Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Interesai dėl ES lėšų


Lietuva ir Lenkija sieks ES paramos dujotiekio statybai 
Eglė Digrytė, Portalas "Delfi"", 2010 04 08 
Lietuva ir Lenkija žada siekti, kad dujų jungties tarp abiejų šalių statyba taptų prioritetiniu Europos Sąjungos (ES) projektu ir jam būtų skirta finansinė parama. Taip buvo sutarta ketvirtadienį Vilniuje vykusiame abiejų šalių prezidentų Dalios Grybauskaitės ir Lecho Kaczynskio susitikime. Trumpame brifinge po susitikimo Lietuvos vadovė džiaugėsi užsimezgusiais draugiškais asmeniniais santykiais su kolega, o svečias nepraleido progos pagirti jos lenkų kalbos įgūdžių.
Per pokalbį buvo sutarta, kad abi šalys kuo aktyviau dalyvaus kuriant bendrą ES energetikos politiką, ypač plėtojant tokius abiem šalims svarbius projektus, kaip elektros ir dujų jungtys. Dujotiekis sujungtų iki šiol energetiškai izoliuotas Baltijos valstybes su Lenkijos dujų tiekimo ir perdavimo sistema, užtikrintų alternatyvų dujų šaltinį Lietuvai bei visam regionui, garantuotų mažesnes nei dabar gamtinių dujų kainas vartotojams.
„Manome, jog būtina daryti įtaką ES struktūroms, kad dujų jungties tarp Lenkijos bei Lietuvos statyba taptų prioritetiniu projektu visai Europai, kaip buvo padaryta su elektros tiltu (į Švediją – DELFI). Sieksime, kad europinis finansavimas būtų garantuotas ir šitam projektui", – pabrėžė valstybės vadovė.
Kovą Briuselyje susirinkę ES valstybių lyderiai pritarė D. Grybauskaitės žodžiams, kad fragmentuota ir konkurencijai sąlygų nesudaranti Bendrijos vidaus energetikos rinka yra kliūtis Europos ekonominiam augimui, todėl būtina užtikrinti deramą energetikos ir transporto infrastruktūros plėtrą tiek viso bloko, tiek nacionaliniu lygiu.
Susitikime buvo aptarti dvišalės strateginės partnerystės ir energetikos klausimai, abiejų šalių bendradarbiavimas švietimo, mokslo ir kultūros srityse. Kaip pažymėta Prezidento spaudos tarnybos pranešime, Lietuvos ir Lenkijos vadovai esą laikosi vieningos pozicijos tarpusavyje derinti ir kartu spręsti energetikos problemas, kylančias su trečiosiomis šalimis, įskaitant klausimus, susijusius su Mažeikių naftos įmone „Orlen Lietuva".
D. Grybauskaitė buvo gavusi kvietimą ketvirtadienį vykti į Prahą susitikti su JAV lyderiu Baracku Obama, tačiau vietoj savęs ji delegavo premjerą Andrių Kubilių. Anot prezidentės, šis susitikimas buvo suplanuotas iš anksto, dar per Kovo 11-osios iškilmes, kuriose Vilniuje dalyvavo L. Kaczynskis. Tuomet jam teko išvykti anksčiau dėl motinos ligos, todėl šį kartą buvo tęsiami nutrūkę pokalbiai.
Tai buvo jau ketvirtas D. Grybauskaitės susitikimas su L. Kaczynskiu. Kitas numatomas jau gegužę, kuomet Lietuvos vadovė dalyvaus Lenkijos prezidento iniciatyva rengiamame Baltijos, Vidurio Europos bei Balkanų šalių lyderių forume, o liepą abiejų valstybių prezidentai kartu minės Žalgirio mūšio 600-ąsias metines.
„Džiaugiuosi, kad su prezidentu sugebame bendrauti ne tik dalykiškai, bet ir asmeniškai. Abipusis pasitikėjimas tarp valstybių remiasi abipusiu pasitikėjimu tarp prezidentų“, – tvirtino D. Grybauskaitė.
Bičiuliškais santykiais džiaugėsi ir L. Kaczynskis, nepraleidęs progos pagirti jos lenkų kalbos žinių: „Prezidentė taip gerai kalba lenkiškai, kaip lietuviškai.“ Prieš tai jis įgėlė Seimui, kad atmetė galimybę Lietuvos lenkams dokumentuose rašyti pavardes nesulietuvinta forma.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas