Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


(Už ką) Parėmė politikus


Liberalcentristams partijos vadovo auka gali kainuoti dotaciją 
Portalas "Delfi"", 2010 01 29 
Liberalų ir centro sąjungai (LiCS) partijos vadovo Gintauto Babravičiaus 12 tūkst. litų auka, kurios teisėtumu susidomėjo Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), partijos iždui gali kainuoti dotaciją.
VRK pirmininko Zenono Vaigausko teigimu, pasitvirtinus žiniasklaidos pranešimams, jog G.Babravičius savo vardu partijai aukojo svetimus pinigus, tai būtų traktuotina kaip šiurkštus įstatymo pažeidimas, kuris neleistų partijai skirti pusmetinės biudžeto dotacijos.
"VRK pavedė komisijos pirmininko pavaduotojui ir skyriaus vedėjai pradėti aiškintis tą situaciją, kaip yra, nes turime iš esmės dvi versijas: G.Babravičiaus, kuris sako, kad spauda sutirštino visą situaciją, jis ne tą turėjo galvoje, suklaidintas buvo per posėdį; ir kitą versiją, kurią skelbia žiniasklaida", - po komisijos posėdžio penktadienį sakė jos vadovas.
Z.Vaigausko žodžiais, įstatymas griežtai draudžia aukas per trečiuosius asmenis.
"Mano galva, jei pasitvirtins, jei partijos pirmininkas, pridengdamas kitus asmenis, aukojo pinigus, čia įstatymo pažeidimas labai šiurkštus. Šiuo atveju įstatyme numatytas ir partijos finansavimo nutraukimas, ir gali partijos veiklą pradėti tirti prokuratūra", - sakė VRK vadovas.
LiCS finansais VRK susidomėjo žiniasklaidai pranešus, esą G.Babravičius išsidavė į partijos kasą prieš pat Naujuosius metus savo vardu įnešęs svetimų pinigų.
Kaip teigia "Vilniaus diena", G.Babravičiaus VRK pateiktoje 2008 m. pajamų deklaracijoje nurodoma, kad jo turto vertė lygi nuliui. Politikas nurodė neturintis jokių vertybinių popierių ar meno kūrinių, paskolų. Santaupų grafoje - taip pat nulis.
VTEK pateiktoje deklaracijoje nurodoma, kad G.Babravičius su sutuoktine Birute per metus sudarė tik vieną stambesnį sandorį. Babravičiai už 5,4 tūkst. litų išperkamąja nuoma įsigijo dulkių siurblį.
G.Babravičius ginasi, kad žurnalistas jį telefonu kalbino per sostinės tarybos posėdžio pertrauką, dėl to esą jis buvo nepasiruošęs pokalbiui ir galėjo būti ne taip suprastas. Tačiau G.Babravičius vis vien neatsakė į klausimą, iš kur jam pavyko gauti 12 tūkst. litų. "Tai mano asmeninis reikalas", - tikino LiCS lyderis.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas