Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Kauno valdininkų interesai


Baudžiamoji byla atskleidė valstybinės žemės užgrobimo būdus 
Portalas "Delfi"", 2010 03 20 
Kovo 5 dieną Kauno miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnų tirtoje baudžiamojoje byloje, kurioje buvusi Kauno apskrities viršininko administracijos (KAVA) Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė S. L. kaltinta piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu ir sunaikinimu. Taip pat šioje byloje kurstymu ir padėjimu piktnaudžiauti, dokumentų klastojimu ir melagingos informacijos pateikimu siekiant įgyti dokumentą kaltintas Kaune gyvenantis pensininkas A. B.
Ikiteisminio tyrtimo metu nustatyta, kad A. B. Kaune, valstybinėje žemėje nesuformuotame skype, neturėdamas jokių teisių į valstybinę žemę, 2006–2007 m. savavališkai pasistatė gyvenamąjį namą ir du ūkio pastatus.
A. B., siekdamas įteisinti savavališkas statybas bendrininkavo su Kauno apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos priežiūros skyriaus vyriausiaja specialiste S. L., kuri tuo metu vadovavo Kauno apskrities viršininko įsakymu sudarytai statinių pripažinimo tinkamais naudoti komisijai.
Šios statybos negalėjo būti įteisintos, nes pastatai buvo pastatyti ant valstybinės žemės, neturint į ją jokių nuosavybės teisių. Tačiaui S. L. suklastojo dokumentus, prašymą įregistravo atgaline data, dokumentuose nurodė, kad statiniai statyti net dvidešimčia metų ansčiau ir tokiu būdu, pažeidus Statybos įstatymą ir kitus teisės aktus, A. B. savavališkai pastatytus statinius įteisino ir išdavė pastatų pripažinimo tinkamais naudoti aktą, praneša STT.
A. B., įteisinęs savavališkai valstybinėje žemėje pastatytus statinius, įregistravo juos Nekilnojamojo turto registre. Po to kreipėsi į Kauno miesto savivaldybės administraciją su prašymu išduoti sąlygas detaliojo plano dokumentui rengti ir sėkmingai gavo Miesto plėtros departamento Urbanistikos skyriaus išduotą planavimo sąlygų sąvadą – leidimą prie esamų statinių suformuoti žemės sklypą.
Teismas, išnagrinėjęs šią bylą, nors ir ne dėl visų kaltinamiesiems inkriminuojamų nusikaltimų, pripažino juos kaltais ir nuteisė, skiriant A. B. sumokėti 1040 litų dydžio baudą, S. L. – 1950 litų baudą.
Ši byla atskleidžia ne tik neteisėtus nelegalių statybų įteisinimo mechanizmus, bet ir valstybinės žemės užgrobimo būdus. Kauno apskrities viršininko administracijos Žemės tvarkymo departamento duomenis, iki 2007 m. rugsėjo Kauno mieste nuosavybės teisės į žemę nebuvo atkurtos 6564 asmenims, t. y. į 3 194 ha žemės. Todėl svarbu, kad nesąžiningi žemėtvarkos pareigūnai, patekę teisėsaugos akiratin, naikinant Apskričių administracijas bei pertvarkant kai kurių žemėtvarkos procedūrų administravimą, vėliau nebus įdarbinti vykdyti tas pačias funkcijas pavyzdžiui, savivaldybėse.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas