Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai: VSD prieš laisvą spaudą


A.Sacharukas: VSD prašymu duotos sankcijos klausyti pokalbių nė karto nevirto ikiteisminiu tyrimu 
Portalas "Delfi"", 2010 01 18 
Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininkas Aleksandras Sacharukas tvirtina, kad Valstybės saugumo departamento (VSD) prašymu išduotos sankcijos slapta klausyti pokalbių nė vienu atveju nesibaigė ikiteisminiu tyrimu.
Pirmadienį naujienų portalo alfa.lt vaizdo konferencijoje kalbėjęs A.Sacharukas tvirtino, kad teismai daugiausia tokių sankcijų, peraugusių į ikiteisminius tyrimus, išdavė policijos prašymu.
"Didžiausias efektyvumas yra policijos veiklos ir pasienio, kur didžiausias kiekis skaičiuojant, kiek sankcionuota, kiek pradėta ikiteisminių tyrimų, ir patraukta baudžiamojon atsakomybėn. Vertinant pagal pradėtus tyrimus, policijoj apie 80 proc. tyrimų realizuota, panašiai - pasieny ir muitinėj, o VSD, aišku, jų veikla skiriasi, jie užsiima žvalgyba, pas juos ikiteisminių nėra pradėta", - sakė A.Sacharukas.
Anot jo, nors VSD vykdoma veikla skiriasi nuo policijos ar Valstybinės sienos apsaugos tarnybos, vis dėlto tokie duomenys leidžia spręsti, jog "per daugelį metų VSD susiformavo tokia praktika, kad jie užsiima grynai informacijos kaupimu apie privatų asmens gyvenimą".
"Departamentas tikrai nekomentuoja savo tyrimų ar jų rezultatų, o veiklos efektyvumą vertina priežiūros institucijos. Departamentas savo veiklos efektyvumo tikrai viešai nevertins", - pirmadienį BNS sakė VSD atstovas spaudai Vytautas Makauskas, paprašytas pakomentuoti Seimo komisijos vadovo teiginius.
Penktadienį po Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos posėdžio A.Sacharukas žurnalistams pareiškė, kad sankcionuojant telekomunikacijos tinklais perduodamos informacijos kontrolę pažeidinėjami įstatymai. Tokią išvadą politikas padarė išklausęs Šiaulių apygardos teismo pirmininko Boleslovo Kalainio ir Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro Anatolijaus Mirnyj liudijimų.
"Kontrolės, galima sakyti, Lietuvoje nėra. Kontroliuojamas tik pradinis sankcionavimo procesas, tarpinis ir galutinis - ne. Kontroliuojamas tik teisinis pagrindas, faktinių pagrindų nėra kontroliuojama", - teigė komisijos vadovas.
Pirmadienį vaizdo konferencijoje jis pateikė informaciją, jog iš įvairių subjektų gaunamų prašymų išduoti sankciją klausytis pokalbių nepatenkinama tik 0,5 proc.
Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisija tiria galimą žurnalistų pokalbių klausymąsi. Apie tai paskelbė Pilietinės visuomenės instituto direktorius, Piliečių santalkos pirmininkas Darius Kuolys. Pasak jo, klausomasi tų žurnalistų, kurie viešai kėlė klausimus dėl saugumo pulkininko Vytauto Pociūno žūties Baltarusijoje.
D.Kuolio teigimu, Valstybės saugumo departamentas žurnalistų pokalbių klausymąsi organizavo per A.Mirnyj ir B.Kalainį.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas