Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Interesai dėl ES lėšų


Teismas išteisino D.Budrevičienės advokatą 
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2010 06 10 
Trukdymu Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnams apkaltintas sostinės advokatas Andrius Marapolskas patyrė pirmąją pergalę – Vilniaus miesto antrasis apylinkės teismas ketvirtadienį paskelbė, kad prokuratūrai nepavyko įrodyti 32 metų teisininko kaltės. Teismas nuosprendyje pabrėžė, kad bylos nagrinėjimo metu kilo daug abejonių dėl FNTT pareigūnų parodymų.
Išteisinamąjį nuosprendį paskelbusi teisėja Ainora Kornelija Macevičienė taip pat nusprendė, kad advokatui panaikina iki nuosprendžio paskelbimo galiojusią kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti be pareigūnų žinios.
Valstybės kaltinimą palaikiusi Generalinė prokuratūra jai nepalankų nuosprendį dar galės apskųsti apeliacine tvarka, pažymėjo teismas.
Kaltinamajame akte buvo nurodyta, kad praėjusių metų vasario mėnesį į Vilniuje gretimai su advokatų kontora esančias kelių bendrovių naudojamas patalpas atvyko FNTT pareigūnai atlikti kratų. Jiems belaukiant bendrovių atstovų į laukiamąjį atėjo asmuo ir prisistatė esąs advokatas A. Marapolskas.
Pasak prokurorų, jis reiškė nepasitenkinimą dėl kratų darymo ir minėjo, jog šiose patalpose nėra nei FNTT rūpimų bendrovių, nei dokumentų. Žinodamas, kokių dokumentų gali ieškoti pareigūnai, A. Marapolskas esą užsirakino viename iš minėtų bendrovių naudojamų kabinetų, dokumentus sudėjo į lagaminą ir per kitą išėjimą išnešė jį į laiptinę bei paslėpė.
Kaltinamajame akte rašoma, kad FNTT pareigūnai, pamatę laiptais besileidžiantį advokatą, viename iš namo aukštų surado paslėptą lagaminą, kuriame buvo tyrimui reikalingi dokumentai.
FNTT pareigūnai domėjosi advokato tėvo Edvardo Marapolsko veikla - jis buvo pateikęs paraišką iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų gauti. Įtariama, kad iš ES gautos lėšos (apie milijonas litų) galėjo būti netinkamai panaudotos kaimo turizmo sodybai, esančiai prie Karvių ežero Širvintų rajone, įrengti.
A. Marapolsko bylą išnagrinėjęs teismas pabrėžė nenustatęs, kad advokatas būtų padaręs jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką. Pasak teismo, kaltinimai advokatui buvo suformuluoti tik iš kratą atlikusių FNTT pareigūnų parodymų, kurie buvo prieštaringi.
Teisėja A.K. Macevičienė pabrėžė, kad tokiais parodymais besąlygiškai remtis negalima. Be to, pasak teismo, FNTT pareigūnai buvo nurodę, kad A. Marapolsko trukdymas ikiteisminio tyrimo pareigūnams yra užfiksuotas vaizdo įraše, tačiau teismo posėdyje jį peržiūrėjus nebuvo nustatyta, kad advokatas būtų trukdęs tyrėjams.
Pasak teismo, bylos nagrinėjimo metu iškilo daug abejonių dėl kaltinime nurodytų aplinkybių - ne tik dėl A. Marapolsko elgesio, bet ir rasto lagaminėlio, o kadangi jų pašalinti nebuvo įmanoma, visos abejonės buvo vertinamos kaltinamojo naudai.
Dėl baudžiamojo persekiojimo A. Marapolskas į teismą yra padavęs ne tik FNTT pareigūnus, bet ir Generalinės prokuratūros prokurorus bei Lietuvos valstybę. Jis išgarsėjo, kai apie vokelių mokėjimus Krekenavos agrofirmoje prabilusi mėsos sūdytoja Dalia Budrevičienė teisme prisiteisė 85 tūkst. Lt, tačiau A. Marapolskas iš jų esą sau į kišenę susižėrė 27 tūkst. Lt.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas