Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Sąmokslas savivaldybėje


Kauno sav. Antikorupcijos komisija "duos darbo" prokuratūrai  
Portalas "Delfi"", 2008 09 16 
Kilus abejonių, ar nebūta piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi bei kitokių nusižengimų įstatymui Kauno miesto savivaldybės administracijos veiksmuose, susijusiuose su konkurso Taikos ir Pramonės prospektų sankryžos rekonstravimo ir naujo viaduko statybos techninio projekto parengimo organizavimu bei vėliau sudarytos paslaugų sutarties vykdymu, savivaldybės Antikorupcijos komisija nusprendė kreiptis į Kauno apygardos prokuratūrą.
Pačios komisijos atlikto tyrimo išvadose pasakyta, kad praėjusių metų spalį Komunalinio ūkio skyrius parengė inžinerinių statinių projektavimo paslaugų pirkimo atviro konkurso dokumentus, kurių viena iš keturių dalių buvo susijusi su minėtos sankryžos rekonstravimo ir naujo viaduko statybos techninio projekto parengimu. Tačiau sutarties trukmė nustatyta pernelyg trumpa - vos vienas mėnuo, per kurį parengti techninį projektą, anot Antikorupcijos komisijos pirmininko Raimundo Kaminsko, "praktiškai neįmanoma".
Vokų atplėšimo dieną - 2007 m. gruodžio 5-ąją paaiškėjo, jog pasiūlymą pateikė vienintelė bendrovė - "Miestprojektas". Bet už projekto sukūrimą ji pageidavo ne iš anksto Kauno miesto savivaldybės biudžete tuo tikslu numatytų 300 tūkst. litų, bet 2,36 mln. litų.
Suabejojusi, ar tokia kaina reali, kaip vėliau paaiškėjo iš Antikorupcijos komisijos atlikto tyrimo, savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija kreipėsi ne į ekspertus, kad šie įvertintų gautą pasiūlymą, bet į darbų užsakovą - Komunalinio ūkio skyrių.
Baigiantis šių metų vasariui skyriaus Komunalinių statinių priežiūros poskyrio vedėjas Valius Knokneris (dabar jis paskirtas viso skyriaus vadovu) bei vedėjo pavaduotojas Zenonas Girčys raštu atsakė, kad "Miestprojekto" pasiūlyta "kaina yra reali ir atitinka Aplinkos ministerijos rekomendacijas". Dar pridūrė, jog "pakartotinai skelbiant konkursą minėtų paslaugų kaina gali išaugti". Jų nuomone, kaina viršytų 3 mln. litų.
Antikorupcijos komisijos posėdyje analizuojant išvadas dėl šio objekto komisijos narys Antanas Mockus stebėjosi, kodėl Komunalinio ūkio skyriaus vadovai bei specialistai nepasinaudojo galimybe palyginti panašių projektų parengimo kaštus. Pavyzdžiui, praėjusių metų gruodį buvo sudaryta sutartis su UAB "Tiltų ekspertų centras", kuris už dviejų projektų parengimą - tilto per Jiesios upę ir viaduko per geležinkelį Marijampolės plente - užsiprašė tik apie 250 tūkst. litų.
Netgi ta pati "Miestprojekto" bendrovė už kur kas kuklesnę sumą, nei dabar pageidauja gauti iš Kauno miesto savivaldybės, prieš dvejus metus už 269,18 tūkst. litų sutarė parengti Vilijampolės tilto kapitalinio remonto techninį projektą bei prižiūrėti vykdomus darbus. O keliais mėnesiais anksčiau viena vokiečių kompanija už Europos prospekto tęsinio nuo Veiverių gatvės iki greitkelio "Via Baltica" su skirtingų lygių Armališkių sankryžos statybos techninio projekto parengimą gavo 1,864 mln. litų.
"Tai - ženkliai sudėtingesnis projektas, - aiškino A. Mockus, - o tam planuojami statybos montavimo darbai gerokai brangesni nei Taikos ir Pramonės prospektų sankryžoje". Be to, jau pasibaigus ir pratęstam sutarties dėl tos sankryžos projekto parengimo galiojimo laikui Komunalinio ūkio skyrius prašė terminą dar pratęsti - iki pat šių metų spalio. Tačiau "Miestprojektui" savivaldybė už darbus iki šiol yra sumokėjusi per 700 tūkst. litų.
Kauno miesto savivaldybės Antikorupcijos komisija, išanalizavusi visas projekto rengimo peripetijas, daro išvadą, kad savivaldybės tarnautojai, "piktnaudžiaudami tarnyba ir padarydami didelė materialinę žalą Kauno miesto savivaldybei priėmė praktiškai neatliktas paslaugas".

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas