Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Reklamą reglamentuojantys įstatymai


Valdantieji neleis partijoms per rinkimus reklamuotis vaizdo klipais, bet žada liberalizuoti išorinę spausdintą agitaciją 
Portalas "Delfi"", 2010 04 14 
Valdančioji koalicija nepritaria vėl leisti per rinkimų kampanijas partijoms ir politikams televizijoje bei radijuje reklamuotis vaizdo ir garso klipais, tačiau sutinka liberalizuoti išorinės reklamos skelbimo tvarką.
Tokia pozicija išdėstyta trečiadienį per keturių valdančiųjų partijų bendrą pasitarimą.
"Sutariame dėl tam tikrų principų - kad reikia stabdyti atsiradusius siūlymus praplėsti politinės reklamos sritis ir galimybes", - po pasitarimo žurnalistams sakė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma.
Jo teigimu, Audito komitete atgaivintas siūlymas leisti per rinkimų kampanijas partijoms ir kandidatams agituoti naudojant vaizdo ir garso klipus televizijoje bei radijuje.
"Tie dalykai reikalauja tikrai didelių pinigų. Kaip paskui juos bebandytume apriboti ar uždrausti visai juridinių asmenų aukas, jeigu bus poreikis, bus sunku sukontroliuoti šešėlinį finansavimą tokių atsiradusių naujų galimybių", - tvirtino J.Razma.
Dabar galiojančiame Partijų ir politinių kampanijų finansavimo įstatyme numatyta, kad viešosios informacijos rengėjams ir skleidėjams draudžiama skleisti politinę reklamą garso ir vaizdo kūriniais (reklaminiais filmukais, filmais) per radiją ir televiziją.
Kita vertus, anot J.Razmos, palankiau žiūrima į išorinę politinę reklamą.
"Pastebėta, kad mes labai jau stipriai suvaržėme su tomis savivaldybių patvirtintomis nekokybiškomis skelbimų lentomis. Vis dėlto rinkimai yra rinkimai, kažkas išorėje turėtų labiau matytis. Toje dalyje, matyt, sutiksime grįžimą atgal padaryti", - teigė TS-LKD frakcijos seniūnas.
Dabar per rinkimus kandidatai gali savo plakatus kabinti tik ant specialiai savivaldybių pastatų stendų ir griežtai nustatyto dydžio plakatus.
Tačiau trečiadienį valdantiesiems nepavyko sutarti dėl partijų finansavimo principų.
J.Razmos teigimu, šiuo klausimu esama per daug siūlymų ir nuomonių, todėl galutinis sprendimas bus padarytas prieš pat Seimui balsuojant dėl naujos redakcijos Partijų ir polinių kampanijų finansavimo įstatymo priėmimo.
"Sutarėme, kad galutinius sprendimus darysime prieš priėmimą. Prašysime, kad būtų ir Vyriausybės išvada, ir Specialiųjų tyrimų tarnybos išvada. Kadangi daug pataisų, sudėtinga dėl visų susitarti", - sakė J.Razma.
Valdančiosios koalicijos narių nuomonės skiriasi dėl siūlymo uždrausti juridiniams asmenims finansuoti partijas, taip pat dėl siūlymo leisti gyventojams 2 proc. savo pajamų mokesčio skirti politinėms organizacijoms.
"Dėl 2 procentų nenorėtume skriausti dabar iš to gyvenančių nevyriausybinių organizacijų. Jeigu būtų siūlymas sudaryti galimybę per procentus remti partijas, tai galėtų būti kaip papildomas procentas, tokiu atveju mažinant biudžetinį finansavimą. Galbūt žmonės tada priimtų pozityviau", - svarstė J.Razma.
Ketvirtadienį Seime numatytas naujos redakcijos Partijų ir politinių kampanijų finansavimo įstatymo redakcijos svarstymas.
Šiuo metu šis įstatymas numato, kad partijoms gali aukoti ir fiziniai, ir juridiniai asmenis.
Vienas asmuo dabar vienai partijai per kalendorinius metus gali paaukoti ne didesnę kaip 300 MGL dydžio auką (39 tūkst. litų).

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas