Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Prieš sistemą


Sprendimus pedofilijos byloje A.Valantinas žada gruodį 
Eglė Digrytė, Portalas "Delfi"", 2009 11 24 
Vadinamojoje pedofilijos byloje vienokio ar kitokio sprendimo galima tikėtis gruodį, o dviejų žmonių nužudymo Kaune tyrimo eiga priklausys nuo įtariamojo Drąsiaus Kedžio paieškos. Taip antradienį po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite žurnalistams sakė generalinis prokuroras Algimantas Valantinas.
Savo ruožtu valstybės vadovė pareiškė, kad parlamentinio tyrimo išvados dėl galimai tvirkintos mergaitės tėvo skundų iš dalies patvirtino jos nuomonę dėl ne visada kokybiškai, greitai ir profesionaliai atliekamų ikiteisminių tyrimų.
„Daromas platus spektras darbų. Nužudymo byloje šiandien neturime žmogaus, kurį įtariame galėjus padaryti šias nusikalstamas veikas. Pedofilijos ar tvirkinimo byloje taip pat neturime visų objektyvių duomenų, kurie leistų padaryti vienokį ar kitokį sprendimą. Manau, kad pedofilijos byloje galime kalbėti apie apie gruodžio mėnesį (kai bus padaryti sprendimai – DELFI), o nužudymo byloje, matyt, viskas priklausys nuo to, kaip seksis paieška“, - teigė A. Valantinas.
Jo žodžiais, planuojamas sprendimas nereiškia, kad pedofilijos byloje atsiras įtariamasis. Esą surinkti duomenys leis patvirtinti ar paneigti tam tikras aplinkybes. Tačiau kada galėtų būti baigtas ikiteisminis tyrimas, pareigūnas nesiryžo spėlioti.
Anot prezidentės atstovo spaudai Lino Balsio, parlamentinio tyrimo dėl D. Kedžio skundų išvados „iš dalies patvirtina jos nuomonę dėl tyrimo kokybės, vilkinimo atvejų, pasitaikančio tyrėjų ir prokurorų neprofesionalumo“.
D. Grybauskaitė paragino generalinį prokurorą rodyti daugiau iniciatyvos organizuojant Generalinės prokuratūros darbą ir vidaus kontrolę, kuo skubiau išanalizuoti ikiteisminio tyrimo dalį baudžiamajame procese ir pateikti pasiūlymus Seimui. „Ši dalis itin svarbi – ten prasideda tyrimai, labai dažnai ten ir baigiasi, ten kyla didžioji problemų dalis“, - prezidentės žodžius perdavė L. Balsys.
Paklaustas, ar šalies vadovę tenkina A. Valantino skirtos nuobaudos prokurorams, jis patikino, kad nebuvo kalbėta apie konkrečius generalinio prokuroro sprendimus.
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas, aiškinęsis D. Kedžio skundų tyrimo aplinkybes, konstatavo, kad dėl teisėsaugos pareigūnų neveikimo nebuvo užkirstas kelias dviejų žmonių gyvybei atimti, nors tokia galimybė akivaizdžiai buvo. Pateikdamas jas parlamentui komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras pripažino, kad išvadų projekte buvo užsiminta apie nusikalstamą pareigūnų aplaidumą, bet galutiniame tekste šios frazės nebeliko.
„Klysti normalu, bet nenormalu gyventi klaidoje“
Po susitikimo su prezidente A. Valantinas jau ne pirmą kartą skundėsi dėl, jo žodžiais, skaudžiausios problemos – ikiteisminio tyrimo tyrėjų kvalifikacijos ir gebėjimo atlikti įstatymo pavestas pareigas. „Mes galime sukurti supergerą Baudžiamojo proceso kodeksą, bet jei nebus kam jį vykdyti, nieko iš to ir nebus“, - aiškino jis.
Anot pareigūno, baudžiamasis procesas Lietuvoje yra tapęs skundų nagrinėjimo procesu: „Tai nepadeda trumpinti ikiteisminių tyrimų terminų. Priešingai: kai kiekvienas veiksmas gali būti apskundžiamas keliomis pakopomis, pradedant aukštesniuoju prokuroru, baigiant teismu, kalbėti apie greitą procesą, matyt, labai sudėtinga.“
Generalinio prokuroro teigimu, visų pirma reikia galvoti ne vien apie mokymo bazę, bet ir apie tyrėjų profesijos patrauklumą. Jį esą galėtų sustiprinti reikalavimas, kad prokuroru būtų galima tapti tik 5-7 metus padirbus tyrėju. Be to, svarbūs ekonominiai dalykai ir socialinės garantijos - svarbūs dalykai.
„Bylų begalės, atsakomybė didžiulė, atlyginimas nedidelis, socialinės garantijos mažos. Apie ką mes kalbame? Matyt, nuo čia reikėtų pradėti. Normaliai sutvarkyti sistemą, atstatyti profesijos prestižą, duoti nromalias garantijas, normalų atlyginimą. Tada atsiranda galimybė reikalauti gero, kokybiško darbo“, - kalbėjo A. Valantinas.
Prokuroratūros vadovas pripažino, kad kokybės trūksta ir prokurorų darbe, bet pasigedo jiems suteiktos atsakomybės – esą šie pareigūnai turi būti ne tik savarankiški, bet ir atsakingi, jie neturi laukti komandos iš viršaus.
Komentuodamas Seimo komiteto išvadas, A. Valantinas pripažino, jog dėl kai kurių punktų galėtų diskutuoti, bet vylėsi, kad parlamentarų įžvalgos padės siekti kokybiškesnio ir spartesnio darbo. „Tie, kurie dirba, daro klaidas, tai yra normalu. Bet klaidoje gyventi nenormalu. (...) Klaidų mes darome, tik žmonės, kurie jas daro, privalo atsakyti“, - pažymėjo pareigūnas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas