Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Klaipėdos valdininkų interesai


Melnragėje norima statyti 38 aukštų dangoraižį  
Livija Grajauskienė, Portalas "Delfi"", 2007 09 12 
Klaipėdoje, Melnragėje, netoli jūros kranto norima statyti iki 132 metrų sieksiančius 38 aukštų sanatorinio tipo poilsio namus – viešbutį. Trečiadienį Klaipėdos miesto tarybos teritorijų planavimo komiteto nariams UAB „Vakarų projektai“ architektas Juozas Mureika pristatė žemės sklypo Kopų g. 69A bei jo gretimybių detaliojo plano sprendinius.
Pasak projekto vadovo, planavimo tikslas – turimą privatų sklypą, kuriame esama sodybos, padidinti greta esančios laisvos valstybinio fondo žemės sąskaita, žemės naudojimo būdą pakeisti iš gyvenamosios teritorijos į komercinės paskirties objektų teritoriją.
Rengiant detaliojo plano sprendinius buvo atsižvelgta į Klaipėdos miesto bendrojo plano sprendinius ir KU mokslininkų ruoštą prie bendrojo plano gamtinės dalies pridėtą pakrantės nuo šiaurinio molo iki Girulių išvystymo koncepciją su numatytomis galimomis vertikalių – architektūrinių kalvų – atsiradimo vietomis, bei jau suplanuotas ar esamas vertikales - Girulių televizijos bokštą , kurio aukštis – 203 m nuo žemės paviršiaus, numatytą dirbtinę salą Baltijos jūroje, kur planuojamas pastatų aukštis – 75 m, planuojamą naują Klaipėdos miesto švyturį šiauriniame mole, kurio aukštis – iki 75 m, ir esamą uosto švyturį (aukštis 44 m).
Planuojamo statyti aukštybinio pastato pirmuosiuose aukštuose galėtų būti viešojo naudojimo patalpos: bankai, barai, restoranai, sporto – sveikatingumo centras, atsirastų vietos smulkiai prekybai, kitoms paslaugoms. Dvidešimtyje aukštų galėtų įsikurti apie 660 1-2 kambarių viešbučio numerių, aukščiau – apie 168 apartamentus. Viršutiniame aukšte – apžvalgos aikštelė, restoranas, kaip Klaipėdos akcentas galėtų būti įrengtas švyturys.
Komplekso lankytojams skirtos automobilių saugyklos būtų pačiam pastate. Prie esamo įvažiavimo į sklypą siūloma numatyti automobilių saugyklas, skirtas visuomeniniam transportui bei miestiečių automobiliams laikinai saugoti. Nuo automobilių saugyklų numatomi pėsčiųjų ir dviračių takai, vedantys link jūros.
Svarstant šį planą Architektų ekspertų taryboje buvo išsakyta būkštavimų, kad patvirtinus padidinto sklypo detalųjį planą sklypas bus parduotas, o atėjęs naujas investuotojas nepaisys jokių koncepcijų bei apribojimų, tad projektuotojams išsakytos pastabos: patikslinti numatomos vertikalės rodiklius; apibrėžti prieškopės ir paplūdimio zonų tvarkytinas ribas su atitinkamos infrastruktūros sutvarkymu; numatyti galimybę vienai ar kelioms vertikalėms – architektūrinei kalvai. Architektūrinę dalį būtinai spręsti konkurso būdu.
Teritorijų planavimo komitete posėdžiaujantiems Klaipėdos politikams kilo abejonių dėl sklypo didinimo – mat vieną kartą sklypas jau buvo didinamas valstybinės žemės sąskaita. Susidomėta buvo ir tuo, kad liepos mėnesį Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus Aloyzo Každailevičiaus įsakymu planavimo organizatoriumi kažkodėl patapo pati Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, ir juo nebėra ponas S. Trečekauskas.
Neįtikino politikų ir samprotavimai, kad būsimas viešbutis taps Klaipėdos miesto – uosto vertikaliu akcentu nuo jūros pusės ir kurs uostamiesčio įvaizdį.
Pasak Teritorijų planavimo komiteto narių, tokį svarbų miestui klausimą dera aptarti ne tik komitete ir ne tik miesto taryboje, o pasiteirauti ir visų klaipėdiečių nuomonės, tad prie dangoraižio šalia jūros atsiradimo klausimo bus dar grįžta.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas