Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Verslo ir politikų intersai


Dėl naujų kainų komisijos narių – šalies vadovų ginčai 
Žydrūnas Damauskas, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2007 08 08 
Prezidentas dar abejoja
Ilgai trunkantis Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos laikinumas dar greitai nesibaigs. Vakar paaiškėjo, kad prezidentui Valdui Adamkui netinka nauja šios svarbios institucijos sudėtis, teikiama premjero Gedimino Kirkilo. Į komisijos narius siūlomi dabartiniai nariai Jonas Grigas bei Valdas ir Rimantas Lukoševičiai, taip pat nauji – Žilvinas Klimka ir Darius Čeledinas. Pastarasis siūlomas kaip komisijos pirmininkas. Prezidento patarėjas Ramūnas Vilpišauskas aiškino, kad šalies vadovui kilo klausimų dėl kai kurių pateiktų kandidatų į komisiją. Todėl jis paprašęs premjero geriau įvertinti kai kuriuos jų. Patarėjas teigė, kad prezidentas turi abejonių ir dėl komisijos pirmininku siūlomo įmonės „Lietuvos energija“ Branduolinės energetikos departamento direktoriaus pavaduotojo D.Čeledino. G.Kirkilas po susitikimo su prezidentu sakė, jog į prezidento abejones bus atsižvelgta, bet sprendimą dėl komisijos bus siekiama priimti kuo greičiau. „Prezidentui kilo abejonių, mes aiškinsimės dėl interesų konfliktų, akcijų“, – aiškino premjeras.
Neįtinka vienas narys
Kaip sužinojo „Lietuvos rytas“, iš tiesų prezidentui užkliuvo tiktai dabartinio komisijos nario V.Lukoševičiaus kandidatūra. Dabar ieškoma, kuo jį pakeisti. „Lietuvos ryto“ duomenimis, šį kandidatą tikrinusios specialiosios tarnybos nustatė, kad jis valdo akcijų bendrovėse, turinčiose verslo sutarčių su įmonėmis, kurių veiklą reglamentuoja kainų komisija. V.Lukoševičius stebėjosi, jog dėl jo turimų akcijų problema kilo tiktai dabar, kadangi dar prieš tapdamas komisijos nariu jis deklaravo, kiek ir kokiose bendrovėse turi akcijų. Penkerius metus tai niekam neužkliuvo. „Dar dirbdamas Kauno technologijos universitete įsigijau konsultacinių bendrovių akcijų, nes iš docento algos neišgyvensi“, – kalbėjo V.Lukoševičius. Tuo tarpu kadenciją baigiantis komisijos vadovas Vidmantas Jankauskas, „Lietuvos ryto“ duomenimis, gali vykti į Azerbaidžaną dirbti panašios komisijos patarėju.
Metodika gali būti keičiama
Premjeras teigė, kad tik naujai sudaryta komisija turės spręsti, ar bus keičiama dabartinės komisijos patvirtinta gamtinių dujų kainų nustatymo metodika, sukėlusi rinkos dalyvių pasipiktinimą dėl apkarpyto pelno. „Tai – naujos komisijos reikalas. Nustatant kainas ir pelną reikia atsižvelgti ne tik į pelną. „Lietuvos dujos“ vienintelės investuoja į tinklų plėtrą, infrastruktūrą. Tuo ne visada suinteresuoti šilumininkai“, – aiškino premjeras. Pastaruoju metu aiškinamasi, ar dabartinės komisijos priimami nutarimai teisėti, mat jos kadencija yra pasibaigusi dar balandį, bet įgaliojimai nepratęsti. Dėl to Vyriausybė yra kreipusis dėl išaiškinimo į Teisingumo ministeriją.
Kilo abejonių dėl teisėtumo
Komisijos teisėtumu neseniai suabejojo dujų bendrovė „Dujotekana“, kai komisija patvirtino minėtą gamtinių dujų kainų skaičiavimo metodiką. Tuo tarpu R.Vilpišauskas sakė, kad, prezidento nuomone, dabartinės komisijos veikla yra teisėta ir visi jos sprendimai taip pat yra teisėti, kol teismas nenuspręs kitaip.
Sieks vienodų sąlygų visiems
43 metų D.Čeledinas teigė, jog, tapęs komisijos vadovu, sieks, kad kainos vartotojams nekiltų. Kainų komisija ne tiktai turėtų ginti vartotojų interesus, bet ir prižiūrėti įmones, kad jos būtų racionaliai valdomos. „Kainų komisijos darbas – rinkos reguliavimas, todėl viskas turi būti reglamentuojama pagal aiškias taisykles. Jų turime laikytis nedarydami išimčių. Visiems rinkos dalyviams turėtų būti vienodos sąlygos. Jei ir bus išimčių, jos bus minimalios“, – sakė D.Čeledinas. Kalbėdamas apie daug aistrų keliantį gamtinių dujų kainų reguliavimą didiesiems vartotojams, jis teigė, kad jei įstatymas tai numato, jį reikia vykdyti.
Nenori politikuoti
„Monopolijų reguliavimas yra visame pasaulyje ir Lietuva neturėtų būti išimtis. Jeigu pavyktų pasiekti, kad dujų rinka taptų konkurencinga, nereikėtų ir reguliavimo. Visas problemas išspręstų konkurencija. Šiaip reguliuojamos turėtų būti skirstymo ir perdavimo kainos. Dar reikėtų aiškintis, ar turi būti reguliuojamos pačių dujų kainos, nes yra sudarytos „Lietuvos dujų“ ir „Gazprom“ tarptautinės sutartys“, – sakė pretendentas. Skirtingai negu politikavimu Vyriausybės kaltintas V.Jankauskas, D.Čeledinas sieks būti kuo toliau nuo politikos – komisija užsiims tuo, kad tiekėjams ir vartotojams būtų aiškios kainų nustatymo metodikos.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas