Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Prieš sistemą


Į teisėjų konfliktą su N.Venckiene įsikišo ir prokurorai 
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2009 11 27 
Tarp Kauno apygardos teismo teisėjų kilusį konfliktą, kai su dviejų žmonių nužudymu įtariamo Drąsiaus Kedžio seserimi Neringa Venckiene atsisako dirbti trys teisėjai, narplios prie Teisėjų tarybos įkurtas Teismų administravimo komitetas, nusprendė teismų savivaldos atstovai. Į teisingumo vykdytojų nesutarimus nusprendė įsikišti ir Kauno prokurorai – penktadienį jie nurodė, kad brolio vardu skundus rašiusi N. Venckienė galėjo pažeisti teisėjo etiką.
Teisėjų taryba dar pirmadienį N. Venckienei ir su ja dirbti atsisakiusiems teisėjams bei Civilinių bylų skyriaus pirmininkui Arūnui Rudzinskui buvo išsiuntusi prašymus atvykti į penktadienį suplanuotą posėdį. Tačiau jame teisėjai nepasirodė – trečiadienį jiems netikėtai buvo pranešta, kad kvietimas atšaukiamas.
„Pirmiausia nusprendėme tarpusavyje pasikalbėti apie susiklėsčiusią situaciją Kaune“, - sakė tarybos pirmininkė Laima Garnelienė. Jos vadovaujamai tarybai Kauno apygardos teismas yra persiuntęs su N. Venckiene vienoje kolegijoje dirbti atsisakiusių teisėjų pareiškimus.
Padėtį norėjo svarstyti uždarame posėdyje
Kauno teisėjai savo raštuose teismo pirmininkui nurodė, kad D. Kedžiaus sesuo galimai pažeidė teisėjams keliamus etikos reikalavimus. Vienas teisėjų rašė, kad su žurnalistais kalbanti N. Venckienė žemina teisėjo vardą, tuo tarpu kitas Temidės tarnas aiškino, jog savo kalbomis teisėja jį, kaip teisėją apšmeižė ir pažemino garbę bei orumą. Su kolege dirbti atsisakę teisėjai neabejoja, kad įtampa teisme kliudys teisėjų darbui.
Penktadienį Teisėjų tarybą pasiekė ir teisėjo Jono Furmanavičiaus bei Violetos Naruševičienės nužudymus tiriančios Kauno apygardos prokuratūros raštas. Jame nurodoma, kad D. Kedžio sesuo brolio vardu rašė skundus, todėl galimai nusižengė teisėjų etikos reikalavimams. Prokurorai prašo įvertinti teisėjos elgesį.
Šį prokurorų prašymą Teisėjų taryba nusprendė svarstyti kartu su anksčiau gautaisiais teisėjų prašymais neskirti jų į vieną kolegiją su N. Venckiene. Beje, situaciją Kaune teisėjai norėjo svarstyti uždarame posėdyje, tačiau paaiškėjo, kad visi teismų savivaldos institucijos posėdžiai privalo būti vieši.
Sprendimų tikisi per mėnesį
„Susidariusi padėtis Kauno teisme tikrai yra neeilinė, - pripažino tarybos narys, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjas Vigintas Višinskis. – Apie šią situaciją mes žinome iš spaudos, todėl gal pirmiausia mes turėtume nuvažiuoti į Kauną ir su jais pasikalbėti, o tik paskui ieškoti būdų, kaip padėti išbristi iš šios susidariusios situacijos“.
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius pabrėžė, kad nebus gerai, jeigu Teisėjų taryba viešai aiškinsis situaciją Kauno apygardos teisme ir pasiūlė šią problemą perduoti svarstyti Teismų administravimo komitetui prie Teisėjų tarybos. Pasak jo, situaciją išanalizavę komiteto nariai tarybai pateiktų galimus sprendimų, kaip pagerinti mikroklimatą Kaune, būdus.
Teisėjų taryba pritarė šiam G. Kryževičiaus pasiūlymui, todėl prie šio klausimo tarybos nariai žada grįžti tik gavę komiteto išvadas. Kada tai įvyks, tarybos pirmininkė L. Garnelienė nėra linkusi spėlioti.
„Tai sunku prognozuoti, bet gal jau iki posėdžio, kuris įvyks gruodžio 18-ąją, jau turėsime išvadas“, - sakė pirmininkė.
Ji taip pat pažymėjo, kad klausimas dėl teisėjų kolegijų sudarymo Kauno apygardos teisme jau yra išspręstas. „Kolegijas sudarinėjantis teismo pirmininkas ir skyriaus pirmininkas į teisėjų prašymus atsižvelgė“, - pabrėžė L. Garnelienė.
Jeigu komitetas nuspręstų, kad N. Venckienes elgesys nėra suderinamas su teisėjų etikos reikalavimais, Teisėjų taryba gali inicijuoti kreipimąsi į Teisėjų etikos ir drausmės komisiją dėl drausmės bylos iškėlimo.
N. Venckienė: skundus rašiau iš asmeninio kompiuterio
Į dviprasmišką situaciją papuolusi N. Venckienė padėties nedramatizuoja ir aiškina, kad jai iki šiol nėra žinoma, kodėl buvo atšauktas kvietimas atvykti į Teisėjų tarybos posėdį. Tik iš DELFI sužinojusi, kad situaciją teisme aiškinsis Teismų administravimo komitetas su teismo vadovybe, D. Kedžio sesuo sakė tebesijaučianti teisi.
„Nežinau nei vieno norminio akto, kuriuo remiantis mane galėtų nubausti, - teigė Civilinių bylų skyriaus teisėja. – Būtų neetiška, jeigu būčiau nepadėjusi broliui rašyti skundų - štai tada mane būtų galima svarstyti. Negi brolis turėjo kreiptis į kitus teisininkus, kai namuose yra net du – ir aš, ir mano vyras?“.
Teisėja tikino, kad nuo pat žudynių Kaune ji prokurorams prisipažino, jog padėjo D. Kedžiui rašyti skundus pedofilijos byloje.
„Prokurorai paprašė mano asmeninio ir tarnybinio kompiuterio, juos daviau, o kai po mėnesio grąžino, patikrinau, tačiau darbo kompiuteryje neradau jokių brolio raštų“, - N. Venckienė patikino, jog visus skundus rašiusi namuose iš asmeninės technikos.
Paklausta, ar bendrauja su teisėjais, kurie atsisakė dirbti vienoje kolegijoje, N. Venckienė teigė, jog tam paprasčiausiai neturi laiko.
„Pas mus yra labai daug bylų“, - ji neslėpė, kad dirbti vienoje kolegijoje atsisakė du teisėjai, su kuriais ji anksčiau yra posėdžiavusi, ir vienas teisėjas, kuriam bylos buvo paskirtos nuo spalio 1-osios.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas