Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Interesai dėl ES lėšų


Europinių pinigų skirstymas sukėlė įtarimų bangą 
Portalas "Delfi"", 2010 03 15 
Europinių pinigų skirstymas sukėlė įtarimų bangą, paaiškėjus, jog neigiamą įvertinimą tinkamumo vertinimo etape gavusios saulės energetikos įmonės ne tik neiškrito, bet surinko aukščiausius balus ir gavo finansavimą. Ūkio ministerija tikina, jog anksčiau paraiškos buvo atmestos nepagrįstai, rašo „Verslo žinios”.
„Verslo žinių" publikacija apie tai, kad ES parama pagal priemonę „Lyderis LT" bus suteikta 39 įmonėms, o 165 projektai finansavimo negavo ir yra įtraukti į rezervinį sąrašą, sulaukė daugybės atsiliepimų. Verslininkus nustebino ne tik tai, jog maždaug ketvirtadalis visų antrojo kvietimo „Lyderio LT" lėšų - 48,9 mln. Lt - atiteko keturioms saulės energijos modulių gamybos įmonėms, bet ir tai, kad dvi iš keturių - UAB „Baltic Solar Solutions" ir UAB „Baltic Solar Energy", - neįveikusios antrojo tinkamumo vertinimo etapo, buvo vertinamos toliau.
Be to, jiems kilo abejonių, ar „Lyderio LT" paraiškų pateikimo terminas, turėjęs pasibaigti liepą, iki rugsėjo buvo pratęstas ne dėl to, kad saulės energetikai suspėtų įregistruoti įmones ir gauti paramą.
"Pats faktas, kad iš paramai skirtų 200 mln. Lt beveik 50 mln. Lt atiduodama saulės energijai, keistas. Ar tokios proporcijos teisingos? Ar mes varžysimės su JAV, Kinija, Rusija, kuriose investuojami milijardai dolerių? Ar būsime pajėgūs konkuruoti?" - atsakymų neranda Vaclovas Šleinota, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA prezidentas.
Audrius Budraitis, AB „Fasa" generalinis direktorius, investicijas į egzotiškus projektus irgi vertina atsargiai: "O kur jie savo prietaisus bandys, jei saulė Lietuvoje šviečia gal 80 dienų per metus? Ar būsime pajėgūs prasimušti į praktiškai uždaras rinkas su agresyvia rinkodara? Ar pralaužti šioms rinkoms neprireiks nepagrįstai didelių pinigų?"
Anot A. Budraičio, neturime nei saulės energetikos praktikos, nei specialistų, nei verslo aplinkos. O dirbtiniai šuoliai, kai iniciatyva remiama svetimais pinigais, retai būna sėkmingi.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas