Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Kas nužudė Jurą Abromavičių?


Ikiteisminis tyrimas dėl Juro Abromavičiaus tyčinio nužudymo 
Prokuraturos.lt, Portalas "Delfi"", 2010 07 19 
1997 m. sausio 31 d. apie 20.30 val. Kaune, Kuršių gatvėje, įvykus sprogimui po važiuojančiu automobiliu, buvo nužudytas jį vairavęs buvęs Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) Kauno rinktinės štabo viršininkas, Valstybės saugumo departamento (VSD) Kauno skyriaus inspektorius Juras Abromavičius.
Įvykio vietos apžiūros protokoluose užfiksuotais duomenimis ir ekspertizės aktais nustatyta, kad prie jo automobilio dugno buvo pritvirtintas savadarbis 300-500 g heksogeno beskeveldrinis sprogmuo, kurį detonavo jame įtaisytas rankinės granatos degtuvas.

1997 m. sausio 31 d. Kauno apygardos prokuratūroje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Juro Abromavičiaus tyčinio nužudymo (pagal 1961 m. galiojusio Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 105 straipsnio 4 punktą), baudžiamosios bylos Nr. 20-9-002-97.
Vėliau ikiteisminio tyrimo metu veika perkvalifikuota į nužudymą kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu ir dėl nukentėjusiojo pilietinės pareigos vykdymo bei dėl neteisėto disponavimo sprogmenimis (pagal 2000 m. įsigaliojusio Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 129 straipsnio 2 dalies 7 ir 10 punktus ir 253 straipsnio 2 dalį). Ikiteisminį tyrimą atlieka Generalinės prokuratūros, Kauno apygardos prokuratūros prokurorų, Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Valstybės saugumo departamento pareigūnų grupė.
Atliekant ikiteisminį tyrimą surinkta duomenų, kad šią nusikalstamą veiką galėjo padaryti Kauno miesto gyventojas V. G. Jam pranešimas apie įtarimą nebuvo įteiktas, įtariamuoju jis taip pat nebuvo apklaustas, kadangi 1997 m. gruodžio 10 d. V. G. buvo rastas negyvas (susisprogdinęs) savo gyvenamojo namo rūsyje.
2006 m. vasario 2 d. pranešimas apie įtarimą dėl šio nusikaltimo padarymo buvo įteiktas įtariamajam J. Z.
2006 m. kovo 1 d. pranešimas apie įtarimą dėl šio nusikaltimo padarymo buvo įteiktas dar vienam įtariamajam A. P.
2006 m. rugsėjo 7 d. Generalinės prokuratūros prokuroras priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą prieš abu įtariamuosius J. Z. ir A. P., nesurinkus pakankamai duomenų pagrindžiančių jų kaltę dėl šio nusikalstamos veikos padarymo (vadovaujantis Baudžiamojo proceso kodekso 212 straipsnio 2 punktu). Ikiteisminis tyrimas prieš V. G. taip pat nutrauktas jam mirus (vadovaujantis Baudžiamojo proceso kodekso 3 straipsnio 1 dalies 7 punktu).

Ikiteisminis tyrimas dėl J.Abromavičiaus nužudymo tęsiamas. Baudžiamosios atsakomybės senaties terminas dėl šio nusikaltimo sueis 2017 m. sausio 31 d. Senaties eiga gali nutrūkti, jei kaltininkas padaro naują nusikalstamą veiką. Šiuo atveju senaties eiga už pirmą nusikalstamą veiką pradedama skaičiuoti nuo tos dienos, kurią buvo padaryta nauja nusikalstama veika.
Su baudžiamąja byla galima susipažinti tik gavus prokuroro leidimą.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas