Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Prieš sistemą


D.Kedžio motina prašo kelti bylas prokurorams 
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2009 12 03 
Po dvigubos žmogžudystės pasislėpusio kauniečio Drąsiaus Kedžio motina Laimutė Kedienė kreipėsi į Seimą ir paprašė nepritarti prokurorų veiksmus tyrusios komisijos išvadai bei pasiūlė inicijuoti baudžiamųjų bylų iškėlimą visiems su vadinamąja pedofilijos byla susijusiems prokurorams ir Vaiko teisių apsaugos kontrolierei Rimantei Šalaševičiūtei.
Ketvirtadienį Seimui įteiktame L. Kedienės rašte teigiama, D. Kedžio skundus tyrusių prokurorų veiksmuose yra „akivaizdūs“ nusikaltimo požymiai – esą jie neatliko savo tarnybinių pareigų bei galimai piktnaudžiavo tarnybine padėtimi.
„Ikiteisminį tyrimą atlikę ir D. Kedžio skundus turėję tirti prokurorai suprato, jog nevykdydami savo tiesioginių pareigų, neatlikdami elementariausių pirminių procesinių veiksmų, iš esmės netirdami D. Kedžio pateiktų skundų ir juose nurodytų aplinkybių, piktnaudžiauja tarnybine padėtimi, numatė, kad dėl tokių jų veiksmų gali atsirasti Baudžiamajame kodekse numatyti padariniai ir nors jų nenorėjo, bet sąmoningai leido jiems atsirasti, dėl ko jie turėtų būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn“, - rašoma L. Kedienės rašte.
Moteris piktinasi, kad prokurorų veiksmus tyrusio Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadose apie baudžiamąją atsakomybę net neužsimenama.
D. Kedžio motina Seimo narių prašo į parlamentinio tyrimo išvadą įtraukti pasiūlymą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Kauno miesto apylinkės, Kauno ir Vilniaus apygardos, Generalinės prokuratūros prokurorų ir R. Šalaševičiūtės veiksmų.
Be to, ji taip pat siūlo pareikšti nepasitikėjimą Vaiko teisių apsaugos kontroliere bei ją atleisti iš pareigų. „R. Šalaševičiūtei D. Kedys parašė 10 skundų, iš kurių į 5 atsakė, kad skundai nebus tiriami, į 2 atsakymai aplamai negauti, o 3 skundai persiųsti kitai instancijai”, - rašte Seimo nariams nurodė L. Kedienė.
Parlamentinį tyrimą atlikusi komisija konstatavo, kad dėl teisėsaugos pareigūnų neveikimo nebuvo užkirstas kelias dviejų žmonių gyvybei atimti, nors tokia galimybė akivaizdžiai buvo.
Po atlikto tyrimo generalinis prokuroras Algimantas Valantinas yra nusprendęs atleisti vieną prokurorę, du prokurorus pažeminti pareigose, vienas nubaustas papeikimu, o viena – pastaba.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas