Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Liaudies simbolių panaudojimas


Sovietinių herbų ant tilto Kaune nebeliks  
Paulius Garkauskas, Portalas "Delfi"", 2008 12 03 
Kauno miesto savivaldybės tarybos kolegija trečiadienį pritarė, kad jau artimiausiu metu sovietinės atributikos ant Vytauto Didžiojo (buvusio Aleksoto) tilto nebeliks. Kalbos, kad sovietinius herbus reikia uždengti, sklinda jau seniai, tačiau tik dabar bus imamasi realių darbų – skelbiamas konkursas herbų uždengimo darbams atlikti.
Kaip DELFI sakė Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vygantas Gudėnas, buvo svarstomi keli variantai, kas turėtų būti herbų vietoje.
Buvo siūloma vietoj tarybinių herbų įrengti laikrodžius, tačiau šiam siūlymui nepritarta. Nuspręsta pasirinkti pigiausią variantą ir herbus uždengti mėlynos spalvos organiniu stiklu. Po juo bus įrengtos apšvietimo lempos. Taip uždengti herbai susilies su mėlynos spalvos stulpais apšviečiančiais tiltą.
„Netrukus bus skelbiamas konkursas darbas atlikti. Planuojame, kad darbai kainuos apie 175 tūkst. Lt. Norėtume, kad senieji herbai būtų nuimti, tačiau kol kas nėra aišku, ar jie bus išmontuoti ar tiesiog uždengti. Tikėkimės, kad darbus pavyks atlikti dar šiais metais“, - sakė V. Gudėnas.
Siūlė keletą variantų
Kauno miesto savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio skyriaus specialistai buvo parengę bent tris projekto variantus, kaip nuo senojo Aleksoto tilto, švenčiant Kauno 600 metų jubiliejų pervadinto Vytauto Didžiojo vardu, pašalinti užsilikusius sovietinius simbolius. Tai būtina padaryti, vykdant miesto tarybos sprendimą.
Tačiau nuo tilto pilonų visiškai nuardant simbolius, specialistų teigimu, būtų apgadintos jo konstrukcijas. Be to, nepigiai kainuotų demontuoti pilonų dalis. Dėl to iš biudžeto gali prireikti daugiau nei pusės milijono litų.
Anot patriotu save vadinančio Kauno vicemero Stanislovo Buškevičiaus, visos išlaidos pateisinamos, nes "reikia pašalinti okupacines žymes. Tie simboliai - ne paminklai. Jeigu sovietmečiu statyti paminklai "neneša okupacinio ideologinio užtaiso, tai tik jie gali likti ir toliau stovėti mieste", - trečiadienį sakė vicemeras Kauno miesto tarybos kolegijos posėdyje.
Vieno iš tarybos komiteto pirmininkė Ona Balžekienė įsitikinusi, jog žmonės politikų nesuprastų, jei šiuo sunkiu laikmečiu savivaldybė pradėtų tokiems dalykams šimtus tūkstančių leisti. "Ką mes kalbėsime po 2-3 mėnesių, kai neturėsime pinigų net atlyginimams"? - retoriškai teiravosi ji kolegų.
Pats pigiausias variantas – simbolius tik pridengti. Tačiau valdininkams patrauklus buvo siūlymas vietoj sovietinės heraldikos pilonuose (jų yra keturi) įmontuoti didžiulius šviečiančius laikrodžius. Bet tada pinigų būtų prireikę kur kas daugiau.
"Laimingi laiko neskaičiuoja", - sakė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, prisiminęs, kad dauguma kauniečių per apklausą prisipažino esą laimingi. Todėl, mero nuomone, galima apsieiti ir be laikrodžių.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas