Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Verslo konsultantų interesai


Ateities Šiauliuose - požeminiai geležinkeliai  
Laima Peleckienė, Dienraštis "Lietuvos žinios", 2006 04 26 
Ateities Šiaulių planuotojai toliau stebina miesto valdžią utopiniais pasiūlymais
Prieš kelerius metus kurtoje Šiaulių vizijoje buvo pranašaujamas kosmodromas ir viešnamių tinklas. Vakar miesto bendrojo plano rengėjai nustebino ne mažiau pikantišku siūlymu - požeminių traukinių linijomis.
Autorių drąsa
"Pigiau būtų pastatyti naują miestą, negu paslėpti po žeme geležinkelius", - neslėpdamas nuostabos dėl Šiaulių bendrąjį planą kuriančios Vilniaus bendrovės "Urbanistika" siūlymo, pečiais traukė Šiaulių savivaldybės administracijos direktorius Genadijus Mikšys. Pasak savivaldybės vadovo, artimiausiems dvidešimčiai metų miesto plėtrą planuojantys architektai siūlo utopinį variantą - pakišti po žeme Šiaulius raizgantį geležinkelių tinklą. Šiaulių bendrojo plano projekto vadovei Andželikai Kažienei tokios šiauliečių abejonės nesuprantamos. 'Tai yra labai drąsus pasiūlymas, bet kodėl jo nepasvarstyti? Juk tai yra ne penkerių, o dvidešimties metų planas", - sakė projekto vadovė. Pagal jos parengtą Šiaulių plėtros variantą Šiauliuose atsirastų požeminiai geležinkeliai, Kuršėnai taptų Šiaulių rajono administraciniu centru, o netoli Kairių sąvartyno būtų pirmosios privačios kapinės.
Ankstesnį planą ignoravo
Miesto bendrąjį planą derėtų pavadinti viena didžiausių miesto vystymosi problemų - iki šiol Šiauliai vadovaujasi 1980 metais parengtu generaliniu planu. Prieš kelerius metus bendrąjį planą buvo pradėjusi rengti Šiaulių savivaldybės įmonė "Šiaulių planas". Nepatenkinta šiauliečių architektų darbo tempais ir kokybe, prieš dvejus metus miesto valdžia šią įmonę panaikino ir plano rengimą perdavė specialistams iš Vilniaus. 2004 metais laimėjusi skelbtą daugiau kaip milijono litų vertės konkursą, Šiaulių bendrąjį planą įsipareigojo parengti uždaroji akcinė bendrovė "Urbanistika". Miestui gyvybiškai reikalingas dokumentas turi būti baigtas iki kitų metų rugsėjo, tačiau vakar šiauliečiams buvo pristatyta tik bendrojo plano vizija. "Akivaizdu, kad vilniečių visiškai nedomino mūsų anksčiau rengto plano dalis, jie nepasinaudojo jau atliktu ir savivaldybės apmokėtu darbu", - vakar sakė buvęs "Šiaulių plano" vadovas Algimantas Černiauskas.
Du variantai
Vakar šiauliečiams buvo pristatyti du bendrojo plano variantai -ekstensyvios ir intensyvios Šiaulių plėtros. Vieną planą parengė projekto vadovė Kažienė, kito autorius - Vilniaus Gedimino technikos universiteto Urbanistikos katedros vedėjas Algis Vyšniūnas. "Intensyvios plėtros variantas yra realesnis, įkandamas savivaldybei, o ekstensyvios plėtros planas pasižymi labai didelių plotų prijungimu, geležinkelių paslėpimu po žeme ir Rėkyvos gyvenvietės bei ežero "išėmimu", - apie esminį abiejų variantų skirtumą sakė pastarojo autorė Kažienė. Ekstensyvios plėtros variante numatoma, kad per 20 metų Šiauliuose gyventojų padaugėtų daugiau kaip 15 tūkstančių, o kitame - tik 6 tūkstančiais. Pirmuoju atveju miesto teritorija padidėtų daugiau kaip trimis tūkstančiais hektarų. Nors dabar miestui priklausanti Rėkyvos gyvenvietė bei ežeras būtų atiduoti rajonui, tačiau prie miesto siūloma prijungti kitus iki aplinkkelio esančius kaimus. O intensyvi plėtra numato tik 742 hektarais padidėsiantį miesto plotą. Jeigu miestas vystytųsi pagal architektės Kažienės rengiamą planą, jame vyrautų mažaaukštė statyba, o jos kolegos Vyšniūno parengtame plane numatoma daugiaaukščių namų statyba. "Miestas ir taip turi per daug vandens telkinių -jie užima net 17 proc. teritorijos", - apie šiauliečių mėgstamos poilsio vietos - Rėkyvos ežero - prijungimo rajonui argumentus sakė Kažienė.
Kritiški atsiliepimai
Į rengiamo bendrojo plano pristatymą atėjusių savivaldybės skyrių, kitų miesto įstaigų atstovus stebino du skirtingi miesto plėtros variantai, tačiau Kažienė neatmetė, kad galimas ir trečiasis. "Juk tai yra svarstymų etapas", - pripažino projekto vadovė, nesugebėdama nuslėpti nepasitenkinimo šiauliečių sukeltomis diskusijomis. "Blogiausia, kad nematau jokios perspektyvos - tik lozungai, o argumentų - jokių. Gyvenamoji statyba atitrūkusi nuo situacijos, kai kurie plano pasiūlymai - utopiniai", - kritiškai vilniečių rengiamą planą įvertino šiaulietis architektas Černiauskas. Ne mažiau kritišką nuomonę išsakė ir Bendrojo plano priežiūros grupės narė, Šiaulių universiteto atstovė Lionginą Juozaitienė. "Iš tiesų "Urbanistika" yra toli nuo Šiaulių, dirba daug darbų ir nelabai išsamiai įsigilino į mūsų miesto situaciją, - sakė Juozaitienė. - Šiuo metu rengiami du planai - strateginis miesto plėtros bei bendrasis. Jų rengėjai tarpusavyje nebendradarbiauja, sutartys - atskiros, kiekvienas piešia savo vizijas. Tačiau šie planai negali nesutapti". Juozaitienė įžvelgė savivaldybės, kaip tarpininkės tarp planų rengėjų, pasyvumą. "Miesto Architektūros skyrius dirba sau, Plėtros skyrius - sau", - sakė universiteto atstovė.
Rengėjai vėluoja
Plano rengėjų darbą apibendrinęs administracijos direktorius Mikšys piktinosi, kad "Urbanistika" nesilaiko numatyto darbų grafiko ir vėluoja kelis mėnesius. "Jau sausį savivaldybei turėjo būti pristatyta esamos situacijos analizė, o jos neturime iki šiol. Dabar pristatyti miesto perspektyvos variantai turėjo būti pagrįsti šia analize", - sakė Mikšys.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas