Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Ehudo Olmerto karikatūros


Danijos parlamentarai atsisakė vykti į Teheraną  
Portalas "Delfi"", 2008 02 17 
Danijos parlamento nariai atšaukė vizitą į Iraną po to, kai Teheranas pareikalavo atsiprašymų už pakartotiną skandalingos pranašo Mahometo karikatūros publikavimą danų laikraščiuose, pranešė BBC News.
Oficialus devynių Danijos atstovų vizitas buvo numatytas pirmadienį. Penktadienį Irano parlamentas išsiuntė Danijos parlamentui laišką, ragindamas atsiprašyti už 17 laikraščių, perspausdinusių karikatūrą, kurioje pranašas Mahometas vaizduojamas su turbanu ir jame įdėta bomba. Pasak Irano įstatymų leidėjų, toks atsiprašymas įtikintų Irano piliečius, kad danų deputatai nesusiję su veiksmais, juodinančiais islamo religiją.
Tačiau Danijos parlamentas nesutiko atsiprašyti. "Atsiprašyti reikia ne mums. Jeigu kam ir reikia atsiprašyti už įkalinimus, bausmes ir demokratijos nebuvimą, tai iraniečiams", - pareiškė Danijos liaudies socialistinės partijos vadovas Villy'is Soevndalas. Danijos užsienio reikalų ministras palaikė parlamentarų sprendimą atšaukti vizitą.
Kaip jau skelbta, 17-ka Danijos dienraščių trečiadienį išspausdino Kurto Westergaardo pieštas karikatūras, taip pabrėždami nuomonės laisvę. Danų policija prieš tai suėmė kelis įtariamuosius, planavusius nužudyti karikatūrininką.
K.Westergaardą ir jo žmoną praėjusius tris mėnesius saugojo policija.
Pirmą kartą karikatūra, vaizduojanti pranašą Mahometą su bomba turbane, Danijos laikraštyje "Jyllands-Posten" buvo išspausdinta 2005 m. rugsėjo 30 d. Tai sukėlė smurtinius musulmonų protestus visame pasaulyje.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas