Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Liaudies simbolių panaudojimas


Už lietuviškus simbolius SMS - dvigubai brangiau  
Portalas "Delfi"", 2008 02 19 
Ryšių reguliavimo tarnyba įspėja vartotojus, kad SMS žinutės, parašytos naudojant lietuviškus rašmenis, kainuoja dvigubai brangiau, praneša LTV „Panorama“. Kalbos sergėtojai baiminasi, kad tai taps dar viena paskata žmonėms nusisukti nuo valstybinės kalbos.
Šalyje padaugėjus Lietuvos rinkai pritaikytų mobiliųjų telefonų, vis daugiau vartotojų turi galimybę rašyti trumpąsias žinutes nesudarkyta lietuvių kalba. Tačiau ne kiekvienas žino, kad rašydamas SMS lietuviškais rašmenimis, už kiekvieną parašytą nosinę, paukščiuką ar brūkšnelį moka daugiau nei dvigubai daugiau nei už paprastą lotynišką raidę. Ryšių reguliavimo tarnybos atstovų teigimu, mobiliojo ryšio aparatų standartai lemia, kad lietuviškos raidės užima didesnį informacijos kiekį.
Tačiau vartotojų teisių gynėjų nuomone, susidariusį kainų skirtumą nebūtinai turėtų dengti patys vartotojai. „Vartotojai, norintys rašyti ir gauti žinutes valstybine kalba, turėtų turėti tokią galimybę be papildomo mokesčio“, - įsitikinusi Lietuvos vartotojų instituto prezidentė Zita Čeponytė.
Tuo tarpu lietuvių kalbos sergėtojai nemano, kad mobiliojo ryšio operatoriai iš savo kišenės sutiktų subsidijuoti lietuviškų rašmenų vartojimą žinutėse. Jie mano, kad lietuviškus simbolius mobiliojo telefono ekrane turėtų paremti valstybė.
Rašant žinutę lietuviškais rašmenimis, į žinutę telpa mažiau žodžių, o nesutilpus į 160 simbolių, jau tenka mokėti kaip už du pranešimus. Lietuvių kalba nėra išimtis, tvirtina LTV „Panorama“, – brangiau už savo kalbinius simbolius žinutėse moka dauguma ne angliškais kalbančių tautų, o rašant žinutę kirilica ar arabų rašmenimis, į standartinį trumpąjį pranešimą telpa dar mažiau simbolių.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas