Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Kam naudingi skandalai?


Nešvariu skalbinių kvartetas  
Robertas Kartavičius, Danas Nagelė, Dienraštis "Vakaro žinios", 2006 04 24 
Dar visai neseniai keturių partijų - socdemų, soclibų, "darbiečių" bei valstiečių liaudininkų - šeimos atstovai atrodė mylintys vieni kitus kaip vyrai žmonas arba žmonos vyrus. Tačiau, kaip ir beveik kiekvienoje šeimoje, po skyrybų sutuoktiniai vienas kitą apdrabsto purvais ir kedena nešvarius vienas kito skalbinius
Politinės skyrybos
Iki postų persi dalijimo koalicinėje šeimoje tvyrojo prisirišimas, sutuoktinių nuodėmių slėpimas nuo visuomenės. Tiesa, kartais liaudies posakis "nėra namų be dūmų" pasiteisindavo ir šioje šeimoje: tai griežtesnį žodį pasakydavo "darbietis" Viktoras Uspaskichas, tai pakeltu tonu jam atšaudavo socdemai. Tačiau ginčai ir baigdavosi ginčais. Toliau vėl šeimoje įsiviešpataudavo ramybė, o koalicijos partneriai vienas apie kitą neištardavo blogesnio žodžio. Išsiskyrę vyras su žmona puola kedenti vienas kito nešvarius baltinius, nepasidalydami buto, televizoriaus ar mašinos, iširusi koalicinė šeima -postų.
Meilė virto neapykanta
Dar visai neseniai V.Uspaskichas su tuometiniu Seimo pirmininku Artūru Paulausku dažnai draugiškai šnekučiuodavosi pastarojo kabinete "atsitiktinai susitikę". A.Paulauską daugiaušia "darbiečių" pastangomis eliminavus iš didžiosios politikos, soclibų lyderis pamiršo meilius pokalbius. A.Paulauskas praėjusią savaitę prabilo apie būtinybę kurti "plačią valstybininkų koaliciją", be Rolando Pakso vadovaujamų libdemų ir be V.Uspaskicho. Soclibų lyderis įsitikinęs, jog du pastaruosius asmenis jungia bendras tikslas - atsidurti valdžioje. "Todėl iškyla vieningos koalicijos idėja - be šių politinių jėgų, be V.Uspaskicho komandos ir be R.Pakso komandos, kurios akivaizdžiai jau ne kartą pademonstravo savo nevalstybinius siekius", - rėžė A.Paulauskas, kuris dar visai neseniai apie V.Uspaskichą nepasakydavo nė vieno blogo žodelio.
Apkaltino melu
Koalicijos partneriams neliko skolingas ir V.Uspaskichas, pareiškęs, jog socdemai - apgavikai. Pasak "darbiečio", socdemai jo partijai buvo pažadėję socialinės apsaugos ir darbo bei užsienio reikalų ministrų portfelius, tačiau nesilaiko žodžio. Pasijutęs nuskriaustu vaiku V.Uspaskichas pradėjo baidyti nežaisiantis su draugais ir su visa partija pasitrauksiantis į opoziciją. Tokius šio grasinimus socdemai nuleido juokais, suprasdami, jog ne V.Uspaskicho charakteriui atsisakyti visko dėl nuskriausto vaiko ambicijų. Valstiečių liaudininkų stovykloje taip pat ne visi baltiniai švarūs. Iš Seimo frakcijos pasitraukęs Kazys Bobelis tėškė perbėgantis pas libdemus, nes valstiečiai liaudininkai kovoja tik dėl postų ir pataikauja kitiems, tačiau neturi jokios ideologijos. Pastarųjų lyderė Kazimiera Prunskienė atsikirto nesigailinti dėl šios netekties, nes K.Bobelis Seime - itin retas svečias. Be to, ji atskleidė, kad garbaus amžiaus politikas užsimanė užsienio reikalų ministro posto. Tačiau "prunskininkai" siekia Vilijos Blinkevičiūtės posto, į kurį K.Bobelis netiktų. Pastaroji irgi nesirengia palikti kėdės. Atsiėmusi atsistatydinimo pareiškimą ji tikriausiai bus išgrūsta iš soclibų partijos ir tikriausiai neteks ministrės portfelio.
Galvas kelia ir opozicija
Vėl pradėjus eižėti valdančiųjų darnumui, apie galimybes iš opozicijos pakilti iki realios valdžios prabilo ir konservatoriai. Šeštadienį vykusiame Tarybos posėdyje buvo nuspręsta, kad išsivaikščiojus valdantiesiems, bus siekiama sudaryti "vaivorykštės" koaliciją, apie kurią buvo kalbėta iš karto po praėjusių Seimo rinkimų. Konservatoriai sutiktų dirbti su neseniai susikūrusiu Lietuvos liberalų sąjūdžiu, kurio atstovai taip pat svajoja apie valdžią. Opozicionieriai dėl postų tikina galintys susidėti su bet kuo, išskyrus "uspaskichininkus" bei "paksininkus".
Tautos balsas
Stasė - pensininkė:
- Nesuprantu tokių žmonių. Rodos, ir išsilavinę, ir protingi, mūsų elitu ir valdžia vadinami, bet elgiasi kaip maži vaikai. Galima būtų ir negražiau pasakyti.
Marytė - buvusi medikė:
- Toks elgesys - didžiulė kultūros stoka. Iš tokių nekultūringų "santykių" galima spręsti, kad valdžioje draugystė ir bendradarbiavimas grįstas asmenine nauda. Mūsų politikai nėra subrendę politinei kultūrai, jiems trūksta politinio mentaliteto.
Jolita - dėstytoja:
Žmonės ima valdžią ir ją gavę nežino, ką su ja daryti. Politikai neturi ateities vizijos, o valdžios labai nori. Kas, jei aš pasakysiu, kad elgesys - amoralus. Ar kas nors pasikeis? Ar tautos balsas ką nors reiškia? Na, sugėdinsime, bet kas iš to?
Martynas - fotostudijos vadovas:
- Valdžioje visuomet yra nesutarimų ir rietenų. Vieną dieną su vienu draugauji, kitą - purvais drabstaisi. Valdžios žmonės taikosi prie tų, kurie turi daugiau pinigų, galios ir įtakos bei gali daugiau pasiūlyti.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas