Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Verslo ir politikų intersai


„Alitos“ komisija dirbo tuščiai  
Stasys Gudavičius, Dienraštis "Kauno diena", Portalas "Delfi", 2007 09 05 
Premjero sudaryta komisija nežada pateikti jokių radikalių pasiūlymų, kaip galima būtų išspręsti su neteisėtu „Alitos“ privatizavimu susijusias problemas.
Išvadų dar nėra
Kai šių metų gegužę Konstitucinis teismas (KT) nusprendė, kad 2003 m. Vyriausybė neteisėtai priėmė nutarimą dėl alkoholinių gėrimų bendrovės „Alita“ pardavimo jos direktoriaus suformuotam konsorciumui, premjeras Gediminas Kirkilas sudarė darbo grupę, kuri iki rugsėjo 1 d. turėjo pateikti pasiūlymus, ką daryti.
Nors rugsėjis jau įsibėgėjo, Teisingumo ministerijos valstybės sekretoriaus Pauliaus Koverovo vadovaujama komisija dar nebaigė savo darbo ir jokių išvadų nepateikė. Darbo grupės vadovas pripažįsta, kad tikriausiai nebus pasiūlymų, radikaliai keičiančių situaciją, susijusią su „Alitos“ privatizavimu.
Įvertins pasekmes
„Galvoti apie sandorio naikinimą vargu ar būtų ekonomiškai naudinga“, - „Kauno dienai“ sakė P.Koverovas. „Turbūt galima būtų sutikti, kad tikriausiai nebus kokių nors sukrečiančių, radikalių sprendimų“, - pridūrė darbo grupės vadovas.
Tačiau P.Koverovas nenori sutikti, kad komisijos darbas baigsis nerezultatyviai ir ji per tris mėnesius nieko ypatinga nenuveikė. „Turėjome keturis posėdžius, kitą savaitę susirinksime paskutinį kartą ir patvirtinsime tam tikras išvadas“, - sakė darbo grupės vadovas.
Anot jo, išvadose turėtų būti konstatuojama teisinė situacija, susidariusi po KT nutarimo. „Be to, turėtų būti pateiktas ekonominis vertinimas, kiek valstybei kainuotų įgyvendinti vienokį ar kitokį sprendimą dėl „Alitos“ privatizavimo. Pavyzdžiui, turi būti įvertinta, kiek biudžetui kainuotų 2003 m. pasirašytos pirkimo-pardavimo sutarties paskelbimas negaliojančia, naujo privatizavimo konkurso surengimas, kompensacijos dabartiniams įmonės savininkams“, - pastebėjo P.Koverovas.
„Reikia būti realistais ir matyti, kad dabar teisinė ir ekonominė privatizuotos bendrovės padėtis visiškai kitokia, naujieji savininkai yra investavę nemažai lėšų į įmonę. Be to, kardinaliai pasikeitusi padėtis ir visoje alkoholio gamybos rinkoje“, - atkreipė dėmesį pareigūnas.
Siūlo naikinti sandorį
P.Koverovas pabrėžė, kad pareigūnų teisinės atsakomybės dėl nekonstitucinio privatizavimo klausimą turėtų nagrinėti prokurorai. „Tai ne mūsų darbo grupės kompetencija. Jeigu prokurorai savo tyrimo metu nustatys, kad dėl to privatizavimo valstybei buvo padaryta ekonominė žala, nuostoliai gali būti išieškoti tik per teismą, į kurį prokurorai gali kreiptis“, - tvirtino jis.
„Alitos“ privatizavimą nagrinėjusios Seimo laikinosios komisijos pirmininkas Jonas Pinskus stebėjosi, kam apskritai buvo reikalinga darbo grupė, kuri nieko nenuveikė ir nepateiks jokių esminių teisinių siūlymų, ką daryti po KT sprendimo. „Tai visiškai tuščia komisija, matyt, skirta tik visuomenės budrumui užliūliuoti. Turbūt neveltui G.Kirkilas yra vadinamas komisijų premjeru“, - „Kauno dienai“ ironiškai sakė jis.
J.Pinskus įsitikinęs, kad Generalinė prokuratūra, gindama viešąjį interesą, turi kreiptis į teismą su reikalavimu panaikinti „Alitos“ pirkimo-pardavimo sandorį, įvykusį prieš ketverius metus. „KT nutarimas reiškia, kad šis sandoris sudarytas vadovaujantis neteisėtu, nekonstituciniu Vyriausybės nutarimu, todėl turi būti panaikintas“, - sakė jis.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas