Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalas dėl rezervato Turniškėse


Stringa derybos dėl rusų iškraustymo iš Turniškių 
Roberta Tracevičiūtė, Dienraštis "Lietuvos žinios"", 2008 01 25 
Rusijos ambasadai išnuomoto pastato Turniškėse, netoli prezidento Valdo Adamkaus rezidencijos, likimas neaiškus iki šiol. Užsienio reikalų ministerija (URM), kuri jau antrus metus derasi su tos šalies diplomatais dėl pastato grąžinimo, negali pasiekti jokių rezultatų. Ministerijos atstovai įstrigusių derybų nekomentuoja. Nors neoficialiai teigiama, jog reikalas nejuda iš vietos tik dėl to, kad mūsų valstybės diplomatinė žinyba kelerius metus nesugeba pasiūlyti rusams kitų tinkamų patalpų.
Apsaugininkai neįsikurs
Dar ankstesnio premjero Algirdo Brazausko sudaryta speciali darbo grupė konstatavo, kad, atsiradus galimybei laisvai patekti į Turniškes, šioje teritorijoje būtina sustiprinti bent jau šalies vadovų rezidencijų apsaugą. Nutarta, jog įkurdinti VAD pareigūnus ir sutelkti būtiną techniką būtų patogiausia šiuo metu Rusijos ambasadai išnuomotame name. Neoficialiai kalbėta, kad tai būtų puiki proga atsikratyti esą nepageidaujamos kaimynystės.
LŽ žiniomis, pastate norėta įkurti saugomos ir aplinkinių teritorijų stebėjimo centrą. Iš namo būtų buvę patogu valdyti kvartale esančias stebėjimo kameras. Patalpose taip pat planuota sukurti komfortabilesnę apsaugininkų darbo aplinką. Tačiau dabar VAD nebepretenduoja į šį pastatą. "Nebuvo ir nėra jokių ketinimų ten įsikurti", - LŽ tikino VAD direktorius Raimundas Kairys.
Ministerija tyli
URM atsisakė komentuoti derybų su Rusijos diplomatais eigą. Ministerijos Informacijos ir viešųjų ryšių departamento direktoriaus pavaduotoja Daiva Rimašauskaitė LŽ užtikrino, kad bendra Lietuvos ir Rusijos darbo grupė dirba toliau. Tačiau kol vyksta derybos ir derinamos detalės, URM atsisakė teikti komentarus apie proceso eigą.
"Noriu pažymėti, kad šis klausimas įtrauktas į vieną derybų paketą su Lietuvos ambasados nekilnojamojo turto Maskvoje įteisinimo klausimu", - pridūrė ji. Tačiau D.Rimašauskaitė išsamiau nepaaiškino, apie kokį mūsų šalies turto įteisinimą kalbama.
Prieš metus Lietuvos diplomatinės žinybos atstovai tvirtino, kad derybas su Rusijos ambasada sunkina tai, jog rusai nenori atsisakyti nežinia kam naudojamo pastato. URM pareigūnai teigė negalintys "atimti" šio namo, kol neturi ko pasiūlyti vietoj jo.
Ne valstybinis reikalas
Apie URM derybas su Rusijos diplomatais nieko nežino ir Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Justinas Karosas. Pasak jo, ministerijos pareigūnai neinformavo komiteto apie tai. "Šia tema nesame kalbėję. Gal todėl, kad tai nėra valstybinis reikalas, klausimo niekada nenagrinėjome komitete", - LŽ aiškino J.Karosas.
Pasak socialdemokrato, šis procesas - ne vienos derybų šalies reikalas. "Jei kuri nors šalis nenori daryti tam tikrų nuolaidų ir tvirtai laikosi savo pozicijos, nieko nepadarysi", - įsitikinęs J.Karosas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas