Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Verslo ir politikų intersai


Kas dengia statybininkų mafiją 
Jonė Kučinskaitė, Savaitraštis „Veidas“, 2007 08 02 
Statybininkus kontroliuoti ir brokdarius bausti privalantys valdininkai teigia, kad statybų broko naujuose namuose nėra
Jauna vilniečių Petrušių šeima nė metų nespėjo pasidžiaugti naujos statybos būstu sostinėje, Ukmergės gatvėje, kai pradėjo lįsti brokas. Aštuntame aukšte erdvų būstą įsigijęs Valdas Petrušis sako bijąs į balkoną leisti vaiką, nes turėklai kliba. O ir pačiam su žmona ne itin jauku iš viršutinio namo aukšto grožėtis Ukmergės plento panorama ar romantiškai pavakaroti stebint rugpjūčio žvaigždžių spiečių dangaus skliaute. Gali nukristi žemyn su visa apsaugine tvorele. "Visų pirma balkono atramos pagamintos iš netinkamo metalo, tepraėjus pustrečių metų nuo namo statybos jos jau surūdijusios", - pradeda pasakojimą naujakurys. Iš pradžių balkono tvorelė net nesiekė suaugusio žmogaus juosmens. Tiesa, UAB "Modernus namas" rangovai, sulaukę gyventojų skundų, broką "ištaisė" - paaukštino turėklą apie dešimt centimetrų. "Realiai tai problemos neišsprendė, nes paaukštinimas įtvirtintas ne į sieną, o į sienos šiltinamąją medžiagą, 5 cm storio putų polistireną, taigi gali bet kada išklibti", - mosteli ranka V.Petrušis. Jau po pirmos žiemos pradėjo byrėti visų šešių namų, kuriuos statė UAB "Modernus namas", fasadai: tinkuoti vasarą lupasi mažiau, o žiemą - blunka, pelija, skilinėja, trupa, tarsi kiškiai prieš žiemą keisdami kailį. Bet šitų pretenzijų nei namą stačiusi UAB "Modernus namas", nei tinkavimo darbus atlikusi rangos bendrovė nepriima. Girdi, gyventojai nemoka prižiūrėti fasadų. Tačiau gyventojai išsiaiškino, kad priežiūra čia ne prie ko. Rangovai paprasčiausiai taupė ir parinko išorės apdailai netinkamą tinką. Tai tik keletas "žiedų" iš visos broko puokštės. Didžiausios bėdos prasideda laiptinėje ir baigiasi butuose. V.Petrušis, kaip ir dauguma kelių šimtų visos daugiabučių namų grupės gyventojų, nesitikėjo, kad persikėlę iš senųjų "chruščiovkių" į naujos statybos šimtus tūkstančių kainavusį būstą turės keikti tą dieną, kai pasirašė preliminariąsias butų pirkimo sutartis.
Dėl drėkstančių sienų supelijo drabužiai
Kaip pasakojo kita viename UAB "Modernus namas" daugiabučių būstą nusipirkusi sostinės savivaldybėje dirbanti vilnietė (redakcijai jos pavardė žinoma), pro ventiliacines angas oras ne ištraukiamas į lauką, o pučiamas į vidų. Dėl to buvo sudaryta net speciali komisija, kurią sudarė gyventojai, statybininkai, rangovai ir statybininkus kontroliuojančių institucijų valdininkai. Komisijos išvados vertos absurdiškiausių išvadų nominacijos. Girdi, ventiliacija veikia prastai, nes virtuvėje naujakuriai įsirengė integruotus gartraukius, o tualete ir vonioje jie veikia prastai, nes ventiliacinės angos "užkištos" grotelėmis arba elektriniais ventiliatoriais. Pasak mūsų pašnekovės, problema ta, kad ventiliacinės angos klaidingai suprojektuotos ir netinkamai įrengtos, šachtos neapšiltintos. Dėl to net vidinės buto sienos drėksta, rasoja, peršąla. Dar kitas to paties namo atstovas, iš pradžių sutikęs, vėliau paprašęs, kad jo pavardė nebotų viešai minima, nes pabūgo, jog pagarsinus problemą gali kristi jo turto vertė, pasakojo, kad dėl drėgnų sienų supelijo jo bute įrengtose sieninėse spintose sudėti drabužiai. Šeima patyrė didžiulių nuostolių, reikėjo keisti visą garderobą. "Iš pradžių pamanėme, gal kaimynai apliejo mūsų butą, kad drabužiai sušlapo ir supelijo. Po to išsiaiškinome, kad ta pati bėda ir dar keliuose butuose. Tai akivaizdžios projektavimo klaidos, o komisijos išvados, kad kalti gyventojai, neturi jokio pagrindo", - dėstė vilnietis. Kita vertus, tokios su statybine logika nieko bendra neturinčios išvados padėjo šiam gyventojui išieškoti žalos atlyginimą. Draudimo kompanija, gavusi komisijos išvadas, kad siena rasoja dėl gyventojų, nemokančių prižiūrėti savo butų ir gyventi daugiabutyje, kaltės, pripažino, jog vilniečių šeima nukentėjo dėl kaimynų kaltės. Tos pačios bendrovės namuose gyvenantys vilniečiai pasakojo, kad tualete amžina žiema. Kadangi per ventiliacines angas oras ne ištraukiamas, o įtraukimas, "nykštukų kamaraitėje" temperatūra tesiekianti trylika laipsnių šilumos.
Rytais nuo langų laužo varveklius
Dar daugiau problemų su langais. Vos tik temperatūra nukrinta žemiau kaip penki laipsniai šalčio, langai ne rasoja, o teka kaip per liūtį. "Po nakties bute ant langų orlaidžių kabo tikrų tikriausi varvekliai. Gali laužti juos ir dėti į taurę viskio", - su karčia ironija pasakoja Gintaras Lipinskas, dar kito UAB "Modernus namas" statyto daugiabučio įkaitas. Langus gaminusi bendrovė paaiškino montavusi pigiausius, didelio šilumos pralaidumo koeficiento langus, nes tokius užsakė statybas vykdžiusi bendrovė. G.Lipinskas, kaip ir dešimtys jo kaimynų, patyrė tikriausią potvynį. Butas jau keletą kartų buvo užlietas. Vieną kartą trūko vamzdžiai paties G.Lipinsko bute, dar keletą kartų laiptinėje. "Parketas išbrinko, pradėjo pūstis, versti sieninės spintos duris. Teko kviesti spintą montavusią firmą, ardyti ją, plėšti parketą. Bet taip ir nepavyko nei grindų pakloti, nei spintos sumontuoti. Liko plyšiai", - neslėpė pašnekovas. Šių daugiabučių bendrijos pirmininkas V.Petrušis sakė, kad pastarąjį kartą laiptinėje vamzdžiai trūko ir užliejo vieno daugiabučio laiptinę ir butus prieš pora mėnesių. Dėl to sugedo signalizacijos įrenginiai. "Vamzdžiai trūkinėja periodiškai, tik vis kitoje vietoje", - sako V.Petrušis. Šiuos namus mėgsta net gamtos stichijos. Žiemą per audrą į daugiabutį trenkė žaibas. Sudegė beveik visi elektroniniai prietaisai, kabelinės televizijos įranga, liftai. Visuose daugiabučiuose įrengtas autonominis dujinis šildymas. Po vienu namu įrengtas dujinis katilas. Tačiau nežinia kodėl keletą kartų per savaitę dingsta karštas vanduo, genda pats katilas. Dėl elektros tiekimo netolygumo genda UAB "Modernus namas" statytų daugiabučių Ukmergės gatvėje buitinė technika. "Mūsų šeima jau pakeitė dvi perdegusias kaitlentes, mikrobangų krosnelę, plazminį televizorių, garso aparatūrą", - ramiai tarsi ne apie savo būstą dėsto V.Petrušis. Panaši naujos buitinės technikos keitimo dėl perdegimo statistika ir kituose šių daugiabučių butuose. Iš tikrųjų šitų įkaitais tapusių gyventojų padėtis tokia beviltiška, kad nei pyktis, nei ašaros nebeima. Tuo tarpu Rytų skirstomųjų tinklų atstovai bendrijos pirmininkui V.Petrušiui pasiūlė ilgesniam laikui išsinuomoti pusę milijono kainuojančią aparatūrą, kad būtų išaiškintos tikrosios netolygaus elektros tiekimo priežastys.
Užtarimo nesulaukė nei teisme, nei draudimo kompanijoje
G.Lipinskas iš pradžių su statybininkais dar kalbėjosi geruoju. "Kai pamačiau, kad žiemą per pačius šalčius ištinkuotos buto sienos peršalo ir pavasarį pradėjo trūkinėti tinkas, atėjau ir nuskaldžiau viską su kirvuku. Statybininkai nesiginčijo ir pertinkavo. Tie, kurie nebuvo tokie principingi, taip viskas ir liko", - dėstė vilnietis. Tiesa, geranoriškumas čia ir baigėsi. "Iš pradžių statybininkai sakė, kad dėl broko patirtus mūsų šeimos nuostolius atlygins draudimo kompanija. Bet draudikai paaiškino, kad vadinamoji rangovo frančizė - per 4 tūkst. litų, tad mums beveik nėra šanso pasiekti nuostolių atlyginimo", - pasakojo pokalbininkas. Tada brangiai už butą paklojęs naujakurys kreipėsi į teismą. Įvyko keturi parengiamieji teismo posėdžiai. Statybininkų advokatas, pasak G.Lipinsko, pareiškė, kad statybininkai ir rangovai nesutinka su broku bei nuostolių dydžiu ir užsakys ekspertizę. "Teisėja irgi leido suprasti, kad geriau viską kuo greičiau baigti šalių susitarimu. Apskaičiavau, kiek man kainuos penkis procentus nuo civilinio ieškinio sumos sudarantis teismo žyminis mokestis, advokato paslaugos ir pasitaręs su žmona užgniaužiau ambicijas", - pasakojo vilnietis. V.Petrušis pertarė, kad iš pradžių ketinimus bylinėtis pareiškė dauguma bendrijos narių. Bet paaiškėjus, kad vien tik balkonų ekspertizė, kurią atliktų atestuoti ekspertai, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkai, kainuotų pusdevinto tūkstančio litų (neskaitant ekspertizių dėl langų, ventiliacijos šachtų, be to, pridėjo advokato, teismo žyminio mokesčio išlaidas, sugaištą laiką), bendrija tos minties atsisakė. Statybininkai ir rangovai, žinodami silpnąją paskirų gyventojų ar daugiabučių bendrijų vietą, veikia nebaudžiami. "Su statybų rykliais nepakovosi", - apibendrina G.Lipinskas. V.Petrušis pokalbio su "Veidu" išvakarėse įspėjo "Modernaus namo" generalinį direktorių Ramūną Buinevičių, kad dėl įsipareigojimo ištaisyti broką nesilaikymo nutarė pagarsinti brokdarius, tačiau statybininkų atstovas pasakė, kad gyventojai gali elgtis kaip jiems patogiau. "Veidui" pasikalbėti su R.Buinevičiumi nepavyko. Nurodytu biuro telefono niekas neatsiliepia - įjungtas faksas. Gyventojai gavo signalų, neva firma artimiausiu metu gali būti likviduota. G.Lipinskas sako, kad jei tektų rinktis, kokį butą dabar pirkti, ilgai galvotų, ar verta merkti pinigus į naujos statybos daugiabutį. Gal net pirktų senos statybos, gerokai pigesnį būstą.
Užuot taisę broką, atvirai tyčiojasi
Analogiškai elgiasi ir dauguma kitų naujus daugiabučius lipdančių statybos bendrovių. Edvardas Yla, prieš trejus metus nusipirkęs išreklamuotą modernų butą UAB "Progresyvios investicijos" statomame name Žirmūnuose, Minties gatvėje, vardija panašias bėdas. Inžinierius E.Yla jau po pusmečio pastebėjo statybininkų broką ir parašė pirmąją pretenziją. Tuo metu jis net ketino atsisakyti pirkti būstą ir paprašė grąžinti sumokėtus 90 proc. visos buto kainos. Iš pradžių bent formaliai į E.Ylos pretenzijas statybininkai ir šių pasirinkti rangovai reagavo. Tiesa, reakcija buvo labai atsaini. "Savininko rodomi vienoje sienos dalyje nelygumai tokie neryškūs, kad p. E.Yla siūlė įžvelgti juos priimant įvairias pozas (atsiklaupti, pasilenkti, žiūrėti iš įvairių šonų, pusių ir pan." (kalba netaisyta - aut. past.). Tokį atsakymą į pretenziją E.Yla gavo iš namus stačiusios UAB "Progresyvios investicijos" bei rangovo UAB "Statreksas" atstovų. Verslininkai pasiūlė vilniečiui iš naujo nuglaistyti sienoje esančius nelygumus, bet atsisakė jas perdažyti. Tačiau kreivoka siena palyginti smulkmena. Didieji rūpesčiai prasidėjo jau po pirmojo lietaus. Dėl viršutiniuose trijų namų aukštuose nekokybiškai įrengtos hidroizoliacijos vanduo ėmė kauptis po išorinės sienos tinku ir po kiekvieno lietaus latakais skverbtis į butus, laiptinę, o namo išorės tinkas atšoko ir pradėjo trupėti gabalais. Dalį namo fasado statybininkai jau kartą pertinkavo, bet problemos tai neišsprendė, nes per viršutinius daugiabučių aukštus vanduo ir toliau teka, įsiskverbia pro oro tarpą tarp mūro, šiltinamosios medžiagos ir dekoratyvinio tinko. Inžinierius E.Yla labiausiai baiminasi žiemos šalčių. "Pastaroji žiema buvo lengva. Bet po šios žiemos gali būti daug bėdų. Būdamas inžinierius prognozuoju visą nelaimių virtinę. Juk po tinku patekęs vanduo per šalčius užšals, o šąlantis vanduo plečiasi..." -nutęsia mintį pašnekovas. Dėl į laiptinę per oro tarpus sienose plūstančio lietaus vandens jau po trijų mėnesių sugedo filmavimo kamera, iki tol rodžiusi visus įeinančiuosius į laiptinę, laiptinės stogelis iš gipso kartono įlinko kaip karvės papilvė. Tad norėdamas atidaryti laiptinės duris turi traukti visa jėga. Fasadas aplink laiptinės langus supleišėjęs, matosi net statybinės šiukšlės. Ko gero, taip yra dėl to, kad išorės darbams parinktos medžiagos paprasčiausiai netinkamos.
Neskaidrus šeimos verslas?
Rokas Vilimas, trijų naujų daugiabučių Minties gatvėje bendrijos pirmininkas, pasakoja, kad iš pradžių jis tikėjęs UAB "Progresyvios investicijos" ir jų pasirinktų rangovų pažadais ištaisyti broką. Tačiau pažadai taip ir liko pažadais. O bėdų daugiabučiuose tik daugėja. Įėjimo į laiptinę filmavimo kamerą žadėjo pakeisti prieš dvejus metus. Bet ji vis dar neveikia. Dėl netolygaus elektros tiekimo viename namų grupės daugiaaukščių sugedo liftas. Remontas atsiėjo 9 tūkst. Lt. Kadangi, pasak R.Vilimo, virš požeminės automobilių aikštelės neįrengta hidroizoliacija, vanduo kaupiasi po trinkelėmis ir bėga į garažus, rūsius. Įvažiavimo į požeminę automobilių aikštelę vartai sugedo jau po metų. Paaiškėjo, kad tai netgi ne vartai, o apsauginės langų žaliuzės. Jos netinkamos intensyviam naudojimui, tačiau gerokai pigesnės už garažams skirtus vartus. Gyventojams belaukiant, kol rangovai sutaisys požeminės aikštelės vartus, įsisuko vagys, tad naujakuriai patys susimetė po keletą šimtų litų ir įsidėjo tikrus pakeliamus garažo vaitus. Po šiųmetės liepos vidurio liūčių naujakuriams spaudžiant statybininkus, kad kai kurios laikančiosios konstrukcijos gali neatlaikyti ir griūdamos sužaloti ar užmušti žmones, statybininkai sukruto. Atsiuntė statybininkus naujokus. Tačiau šie neskuba. Pasak R.Vilimo, jei neragini, tai ir nedirba, aiškina, kad neturi medžiagų. "Arba taiso broką atžagariom rankom. Iki pirmos liūties", - sako naujų probleminių daugiabučių bendrijos pirmininkas. R.Vilimas teigia, kad šios namų grupės statytojai ir statybininkai paprasčiausiai nori atsikratyti dėl broko besiskundžiančiais gyventojais, taigi siuntinėja vienas pas kitą. "Progresyvios investicijos", iš kurių mes pirkome butus, aiškina, jog kaltas rangovas - UAB "Statreksas". Sis aiškina, kad su mumis nepasirašė jokios sutarties, ir nekreipia į mus dėmesio. Formaliai jie teisūs. Rangovas siūlo pretenzijas reikšti statytojui", - dėsto E.Yla. "O iš tikrųjų tai yra neatsakingas šeimos verslas. Projektą vykdo sūnaus Aleksandro Soloveičiko UAB "Progresyvios investicijos", butus parduoda motina - Ina Soloveičik (UAB "Progresyvių investicijų statyba"), o rangovas - tėvo Lazario Soloveičiko firma UAB "Statreksas". Ina teisinasi, girdi, ji su vyru išsituokusi ir jis įjos pastabas dėl broko nereaguoja. Bet tai, mūsų nuomone, tėra formalumai. Tuo tarpu teisinė bazė, kaip prispausti brokdarius -niekinė", - apibendrina R.Vilimas.
Valdininkai kratosi skundų kaip karštos bulvės
E.Ylos pretenzija dėl broko pasiekė net patį Vilniaus apskrities viršininko administracijos teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento direktorių Aurelijų Kuisį. Šis dar pernai rugsėjį informavo UAB "Progresyvios investicijos" ir UAB "Statreksas" vadovus, kad: "Garantiniu statinio eksploatavimo laikotarpiu atsiradus statybos defektų, statytojas turi pasikviesti rangovą, užfiksuoti raštu defektus ir suderinti rangovo siūlomą jų pašalinimo laiką... Jei rangovas atsisako juos pašalinti arba nepašalina nustatytu laiku, statytojas juos pašalina ūkio būdu ar kito rangovo jėgomis, o faktiškas išlaidas išieško iš statinį stačiusio rangovo įstatymais bei rangos sutartimi nustatyta tvarka". Negana to, A.Kuisys (beje, pats buvęs statybos ir langų gamybos verslininkas bei pagarsėjęs brokdarys, kuriuo spaudoje skundėsi vilniečiai) įpareigojo, kad jei per pusantro mėnesio nebus ištaisytas brokas, bus kreiptasi į VĮ Statybos produkcijos sertifikavimo centrą (SPSC) dėl atestato panaikinimo. Tiesa, neaišku kam. Tačiau brokas nepanaikintas, nors praėjo jau beveik metai, o brokdariai atestatą tebeturi ir stato toliau. Tiesa, I.Soloveičik mūsų savaitraštį patikino, kad generalinis rangovas UAB "Statreksas", departamentui pagrasinus atimti atestatą, ėmėsi darbų. "Nuo gegužės jie pradėjo taisyti broką tiek mūsų statytuose namuose Minties, tiek Oginskio gatvėje. Iki tol negalėjo šito padaryti, nes, kaip ir visoje Lietuvoje, nebuvo žmonių. Tik gal jie dirba ne taip greitai, kaip gyventojai norėtų. O jei E.Yla ar kiti rasinės skundus, tikrai greičiau nebus", - pabrėžė I.Soloveičik. Dar "šmaikščiau" "Veidas" pasikalbėjo su Gražina Lygnugariene, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos viršininke. Anot jos, problemų dėl statybų broko nebėra. Tai jau praeitis. Statybų brokdarius išaiškinti ir bausti turinčios institucijos valstybės tarnautoja taip pat aptakiai kalbėjo apie baigtą aštuoniolikos daugiabučių, kurių gyventojai daugiausia skundėsi dėl broko, patikrinimą. Beje, jie patikrinti tik po pernykštės "Veido" publikacijos apie nekokybiškas statybas. Po mūsų savaitraščio tyrimo aplinkos ministras Arūnas Kundrotas sudarė darbo grupę brokdariams išaiškinti, bet V.Lygnugarienė negarsina pripažintų brokdarių firmų ir jų pavardžių. Ji kalba abstrakčiai. Būta broko, bei tai jau praeitis. Jokios pagalbos nesulauksi ir Ne maisto produktų inspekcijoje prie Ūkio ministerijos. Prieš keletą metų ji dar vadinosi Kokybės inspekcija ir nagrinėdavo nuo statybos brokdarių nukentėjusiųjų skundus. Dabar ši įstaiga nukentėjusių naujakurių skundus permeta Statybos inspekcijai arba formaliai paaiškina, kad skundo nenagrinės, nes tai ne jų kompetencija. Ona Nilą Grybauskaitė, Ne maisto produktų inspekcijos Vilniaus skyriaus atstovė, paaiškino, kad jie nagrinėja skundą tik dėl nekokybiško lango ar durų, kol jie dar neįmontuoti. Jeigu įmontuoti - tai jau Statybos inspekcijos sritis. Tiesą sakant, kam tokia "parazituojanti", tai yra nagrinėjanti tik "pusiau nėšcius skundus", įstaiga reikalinga, nebeaišku. Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidentė Alvitą Armanavičienė taip ir paaiškino: "Valdininkai mėto nukentėjusių nuo brokdarių naujakurių skundus kaip karštą bulvę". VĮ SPSC direktorius Robertas Encius, paprašytas pakomentuoti, kiek per šiuos metus statybos bendrovėms skirta baudų, nepralįsta ar atimta atestatų, sakė nežinąs, nes jų tokia statistika nedomina. Atrodo, žiniasklaida yra paskutinė institucija, kuri dar gąsdina nesąžiningus statybos verslo veikėjus. Po pernykštės "Veido" publikacijos apie nekokybiškas statybas viena to rašinio herojų netrukus teisme išsiieškojo iš brokdarių žalą. Iki mūsų savaitraščio publikacijos verslininkai iš minėtos vilnietės atvirai tyčiosi.
Kokybiška tik komercinė statyba?
Kornelijus Papšys, inžinierius statybininkas, Nacionalinės vartotojų federacijos vienas vadovų, atvirai kalba. "Po "Veido" publikacijos sudaryta komisija konstatavo, kad straipsnyje aprašyti pastatai, kuriuos tinkamais naudoti pripažino apskrities viršininko įsakymu paskirta komisija, iš tikrųjų buvo priimu nebaigus statybos darbų, esant defektų, pažeidžiančių esminius statiniams keliamus reikalavimus. Deja, išvadose tai neįvardijama kaip šiurkštus įstatymų ir poįstatiminių aktų bei vartotojų teisių pažeidimas, dėl kurio padaryta tiek materialinė, tiek moralinė žala", - pabrėžia K.Papšys. Beje, jis atkreipia dėmesį, kad nors praėjo jau trys mėnesiai, kai komisija pateikė darbo išvadas, - sankcijų pažeidėjams jokių: nei statytojams, nei statybininkams, nei valstybinės priėmimo komisijos nariams. "O brokas vis lenda ir lenda, atrodo, ir toliau lys, nes už tai atsakingi valdininkai "deda į krūmus", - reziumuoja K.Papšys. Gediminas Marčiukaitis, VGTU profesorius, dar griežtesnis. Anot jo, statybų versle veikia mafija. "G.Lygnugarienė atvirai tyčiojasi iš nuo statybos brokdarių nukentėjusių žmonių. Ji net nežino, kad nėra statybas reglamentuojančių normatyvinių dokumentų. Tai G.Lygnugarienė pati prisipažino per vieną viešų susitikimų", - atvirai sako prof. G.Marciukaitis. Jo žodžiais, visose ES šalyse yra trys statybos ekspertizės lygiai. Lietuvoje statybas kontroliuojantys valdininkai teigia, kad yra maždaug pusantro lygio. Na, o prof. G.Marciukaitis sako, kad realiai statybos niekieno nekontroliuojamos. Mat techninę priežiūrą vykdantis inžinierius paprastai būna statytojo arba rangovo iš antrinės firmos atstovas. Taigi pats projektą užsako, pats stato, parduoda ir pats save kontroliuoja. Tiesa, kaip pastebi G.Marčiukaitis, sovietmečiu statybas kontroliavo viso labo vienas skyrius, dabar didžiulė inspekcija, o broko nepalyginti daugiau. VGTU docentas Ričardas Garalevičius pritaria kolegai ir priduria, kad jei pačiam reikėtų pirkti naujos statybos būstą, neturėtų iš ko rinktis. Mat naujų kokybiškų daugiabučių praktiškai nėra. Premjeras Gediminas Kirkilas pavasarį pavedė darbo grupei, vadovaujamai aplinkos viceministrės Jūratės Juozaitienės, iki lapkričio pradžios išsiaiškinti teisinės bazės spragas. "Bet komercinės paskirties statinius stato tikrai labai gerai, - pastebi G.Marčiukaitis ir retoriškai tęsia: - Ar žinote kodėl? Ogi todėl, kad tie patys statytojai vėliau nuomoja komercines patalpas kaip biurus. Užtat jie ir kontroliuoja rangovus, nes supranta, kad jei bus daug broko, neatsipirks nuoma, teks nuolat remontuoti. O gyvenamuosius namus stato bet kaip ir pardavę palieka naujakurius likimo valiai".

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas