Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Ehudo Olmerto karikatūros


Musulmonai nori pašalinti Mahometą iš „Wikipedios“ 
Portalas "Delfi"", 2008 02 06 
Daugiau kaip 90 tūkstančių musulmonų pasirašė peticiją, kuria reikalaujama pašalinti iš „Wikipedios“ pranašo Mahometo atvaizdus, praneša heise.de. „Wikipedia“ atsisako tai padaryti. Nesutarimų objektas yra XV a. miniatiūra, kurioje pavaizduotas pranašo Mahometo veidas. Peticijoje rašoma: „Islamas neleidžia vaizduoti pranašo Mahometo.“
Nors daugelyje atvaizdų pranašo veidas nėra matomas, peticijos autoriai tvirtina, kad vien Mahometo pavaizdavimas yra musulmonų įžeidimas. Nors peticijoje išreikštas tik primygtinis prašymas, kai kuriuose tinklapiuose pasirodo ir grasinimai smurtu.

„Wikipedia“ taip komentuoja šią situaciją: „Wikipedia“ pripažįsta, kad tarp kai kurių musulmonų grupių esama tradicijų, draudžiančių Mahometo atvaizdus“, tačiau ši tradicija nėra draudimas, taikomas visiems musulmonams. „Wikipedia“ ypač pabrėžia, kad šiitai šiuo atžvilgiu nėra tokie kategoriški. „Wikipedia“ yra enciklopedija, o ne ginčų tarp musulmonų vieta,“ – internetinio interviu su „heise“ metu sakė Mathias Schindleris iš „Wikimedia Deutschland“.
Priešingai nei Danijos karikatūristo pavaizduoto Mahometo atveju, ginčas su „Wikipedia“ yra ne dėl pašaipių pranašo atvaizdų, o tiesiog dėl viduramžių piešinių, vaizduojančių islamo įkūrėją.
Islamas draudžia pranašo atvaizdus naudoti stabmeldystei. Tačiau kai kurie tradicijų aiškintojai tai interpretuoja kaip draudimą vaizduoti bet kokių žmonių atvaizdus. „Wikipedioje“ esantys Mahometo atvaizdai yra tapyti viduramžiais, kuomet pranašas buvo jau seniai miręs. Internetinė enciklopedija smulkiai net keliose vietose paaiškina problemas, susijusias su Mahometo vaizdavimu.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas