Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Verslo konsultantų interesai


Įmonės rūpinasi specialistų rengimu  
Aldona Ežytė, Dienraštis "Lietuvos žinios", 2006 04 27 
UAB Projektų centras pasirašė sutartį su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Paramos fondo Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) ir pradeda vykdyti darbuotojų rengimo bei kvalifikacijos kėlimo projektą
Koncernui "Achemos grupė" priklausanti UAB Projektų centras ir jos antrinė įmonė UAB Energetinių projektų centras pagal trišalę sutartį Nr. 273-ESF/2004/2.2.0-02-173/05-06-009BS su LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Paramos fondo Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) balandžio mėnesį pradeda vykdyti bendrą projektą "Projektavimo ir investicinių -inžinerinių projektų valdymo specialistų rengimas ir kvalifikacijos kėlimas". Šio projekto vertė - 761 tūkst. litų. Iš jų 265,692 tūkst. litų sudarys Europos socialinio fondo (ESF) finansinė parama, 495,821 tūkst. litų skirs bendrovė Projektų centras kartu su partneriu - Energetinių projektų centru iš savo lėšų. Projektą planuojama įgyvendinti nuo 2006 metų balandžio iki 2008 metų kovo.
Atsakingas požiūris
2004 metais Kaune įkurta UAB Projektų centras atlieka investicinių-inžinerinių projektų valdymą ir teikia konsultacijas. 16 kvalifikuotų darbuotojų atlieka projektų valdymą -pradėdami nuo idėjos ir baigdami jos įgyvendinimu. Svarbiausi šios įmonės darbai - tai UAB "Agrochema" agrocentrų plėtros projektas, AB "Achema" trąšų ir dervų gamybos cechų projektai, BĮ UAB "Achempak" polipropileno audinio gamybos linijos projektas, AB "Aušra" pastatų komplekso rekonstrukcija. 2005 metais Projektų centras įsigijo rinkoje pripažintą UAB Energetinių projektų centrą, kuri nuo 2001 metų teikia projektavimo paslaugas. Čia dirba 46 kvalifikuoti projektavimo specialistai. Ši įmonė specializuojasi ypatingų statinių projektavimo srityje. Per 5 metus suprojektuota daugiau kaip 100 įvairios paskirties objektų. Tarp užsakovų yra tokios didelės šalies įmonės kaip akcinės bendrovės "Kauno energija", "Klaipėdos energija", "Panevėžio energija", "Šiaulių energija", Vakarų laivų remonto gamykla, "Akmenės cementas", Panevėžio statybos trestas, "Litesko", Vilkaviškio ir Viduklės agrocentrų projektai bei kitos bendrovės.
Projektą remia Lietuvos Respublika
UAB Projektų centras ir jos antrinė įmonė UAB Energetinių projektų centras - sparčiai augančios įmonės - sėkmingai įsitvirtina projektavimo ir investicinių -inžinerinių projektų valdymo rinkoje. 2005 metais abiejų įmonių apyvarta sudarė 2,32 mln. litų.
Rūpinimasis ateitimi
"Galvojant apie įmonių ateitį, perspektyvas, svarbu užsitikrinti, kad nepritrūks kvalifikuotų darbuotojų. Jau dabar reikia rūpintis naujų specialistų rengimu, sudaryti sąlygas tobulintis dabartiniams darbuotojams", - pasakojo Projektų centro generalinis direktorius Aidas Lisonka. Pasak jo, įgyvendinant naują ESF remiamą projektą planuojama abiejose įmonėse - Projektų centre ir Energetinių projektų centre - parengti kvalifikuotą, įmonių poreikius atitinkantį personalą, gebantį prisitaikyti prie didėjančių darbo rinkos reikalavimų. Visa tai turėtų padidinti šių įmonių konkurencingumą Europos Sąjungos ir Baltijos regiono šalyse. įgyvendinant projektą abiejų įmonių darbuotojams bus sudarytos sąlygos tobulintis įvairiuose mokymo kursuose. "Numatyta sukurti unikalų su praktika susietą mokymo modelį, kuris padės jauniems specialistams sėkmingai įsilieti į darbo kolektyvą, ir suderinti specialistų patirtį su pažangių technologijų teikiamomis naujomis galimybėmis", - pasakojo projekto vadovė Aušra Lapėnaitė. I projekto įgyvendinimą įsitrauks beveik visi darbuotojai. Per 24 mėnesius mokymuose dalyvaus iki 45 žmonių. Jie įgis teorinių žinių ir tobulins praktinius gebėjimus. Mokymai apims 9-11 pareigybių. Darbuotojai išklausys projektų valdymo/vadybos, informacinių ir verslo valdymo sistemų administravimo, vidinės komunikacijos ir derybų, veiklos optimizavimo, kompiuterinio raštingumo, kompiuterizuoto projektavimo ir informacinių technologijų pritaikymo kursą. Mokymas vyks etapais. Atsižvelgiant į pareigybes darbuotojai mokysis 9-18 mėnesių. Planuojama, kad dauguma darbuotojų ir specialistų mokymus baigs iki 2007 metų pabaigos, o kiti - iki 2008 metų balandžio.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas