Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Interesų pinklės EBSW byoje


Po kaltinimų Kauno teisėjui – reikalavimai paleisti G.Petriką 
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2009 11 05 
Po apkaltinamojo nuosprendžio Kauno apygardos teismo salėje suimtas buvęs EBSW prezidentas Gintaras Petrikas prašo nedelsiant jį išleisti į laisvę.
„Jis galėtų gyventi visuomenėje, o ne už jos ribų“, - ketvirtadienį Lietuvos apeliaciniame teisme, kuriame pradėtas nagrinėti G. Petriko, jo advokatų bei prokurorų skundas, pareiškė nuteistojo gynėjas Gintaras Černiauskas. Jis įsitikinęs, kad G. Petriką suėmęs teisėjas Kęstutis Dargužis buvo ne tik šališkas, bet ir nagrinėdamas bylą padarė įvairių pažeidimų.
„Be mėnesio jau 4 metus esu arešte, bet esu nieko prieš, jei paleisite“, - teisėjų paklaustas, ką mano apie pateiktą gynėjų prašymą, sakė daugiau kaip dvi valandas su antrankiais teismo posėdyje praleidęs G. Petrikas.
Vis dėlto Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija neskubėjo tenkinti buvusio EBSW prezidento ir jo advokatų prašymo – ar G. Petriką paleisti iš Lukiškių kalėjimo, teismas žada paskelbti lapkričio 13-ąją. Pats nuteistasis greičiausiai netiki, kad jam atsivers įkalinimo įstaigos durys, nes posėdyje dėl nutarties paskelbimo nepageidavo dalyvauti.
G. Petrikas buvo suimtas liepos 27-ąją, kai teisėjas K. Dargužis kaltinamajam skyrė maksimalią įstatyme numatytą bausmę – septynerius metus laisvės atėmimo. Buvęs EBSW vadovas nesitikėjo, kad teismas imsis tokių griežtų sankcijų – paprastai nuteistieji yra suimami tik teismo nuosprendžiui įsiteisėjus (jeigu paduodamas skundas dėl nuosprendžio, verdiktas įsiteisėja po apeliacinės instancijos teismo nutarties paskelbimo).
Nuteistajam atstovaujantis advokatas G. Černiauskas įsitikinęs, kad teisėjas neturėjo teisės suimti G. Petriko ir dar rugpjūtį Kauno apygardos teismo prašė nedelsiant panaikinti skirtą griežčiausią kardomąją priemonę. Tačiau teismas šį prašymą paliko nenagrinėtu – esą suėmimas skirtas nuosprendžiu, todėl kardomąją priemonę galima pakeisti tik nagrinėjant apeliacinį skundą.
„Nieko nebuvo keisto, kad G. Petrikas buvo suimtas teismo salėje, - sakė kitas nuteistojo gynėjas Vytautas Sviderskis. – Aš G. Petriką gyniau ir Kaune, ir Vilniuje, todėl galiu drąsiai pasakyti, kad šie teismo posėdžiai skyrėsi kaip diena ir naktis. Mes ne šiaip sau sakome, kad teismas Kaune buvo šališkas“.
G. Petriko advokatai apeliacinės instancijos teismo prašo ne tik nuteistajam pakeisti kardomąją priemonę, bet ir grąžinti bylą iš naujo nagrinėti Kauno apygardos teismui. Jie nurodė aibę pažeidimų bylą nagrinėjant teisme, be to, pabrėžė, kad kaltinamajam pateiktas kaltinimas buvo nekonkretus ir nesuprantamas, todėl buvo pažeista G. Petriko teisė į gynybą.
„Teismas byloje vienašališkai vertino įrodymus, nuosprendyje pritaikydamas tik G. Petrikui nepalankius liudijimus. (...) Tai – neteisingumas, nes buvo atimta teisė į teisingą teismą“, - teigiama skunde.
G. Petrikas ir jo gynėjai visą kaltę vertė vienam iš EBSW steigėjų Valdui Krasnickui, kuris anksčiau jau buvo nuteistas dėl nusikaltimų, tačiau nagrinėjant buvusio bendražygio bylą atsisakė teisme duoti parodymus.
Tuo tarpu prokurorai siekia, kad apeliacinės instancijos teismas iš G. Petriko išieškotų didelės vertės svetimą turtą – daugiau nei 24 mln. 227 tūkst. Lt. Būtent dėl tokios sumos iššvaistymo buvęs vienas turtingiausių Lietuvos žmonių ir buvo nuteistas.
Visi šie pinigai buvo investicinei akcinei bendrovei „Investicinė Kauno holdingo kompanija“ (IKHK) indėlininkų patikėtos lėšos, nors civilinio ieškinio byloje niekas nėra pateikęs.
DELFI primena, kad Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama dar viena G. Petriko byla. Čia jis teisiamas dėl daugiau kaip 16 mln. Lt Lietuvos valstybinio komercinio banko (LVBK) turto iššvaistymo.
Šioje byloje teismas nuosprendį turėtų paskelbti tik kitąmet.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas