Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


(Už ką) Parėmė politikus


Valdžia karštligiškai ieško 300 mln. Lt  
Eglė Samoškaitė, Portalas "Delfi"", 2009 01 16 
Svarstymuose, kaip į biudžetą surinkti 300 mln. Lt, kurie išslydo iš rankų Seimui atšaukus įmonių automobilių apmokestinimą, figūruoja brangaus nekilnojamojo turto apmokestinimo galimybė, mąstoma apie dar stipresnį valdžios išlaidų taupymą, ypač brangių įmonių valdomų automobilių apmokestinimą, o liberalcentristai puse lūpų užsimena, kad visų gyventojų automobilių apmokestinimo idėja visai teisinga.
Premjero bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininko Andriaus Kubiliaus teigimu, koalicijos partneriai turi per savaitę pateikti siūlymus, kaip rasti 300 mln. Lt, nors Liberalų sąjūdžio lyderis ir susisiekimo ministras Eligijus Masiulis tikino, jog iš tiesų šios sumos surinkti nebūtų buvę įmanoma, nes gruodį įmonės masiškai ėmėsi „perrašinėti“ turimus automobilius fiziniams asmenims.
„300 mln. Lt yra toks labai optimistinis, tariamas, buhalterinis paskaičiavimas. Įvertinant tai, kas gruodžio ir sausio mėnesį dedasi „Regitroje“ ir kaip iš juridinių asmenų automobiliai yra išregistruojami arba perregistruojami fiziniams asmenims, tai tas mechaninis paskaičiavimas yra netikslus. Mes manome, kad geriausiu atveju, iš tų 300 mln. Lt galėjo likti 100 mln. Lt“, - žurnalistams po koalicijos susitikimo sakė E. Masiulis.
Nuomonės dėl investicijų mažinimo – skirtingos
Premjeras A. Kubilius sako, jog koalicijos pasitarime buvo svarstoma apie galimybes dar peržiūrėti valstybės valdymo išlaidas. Jo teigimu, šiuo metu biudžeto „skylė“ gali būti užkaišoma tik dviem būdais – valstybės išlaidų mažinimu bei papildomomis pajamomis. Iš kur gali būti paimamos šios papildomos pajamos, kol kas nekalbama, nors koalicijos partneriai baksnoja į kai kuriuose valstybės investicijų programos paketo elementus.
„Aš manau, kad mes turime sutarti dėl sąvokų, kas yra investicija. Žemės ūkio ministerijos iškėlimo iš Vilniaus į Kauną aš nepavadinčiau investicija, tai kainuotų ne vieną dešimtį milijonų. Lygiai taip pa investicija nepavadinčiau valstybės finansuojamų objektų, kuriuos pastačius reikės tik primokėti, kad jie stovėtų. Pavyzdžiui didžiuliai sporto objektai“, - sakė liberalcentristų lyderis Artūras Zuokas.
Klausiamas, ar Guggenheimo muziejus, kurio įkūrimu A. Zuokas labai rūpinasi, yra investicija, kuri duos ekonominę grąžą, liberalcentristų lyderis buvo nuoseklus – jo nuomone, šis muziejus neabejotinai atsipirks. Valdovų rūmų statybą, kuriai šių metų biudžete atseikėta apie 44 mln. Lt, liberalcentristų lyderis vadina „emocine investicija”, kurios reikia valstybei.
Tuo tarpu premjero nuomonė dėl investicinių projektų kiek kitokia. Anot jo, net ir peržiūrėjus valstybės investuojamų pinigų paskirstymą, sutaupytus pinigus geriau būtų skirti namų renovacijai, o ne biudžeto „skylės“ lipdymui. Dėl šios priežasties, klausiamas apie pasiūlymus „karpyti“ investicinius projektus, A. Kubilius buvo kiek skeptiškas – jo nuomone, tai reiškia darbo vietų mažinimą.
„Mes visi labai gerai suprantame, kad taupymas investicijų sąskaita reiškia darbo vietų mažinimą, todėl bendrą investicijų paketą stengsimės apsaugoti Bet tai nereiškia, kad mes neperžiūrėsime kai kurių investicinių projektų ir galbūt juos peržiūrėję kai kurių atsisakytume vardan to, kad tie pinigai būtų skiriami racionalesniems investicijų projektams, pavyzdžiui, namų renovacijai“, - sakė ministras pirmininkas A. Kubilius.
Gyventojų automobilių apmokestinimas neužmirštas
Koalicijos partneriai pateikė ir kitų siūlymų, tarp kurių buvo svarstymai apie nekilnojamojo turto mokestį, prabangių automobilių apmokestinimą. A. Zuokas kalba, jog būtų galima svarstyti ir apie visų gyventojų automobilių apmokestinimą už ekologiją.
„Kalbant apie visuotinį automobilių apmokestinimą, mes turime gerą praktiką Europos valstybėse, kurią galima išnagrinėti. (...) Remiantis ekologiniai kriterijais ir jei mokestis yra įmanomas sumokėti (50 ar 100 Lt per metus, pavyzdžiui, tai priklausytų nuo automobilio dydžio, galingumo ir kitų dalykų), tai aš manau, kad tokia idėja būtų svarstytina ir būtų racionali“, - sakė LiCS pirmininkas.
Susisiekimo ministerija yra gavusi premjero A. Kubiliaus pavedimą išanalizuoti galimybę apmokestinti visų gyventojų automobilius, tačiau ministro E. Masiulio teigimu, premjerui jau išsiųstas atsakymas, kad šiuo metu tai būtų netikslinga.
„Siūloma, kad šiame ekonominiame laikmetyje visuotinis automobilių apmokestinimas būtų netikslingas visų pirma todėl, kad labai stipriai yra pakilęs akcizas už degalus“, - žurnalistams penktadienį sakė susisiekimo ministras.
E. Masiulio teigimu, diskusijų šiuo klausimu dar bus, tačiau, jo nuomone, šansų, jog toks įstatymas būtų priimtas, mažai.
TPP - už nekilnojamojo turto mokestį
Tautos prisikėlimo partija (TPP) mąsto apie nekilnojamojo turto mokestį, o Liberalų sąjūdis teigia, jog valstybė dar turi kur pasispausti taupydama. Pasak liberalo E. Masiulio, sumažinus darbo užmokesčio fondą nė viena ministerija neprivalėjo atleisti nė vieno žmogaus, esą buvo tik atsisakyta laisvų etatų, už kuriuos pinigai paprastai būdavo išsimokami metų pabaigoje kaip premijos.
„Lyginant su verslu, valstybė per mažai taupo, per mažai mažina savo išlaidas. Jeigu verslas skelbia apie tai, kad apie 30 proc. žmonių kai kurios įmonės atleidžia arba mažina atlyginimus, tai valstybės bandymas taupyti atrodo labai neįtikinamai“, - sakė Liberalų sąjūdžio pirmininkas bei susisiekimo ministras E. Masiulis.
TPP taip pat svarsto valstybės valdymo išlaidų mažinimą, šiai partijai priimtinas būtų ir nekilnojamojo turto apmokestinimas. Klausiamas, nuo kokios turto vertės turtas galėtų būti apmokestinamas, TPP frakcijos seniūnas Laimontas Dinius buvo nekonkretus – esą čia reikia dar paskaičiuoti.
Premjeras susirūpinęs koalicijos darbu
Besitardami, kaip atrasti 300 mln. Lt, valdantieji buvo priversti išsiaiškinti ir tarpusavio santykius, mat koalicijos partneriai dėl juridinių asmenų automobilių mokesčio buvo sutarę, o Seime konservatoriai-krikdemai, liberalcentristai, liberalai bei Tautos prisikėlimo partija (TPP) sudaro daugumą, tad prezidento veto galėjo įveikti.
A. Kubilius teigia, jog koalicijos darbe esama spragų, mat iš pradžių dėl ko nors sutariama, o vėliau balsavimas išryškina kiek kitokią situaciją.
„Koalicijos darbo reikaluose matom kai kurių dalykų, kuriuos reikia taisyti, geriau derinti pozicijas“, - svarstė premjeras.
DELFI primena, kad ketvirtadienį, kai Seimas svarstė įstatymą dėl įmonių automobilių apmokestinimo, paskelbus balsavimą priimti įstatymą su prezidento siūlymu atidėti įsigaliojimą, už jį nebalsavo 15 TPP narių, 4 liberalcentristai bei tiek pat Liberalų sąjūdžio frakcijos narių.
Kai kurie liberalai nepritarimą šiam mokesčiui buvo išsakę anksčiau. Tuo metu TPP dvejonių dėl įmonių automobilių apmokestinimo nereiškė. L. Dinius sako, kad ankstesnis TPP frakcijos pritarimas šiuo klausimu buvo „rezervuotas“.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas