Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Apskrities valdininkų interesai


Teismas: vairuotojas negali apsvaigti nuo gurkšnio alaus  
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2009 01 06 
Vairuotojas, kuriam pareigūnai nustatė vidutinį girtumą (1,60 promilių), teisme sugebėjo įrodyti, kad negalėjo apsvaigti nuo esą išgerto gurkšnio alaus. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) paskelbė tikįs ne galimą pažeidimą užfiksavusių pareigūnų, o vairuotojo parodymais - praėjus pusantros valandos po policininkų patikrinimo medikai nustatė, kad vyriškis yra blaivus.
Antradienį trijų LVAT teisėjų kolegija nusprendė panaikinti Klaipėdos rajono apylinkės teismo nutarimą, kuriuo 32 metų Kretingos gyventojui buvo skirta 2 tūkst. litų bauda, uždrausta dvejiems metams vairuoti transporto priemonę bei laikinai buvo paimtas automobilis, prie kurio vairo sėdėjo neblaivumu įtartas vairuotojas. Neskundžiamu sprendimu kretingiškiui administracinė byla nutraukta.
Klaipėdos teismas vairuotoją nubaudė, kai policijos pareigūnai jį sulaikė esą neblaivų prie vairo kelyje Klaipėda-Liepoja. Policininkų surašytame administracinių teisės pažeidimų protokole nurodyta, kad automobilį „VW Passat“ Kretingos gyventojas vairavo būdamas vidutinio girtumo – 1,60 promilių.
Nuo išgertos stiklinės alaus – 4 promilės
Pirmosios instancijos teismo verdiktą vairuotojas apskundė LVAT. Savo skunde jis nurodė, kad neblaivo laipsnis buvo nustatytas nepagrįstai. Pasak vairuotojo, prieš kelias minutes iki policininkų patikrinimo jis išgėręs gurkšnį alaus.
„Todėl iškvėptame ore atsirado žymiai daugiau alkoholio pėdsakų, nei iš tikrųjų buvo organizme, - vairuotojas aiškino, kad apie tai informavęs policininkus bei jų paprašė atlikti pakartotinį patikrinimą. - Ginčas galėjo būti išspręstas per vieną minutę, bet dėl pareigūnų nepagrįsto užsispyrimo tęsiasi iki šiol, nors piliečio ir policijos pareigūnų bendravimas turi būti pagrįstas pasitikėjimu bei pagarba“.
Vairuotojas tikino, kad joks norminis aktas nedraudžia pakartoti atliktą procedūrą, todėl po pokalbio su policininkais jis nuvyko į Klaipėdos ligoninę. Po pusantros valandos medikai paėmė kraujo mėginį ir nustatė, kad vairuotojas yra blaivutėlis. Tiesa, šlapimo tyrimai nebuvo atlikti.
Savo skunde kretingiškis taip pat nurodė, kad atliko eksperimentą: išgėrė stiklinę (apie 200 ml alaus), iškvėpė orą į alkotesterį, kuris parodė net 4 promilių girtumo laipsnį.
Abejonės – vairuotojo naudai
Tuo tarpu vienas policininkų tarnybiniame pranešime nurodė, kad sustabdytas vairuotojas nesutiko su girtumu, tačiau pripažino vairuodamas gėręs alų, nors vėliau paaiškinimus pakeitė ir teigė, kad išgėrė prieš pradėdamas važiuoti.
Vairuotojo skundą nagrinėjęs LVAT iš policijos išsireikalavo alkotesterio „Dräger Alcotest 7410“ naudojimo instrukciją. Joje nustatyta, kad prietaisu matavimus galima atlikti tik praėjus 15 minučių po alkoholio panaudojimo. Kadangi vairuotojas alkoholį buvo išgėręs prieš pat patikrinimą, teismo nuomone, vairuotojui turėjo būti leidžiama „pūsti“ antrą kartą.
Teismas pripažino, kad vairuotojas privalėjo neblaivumą ligoninėje pasitikrinti per valandą, tačiau esą to negalėjo padaryti dėl objektyvių priežasčių - jo automobilis buvo sustabdytas užmiestyje, jam buvo sudėtinga pasiekti gydymo įstaigą.
Tiesa, medikai patvirtino, kad jeigu vairuotojui prieš pusantros valandos buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis, todėl teoriškai kraujyje dar turėjo būti rasta alkoholio. Kodėl jo nėra, ekspertai negalėjo atsakyti.
LVAT nusprendė vairuotojui nutraukti bylą, nes kilo abejonių, ar jis „išties vairavo būdamas neblaivus, ar alkotesterio parodymai nebuvo iškreipti dėl galimai pažeistų pagrindinių šio matavimo prietaiso naudojimo reikalavimų“.
Pasak teismo, iškilusios abejonės vertinamos atsakomybėn patraukto vairuotojo naudai, todėl nesant kaltę pagrindžiančių įrodymų, byla turi būti nutraukta.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas