Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Verslo ir politikų intersai


Aukščiausiasis Teismas per klaidą atskleidė „Lietuvos kuro“ ir valstybės bylos baigtį  
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2007 08 29 
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) savo interneto puslapyje per klaidą iš anksto paskelbė rugsėjo 7 dienos sprendimą „Lietuvos kuro“ ir Lietuvos valstybės byloje. Teismas pripažino, jog už vieną litą parduotai bankrutuojančiai bendrovei valstybė nėra skolinga daugiau kaip 28 milijonų litų. Tačiau „Lietuvos kuro“ skolas aukcione įsigijusi „Lukoil Baltija“ dėl išankstinio LAT sprendimo paviešinimo gali valstybę apskųsti Strasbūrui, kurio sprendimas Lietuvai greičiausiai būtų nepalankus.
Pirmadienį LAT trijų teisėjų kolegija rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo bankrutuojančios bendrovės „Lietuvos kuras“ kasacinį skundą dėl Lietuvos apeliacinio teismo nutarties, kuria buvo atmestas ieškinys dėl 28 mln. 40 tūkst. 948 litų priteisimo iš Lietuvos valstybės.
Teisėjų kolegija sprendimą oficialiai nusprendė paskelbti rugsėjo 7 dieną, tačiau dar pirmadienio popietę arba antradienį ryte LAT interneto svetainėje buvo paskelbtas bylos išnagrinėjimo rezultatas.
„Sprendimą ar nutartį palikti nepakeistą“, - tarp oficialių teismo dokumentų buvo parašyta, kad teisėjų kolegija nusprendė palikti galioti valstybei palankų sprendimą.
Teismo svetainėje užrašai buvo pakeisti tik tada, kai DELFI pasidomėjo, kodėl teismas iš anksto paskelbė būsimo sprendimo rezultatą.
Ši LAT darbuotojų klaida gali labai brangiai kainuoti valstybei – jeigu bankrutuojančios bendrovės „Lietuvos kuras“ naujieji savininkai „Lukoil Baltija“ dėl išankstinio sprendimo paskelbimo Lietuvą apskųstų Europos Žmogaus Teisių Teismui, gali būti, kad valstybė iš biudžeto būtų priversta sumokėti solidžią kompensaciją.
„Lietuvos kurui“ byloje atstovavęs advokatas Vaidotas Vaičius nesiryžo komentuoti, kodėl LAT paskelbė išankstinį sprendimą. Jis taip pat nekomentavo, kokių veiksmų bendrovė imsis ateityje.
Vyriausybės Teisės ir teisėtvarkos departamento direktoriaus pavaduotojas Rimvydas Pilibaitis sakė, kad susiklosčiusią situaciją ketina apsvarstyti su valstybei atstovaujančiais advokatais.
„Nežinau, ar tai būtų pagrindas keisti LAT nutartį, - svarstė R.Pilibaitis. – Inscenizacijų, kalbų gali atsirasti, tačiau daugiau – sunku pasakyti. Anksčiau teismai iš karto paskelbdavo nutartį ar sprendimą, o motyvus surašydavo per kelias savaites, bet ši ydinga praktika jau netaikoma“.
LAT teisėjų kolegijai pirmininkavęs Gintaras Kryževičius tikino, kad nutartis „Lietuvos kuro“ ir Lietuvos valstybės byloje bus paskelbta tik kitą penktadienį.
„Šiuo metu informacijos apie bylą internete nėra, nieko daugiau nežinau, - sakė teisėjas. – Ketiname išsiaiškinti, kaip informacija galėjo būti paskelbta“.
Civilinių bylų skyriaus pirmininkę Janiną Stripeikienę atostogų metu pavaduojantis Algis Norkūnas tikino, kad kažkas iš teismo darbuotojų įvėlė klaidą ir paskelbė rezultatą.
„Tai, kas yra paskelbta, greičiausiai - klaida, o ne rezultatas, nes jis bus tik rugsėjo 7 dieną, - sakė A.Norkūnas. – Bylos baigties rezultato objektyviai niekas žinoti negali. Jeigu sutaps paskelbtas rezultatas, reiškia, kažkas moka atspėti, - juokavo teisėjas. – Jeigu nesutaps - pasitvirtins, kad buvo klaida. Dabar net negaliu pasakyti, kokioje stadijoje yra bylos nagrinėjimas – tai pasitarimo kambario paslaptis. Viskas paaiškės tik rugsėjo 7 dieną“.
Teisėjas patikino, kad LAT nagrinėjamojoje byloje kol kas nėra priėmęs sprendimo. Ar vieno teismo darbuotojo padaryta grubi klaida ateityje gali turėti teisinių pasekmių, A.Norkūnas nedrįso prognozuoti.
„Greičiausiai – ne, nes teisiškai rezultato dar nėra“, - sakė jis.
DELFI primena, kad „Lietuvos kuro“ valstybei iškeltą bylą LAT nagrinėja jau antrą kartą. Už vieną litą Olandijos bendrovei „Kopcke International Holding“ parduota bankrutuojanti bendrovė dar 2004-ųjų vasario 26 dieną Vilniaus apygardos teismo paprašė iš Lietuvos valstybės priteisti 28 mln. 40 tūkst. 948 litus žalai atlyginti bei 5 proc. dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo įvykdymo.
„Lietuvos kuras“ nurodė, kad 1992-1995 metų laikotarpiu, vykdydamas Vyriausybės ir įmonės steigėjos Energetikos ministerijos pavedimus, savo saugyklose saugojo valstybės kuro rezervui priskirtą kurą. Vyriausybės nutarime buvo numatyta, kad valstybės kuro rezervo saugojimo lėšos bus padengiamos iš valstybės biudžeto. Bendrovė teigia saugojusi kurą, tačiau negavo lėšų valstybinio kuro rezervo saugojimo sąnaudoms kompensuoti.
Vilniaus apygardos teismas ieškinį buvo patenkinęs ir „Lietuvos kurui“ 2004-ųjų gruodį priteisė daugiau 28 mln. litų bei 32 tūkst. litų advokato atstovavimo išlaidoms atlyginti. Bendrovė teismui nurodė, kad 1992-1995 metais ,Lietuvos kuras“, vykdydamas Vyriausybės ir įmonės steigėjos pavedimus, saugojo valstybės kuro rezervą ir dėl to turėjo 32 mln. 147 tūkst. litų išlaidų, tačiau iš valstybės biudžeto bendrovei tebuvo sumokėti 4 mln. litų.
"Lietuvos kuro" skolas 2002-ųjų rugsėjį aukcione nupirko bendrovė "LUKoil Baltija".

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas