Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Ehudo Olmerto karikatūros


Švedijoje taip pat planuota nužudyti karikatūristą  
Portalas "Delfi"", 2008 02 13 
Švedijos saugumo policija (SAPO) gavo informacijos, kad gali būti pasikėsinta į pranašo Mahometo karikatūrą nupiešusio švedų dailininko gyvybę. Tai trečiadienį pranešė Švedijos žiniasklaida. Antradienį Danijos policija informavo, kad suimti trys asmenys, planavę nužudyti vieną iš 12 karikatūrininkų, kurių piešiniai sukėlė didžiulį pasipiktinimą islamo pasaulyje 2006 metais.
Trečiadienį trys didžiausi Danijos dienraščiai - "Jyllands-Posten", "Politiken" ir "Berglinske Tidene", taip pat mažiausiai aštuoni regioniniai laikraščiai pirmuosiuose puslapiuose išspausdino pranašo karikatūrą, kurioje jis vaizduojamas su bomba turbane. Šitaip Danijos žiniasklaida pareiškė protestą prieš mėginimus apriboti žodžio laisvę dėl religinių priežasčių.
Prie Danijos spaudos prisijungė, bet kitais sumetimais, Švedijos mieste Malmėje leidžiamas laikraštis "Sydsvenskan". Jo vyriausiasis redaktorius Peteris Melinas pareiškė, jog Mahometo karikatūra su bomba turbane yra mažų mažiausiai nederama, bet jis nusprendė ją išspausdinti, kad skaitytojai sužinotų, už ką jos autoriui danui grėsė mirtis.
Švedų dailininkas Larsas Vilksas nupiešė eskizą, kuriame pavaizduotas šuo su pranašo Mahometo galva, 2006 metais, kai musulmonų šalys protestavo prieš tai, kad didžiausias Danijos dienraštis "Jyllands-Posten" 2005 metų rugsėjį išspausdino Mahometo karikatūrų.
Eskizo nuotrauka pasirodė vietos laikraštyje, o po to - kituose Švedijos leidiniuose. Tai sukėlė protestus prieš Švediją musulmonų šalyse.
Pasikėsinimo prieš L. Vilksą pėdsakai buvo aptikti visiškai atsitiktinai. Finansinius nusikaltimus tiriantys pareigūnai per kratą imigranto iš Artimųjų Rytų bute rado smulkų švedų dailininko namo planą. Stokholme gyvenantis 42 metų atvykėlis bendradarbiavo su asmenimis, finansavusiais vieną iš užsienio teroristinių organizacijų.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas