Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Panevėžio merijos interesai


Grumtynės dėl brangios žemės – be taisyklių  
Virginija Petrauskienė, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2006 05 03 
Panevėžyje naktį užsiliepsnojęs namas priminė padeginėjimų Vilniuje scenarijų
Gyventojai įtaria padegimą
Panevėžio centre naktį į antradienį užsidegęs medinis daugiabutis užminė mįslę ne tik gaisro priežastis tiriantiems pareigūnams. Prestižinė vieta Respublikos gatvėje, kur stovi šitas namas, turto vertintojų įkainojama daugiau nei milijonu litų. Kai kurie padegėliai atvirai kalba, kad į Panevėžį buvo perkeltas Vilniaus padeginėjimų scenarijus – siekiama iš brangaus sklypo išvyti nepageidaujamus asmenis.
Žmonės bėgo iš degančių namų
Manoma, jog gaisro židinys galėjo būti namo palėpėje, kur niekas negyvena. Apie 5 valandą ryto namo stogas jau degė atvira liepsna. Pirmoji nelaimę pastebėjo pirmajame aukšte gyvenanti Tatjana Bryžinskaitė. Ši čigonė pasakojo, kad paryčiais jos mažametis sūnus paprašė gerti. Leisdama iš čiaupo vandenį ji pastebėjo raudonus atšvaitus ant kieme esančio sandėliuko sienų. T.Bryžinskaitė supratusi, kad dega namas, ėmė žadinti savo motiną, seseris, gausias jų šeimynas. Nuogus vaikus į kiemą išsinešę čigonai pradėjo mėtyti akmenis kaimynams į langus, bandydami pažadinti miegančius žmones. Antrajame namo aukšte esančio buto savininkai Stasė ir Zenonas Cedronai išbėgo namuose palikę visus daiktus. Jų butas labiausiai nukentėjo nuo liepsnų. Pirmame aukšte gyvenanti Irena Noreikienė su sūnumi Gintaru paryčiais pabudo nuo triukšmo kieme. Pro langą pamačiusi pusnuogių čigonų būrį bei raudonus atšvaitus, moteris iš karto suprato, kas atsitiko.
Nukentėjo ir gimnazija
Gaisro metu nudegė namo stogas, ugnis smarkiai apgadino antrajame aukšte esančių dviejų butų kambarius. Žmonės nenukentėjo, žuvo tik name per sumaištį likęs šuo. Nuo karščio suskilinėjo net 27 šalia esančios J.Balčikonio gimnazijos langų stiklai. Kai kurių langų plastikas deformavosi. Mokyklos direktorius R.Dambrauskas sakė, kad mokykla patyrė keliasdešimties tūkstančių litų nuostolį.
Čigonai kėlė rūpesčių
Šiame keliems savininkams priklausančiame daugiabutyje gyveno penkios šeimos. Didžiosios namo dalies savininkas 31 metų verslininkas Petras Saplys prieš kelerius metus į savo dalį įleido čigonus. Kelios dešimtys jų gyveno didžiojoje pirmojo aukšto dalyje. Tarp jų – vienuolika įvairaus amžiaus vaikų. Net keliuose butuose besiglaudžianti gausi čigonų bendruomenė kėlė daug rūpesčių kaimynams. Juos trikdė smarvė ir netvarka bei dažnos išgertuvės.
Bandė supirkti kaimynų butus
„P.Saplys jau seniai nori supirkti mūsų ir I.Noreikienės butus. Bet mes nesutikome parduoti. Tada jis pagrasino, kad mus užleis čigonais ir būsime priversti nusileisti. Taip jis ir padarė. Net iš Ramygalos atsivežė kelias čigonų šeimas. Vėliau jų čia apsistojo keliasdešimt“, – kalbėjo S.Cedronienė. Į nelaimės vietą atskubėjusios S.Cedronienės giminaitės pasakojo, kad P.Saplys jai už nedidelį butą mansardoje siūlė 150 tūkst. litų. Bet moteris norėjo gauti 170 tūkstančių. Mat šeimai priklauso ir keli arai brangaus sklypo šalia namo. Moteriškių pasakojimu, P.Saplys esą yra kažkada grasinęs padegti namą ir sakė, kad čigonai gyvens net griuvėsiuose. O savininkams teks išsikraustyti.
Nupirko vaikams bilietus į kiną
Vakar po gaisro kieme besibūriuojantys čigonai pasakojo apie šeimininko, iš kurio nuomojasi būstą, gerumą. Pasak Aldonos Bryžinskienės, P.Saplys dažnai anūkams atveždavo ledų ir saldainių. Ten pat gyvenanti Vanda Jablonskaja negalėjo atsidžiaugti, kad gaisro išvakarėse savininkas jai ir būriui vaikų padovanojo bilietus į vakarinį kino seansą kultūros centre „Garsas“. „Kai sugrįžome iš filmo, vaikai lakstė po kiemą ir dėkingi šaukė: „Tegyvuoja Petras“, – prisiminė V.Jablonskaja. Moteris tikino nemačiusi, tačiau kaimynai sakė, jog užvakar po pietų P.Saplys esą kelias valandas praleido palėpėje, iš kur vėliau ir kilo gaisras. Paties P.Saplio vakar iš ryto nebuvo prie apdegusio namo. Jis nepasirodė ir Panevėžio apylinkės teisme, kur turėjo būti pradėtas nagrinėti jo ir kelių sudegusio namo savininkų ginčas dėl kitų su namo nuosavybe kilusių nesutarimų.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas