Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Prieš sistemą


Pedofilų ieškotoją išgąsdino laidotuvių vainikas 
Jadvyga Pekarskaitė, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2009 11 17 
Dviguba žmogžudyste įtariamo Drąsiaus Kedžio rėmėjas, interneto svetainės apie pedofilus įkūrėjas Arnoldas Krušinskas kreipėsi į policiją. Savaitgalį kaunietis prie buto durų rado laidotuvių vainiką. 29 metų A.Krušinskas pasakojo, kad praėjusio šeštadienio naktį, apie 2 val., jo bute suskambo telefonas. Skambinęs asmuo pirmiausia pasiteiravęs, ar čia gyvena pedofilų gaudytojas. Išgirdęs teigiamą atsakymą nepažįstamasis pataręs liautis tuo užsiimti, nes kitu atveju jam blogai baigsis.
Prie durų – krebždesys
A.Krušinskas pamanęs, kad kas nors juokauja. Tačiau po pusvalandžio jis išgirdęs už durų krebždesį. Pravėręs jas vyras pamatęs laidotuvių vainiką su gerokai apvytusiomis gėlėmis. Apie vainiką, kuris buvo 120 centimetrų aukščio ir 70 centimetrų pločio, jis pranešė policijai.
Pradėjo ikiteisminį tyrimą
„Lietuvos ryto“ žiniomis, pareigūnai į įvykio vietą atvažiavo po 7 minučių. Skubėti juos vertė tai, kad pedofilijos skandalas jau yra paskandintas teisėjo Jono Furmanavičiaus ir D.Kedžio buvusios sugyventinės sesers Violetos Naruševičienės kraujyje. Dar viena mirtis būtų nedovanotina policijos neoperatyvumo klaida. Panemunės policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl grasinimo nužudyti. Kas ir kodėl atnešė laidotuvių vainiką prie praeityje teisto, pornografinius filmus kūrusio ir juose vaidinusio kauniečio durų, vakar dar buvo neaišku. Beje, į tą patį Panemunės policijos komisariatą prieš metus kreipėsi ir D.Kedys. Jis pranešė esą jo mažametę dukterį tvirkina politikas ir verslininkas Andrius Ūsas. Susisiekti su A.Krušinsku „Lietuvos rytui“ vakar nepavyko. Nekalbūs buvo ir pareigūnai, paprašyti pakomentuoti, ar sukurti incidento negalėjęs pats jaunas vyras, norėdamas apsimesti nuskriaustuoju.
Praeitis – skandalinga
Ginti D.Kedžio nuo pedofilų stojęs A.Krušinskas tokią pavardę turi neseniai. Anksčiau jis buvo Arnoldas Kuliavas, apie kurį prieš dešimtmetį plačiai rašė spauda ir kuriam du kartus teko paragauti kalėjimo duonos. 2001 metais Kauno apylinkės teismas A.Kuliavą už sukčiavimą nuteisė 4 metus kalėti. Jis buvo apkaltintas žmonių, kurie norėjo išvykti dirbti į JAV, mulkinimu. Gerai anglų kalbą mokėjęs jaunuolis skelbdavosi, kad rengia keliones į JAV, tačiau gavęs pinigus dingdavo. Buvo skelbiama, jog sukčius taip užsidirbo per 126 tūkstančius litų. Kuo tais laikais A.Kuliavas neprisistatinėdavęs, kad pasiektų tikslą – ir „Žalgirio“ bei kitų klubų žaidėju, ir krepšininko broliu, ir JAV piliečiu. Nusikalstamo kelio kaunietis nemetė ir pirma laiko išleistas į laisvę. Jis sugebėjo rasti lengvatikių dar vienai tariamai kelionei į JAV, todėl vėl atsidūrė teisėsaugininkų akiratyje. Tačiau pradėjus tyrimą A.Kuliavas paspruko į Angliją, iš kur buvo pargabentas pagal Europos arešto orderį ir pernai vasarį dar kartą nuteistas pusantrų metų nelaisvės. Šią vasarą išėjęs iš pataisos namų, pavardę pasikeitęs vyras po spalio 5-osios žudynių įkūrė interneto svetainę ir skelbiasi pedofilų medžiotoju.
* * *
Tinklus pedofilams gaudyti rezgė Seime
* Aistros dėl pedofilijos skandalo vakar kunkuliavo ir Seime. Konstitucijos salėje trys valdančiųjų konservatorių atstovai – G.Songaila, S.Stoma ir K.Uoka – surengė „diskusijas su visuomene“ apie tai, kaip Lietuvoje išgaudyti pedofilus.
* Į mitingą priminusį renginį susirinko keliasdešimt asmenų, prisistačiusių įvairių visuomeninių organizacijų atstovais. Čia pasirodė ir D.Kedžio motina L.Kedienė su giminėmis.
* Kalbėtojai emocingai ragino „pagaliau susikibti rankomis ir nebesėdėti“, stoti į kovą ne tik su valstybę užvaldžiusiais pedofilais, bet ir oligarchais. Konkrečių pasiūlymų, kaip spręsti su Kauno įvykiais susijusias teisėsaugos ir vaiko teisių apsaugos problemas, buvo nedaug.
* Siūlyta atstatydinti renginyje dalyvavusią ir pylos gavusią vaiko teisių apsaugos kontrolierę R.Šalaševičiūtę, griežtinti įstatymus, šalies teismuose įteisinti prisiekusiųjų tarėjų institutą.
* Renginyje dalyvavę Seimo nariai žadėjo interpeliaciją generaliniam prokurorui A.Valantinui, sukurti naują laikinąją Seimo tyrimo komisiją pedofilų klanui sunaikinti. Be to, visi dalyviai buvo raginami burtis į naują antipedofilinį judėjimą.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas