Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


VSD intrigos ir Seimo pozicija


12 garsiųjų analitinių pažymų politikai gali gauti be pavardžių 
Eglė Digrytė, Portalas "Delfi"", 2010 01 12 
Teisingumo ministras Remigijus Šimašius nėra tikras, ar pakeitus įstatymą ir saugumiečius įpareigojus pateikti garsiąsias 12 pažymų, politikai jas gautų su visomis dominančiomis pavardėmis. Vyriausybėje svarstomos įstatymo pataisos dėl įslaptintos informacijos pateikimo. Joms pritarus, turėtų būti padėtas taškas ginčuose dėl minėtų analitinių pažymų, kurios esą suteiktų informacijos apie aukšto lygio politikų korupcijos faktus.
„Nežinau, kas yra tose pažymose, todėl nežinau, koks būtų galutinis sprendimas. Variantas yra toks, kad pažymos galėtų būti pateiktos su uždengtomis tam tikromis dalimis“, - antradienį žurnalistams sakė jis.
Anot ministro, pataisomis siūloma informaciją išskaidyti į aiškias grupes: analitinę, kuri būtų teikiama tiems asmenims, kuriems priklauso teikti, visų pirma vadovams, ir operatyvinę, leidžiančią atskleisti šaltinius ir panašius kitus dalykus, kurie esą neturi būti žinomi kitiems asmenims. „Jei kažkas kažkam kažką pašnibždėjo, tuo pagrindu kaupiama informacija, - kas pašnibždėjo, kodėl, kaip, kitų šalių tarnybos gal perdavė informaciją, - aiškino ministras. - Natūralu, kad jokia saugumo tarnyba tokios informacijos neišviešina.“
„Sprendžiama svarbi problema, kad nutekėjus operatyvinei informacijai, kas būdavo Lietuvoje prieš kelerius metus vos ne tradicija, nebelieka kaltų. Operatyvininkai sakydavo, kad pateikdavo tik politikams, o šie sakydavo, kad ne jie nutekino“, - kalbėjo R. Šimašius.
Projekte kalbama ir apie galimybę dalį analitinės informacijos, prieš pateikiant ją kitiems asmenims, išbraukti. Tokiu būdu atitinkama institucija galėtų nuspręsti nenurodyti pavardžių, kurios galėtų atskleisti šaltinius.
Dėl pataisų Vyriausybė ketino apsispręsti jau antradienį, bet Vidaus reikalų ministerijai pareiškus kai kurių pastabų, galutinio sprendimo tikimasi kitą savaitę.
Dar 2006 m. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) atliko parlamentinį tyrimą dėl VSD veiklos. Parlamentarai rado darbo tvarkos, koordinavimo trūkumų, atskleidė kai kurių pareigūnų ir verslo struktūrų įtaką departamento vadovybei. Po šių išvadų tuometis VSD generalinis direktorius Arvydas Pocius atsistatydino iš pareigų.
Rugsėjį NSGK pasiskundė prezidentei Daliai Grybauskaitei, kad „situacija, kai VSD atsisako įgyvendinti Seimo priimtus sprendimus ir pateikti parlamentinę kontrolę vykdančiam Seimo komitetui prašomus dokumentus, turi neigiamos įtakos VSD ir parlamentinę kontrolę vykdančios valstybės institucijos veiklai.“
Tuometis VSD vadovas Povilas Malakauskas tuomet pareiškė, jog departamentas nevykdys atskirai priimto Seimo nutarimo ir nepateiks 12 analitinių pažymų, kuriose kalbama apie verslo ir interesų grupių galimai daromą įtaką politikams bei valstybės tarnautojams, nes esą to padaryti neleidžia galiojantys teisės aktai.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas