Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Verslo ir politikų intersai


Prieš atsisveikinimą su postu – kirtis dujininkams  
Žydrūnas Damauskas, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2007 08 01 
Ar metodika įsigalios?
Gamtinių dujų tiekimo įmonės kurą turės pardavinėti pigiau: kadenciją baigusi Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) patvirtino naują gamtinių dujų kainų skaičiavimo metodiką. Bendrovėms „Lietuvos dujos“ ir „Dujotekana“ pelno marža daugiausia galės siekti 8 procentus. Pasak VKEKK pirmininko Vidmanto Jankausko, realiai metodikos priėmimo rezultatai turėtų atsispindėti nuo spalio ar lapkričio. Tuo tarpu teisininkai mano, jog greičiausiai dėl metodikos teisėtumo bus kreiptasi į teismą ir ji įsigalios tik tada, kai baigsis teisminiai ginčai. Gali būti net ginčijama, ar Gamtinių dujų įstatymo pataisos, pagal kurias patvirtinta metodika, atitinka Konstituciją. Dujų bendrovės „Dujotekana“ atstovai jau pareiškė apskųsią komisijos nutarimą Administraciniam teismui. „Mūsų nuomone, priimant šitą nutarimą buvo padaryta daug procedūrinių pažeidimų, taip pat neatsižvelgta į „Lietuvos dujų“, „Dujotekanos“ ir Ūkio ministerijos argumentus“, – sakė bendrovės atstovas Stasys Likas. Verslininkams kilo įtarimų, jog komisija negalėjo priimti metodikos, nes VKEKK kadencija baigėsi balandžio 12 dieną, o šalies prezidentas jos įgaliojimų nepratęsė.
Pavyko iš antro karto
Verslininkų sluoksniuose garsiai kalbama, kad iš komisijos vadovo posto besitraukiantis V.Jankauskas garbės reikalu laikė sąskaitų suvedimą su komisiją kritikuojančiais dujininkais. Metodika buvo patvirtinta iš antro sykio. Prieš kelis mėnesius komisija jau bandė ją priimti tikėdamasi, kad reguliavimas įsigalios nuo liepos mėnesio. Bet dujininkai kreipėsi į teismą, ir priėmimo procesas buvo sustabdytas. Tik vėliau aukštesnės instancijos teismas atrišo komisijai rankas. Kainų skaičiavimas keičiamas dėl pavasarį įsigaliojusių specialistų ir Vyriausybės sukritikuotų Gamtinių dujų įstatymo pataisų, numatančių kainų reguliavimą visiems vartotojams.
Vokiečiai – pasipiktinę
„Lietuvos rytas“ jau skelbė, kad priėmus šį įstatymą į Vyriausybę sunerimusi kreipėsi Vokietijos bendrovė „E.ON Ruhrgas International“, valdanti dalį „Lietuvos dujų“ akcijų. Vokiečiai reikalauja, kad įstatymas būtų kuo greičiau pakeistas, kadangi jis kenkia „Lietuvos dujoms“. Be to, įstatymo nuostatos prieštarauja šios įmonės pirkimo ir pardavimo sutarčiai. Jie taip pat įspėjo, kad toks įstatymas užkerta kelią Lietuvai gauti dujų palankiomis sąlygomis. Vyriausybė jau priėmė naujas pataisas, kurios rudenį bus svarstomos parlamente. Ūkio ministerija yra pareiškusi nuomonę, kad dujų tiekėjų pelno marža turėtų sudaryti apie 10 procentų.
Vartotojams – jokios naudos
„Lietuvos dujų“ vienas vadovų Saulius Bilys teigė, kad kainų reguliavimas vis tiek jokios įtakos vartotojams neturės ir yra beprasmis: „Jis reikalingas tiktai dėl politinių motyvų ir asmeninių ambicijų“. Dujininkas mano, kad kainų reguliavimo reikia tiktai monopolijoms. Tuo tarpu Lietuvoje dujas pagal ilgalaikes sutartis importuoja 5 įmonės – „Lietuvos dujos“, „Achema“, „Dujotekana“, „Haupas“ bei Kauno termofikacijos elektrinė. „Kadangi įteisinamas reguliavimas, pritaikytas monopolijai, komisija turėtų pasakyti, kuri viena bendrovė liks rinkoje, o kitoms turi būti išmokėtos kompensacijos dėl prarasto verslo“, – sakė S.Bilys. Jis taip pat paneigė Kainų komisijos vadovo nuolat skleidžiamą informaciją, kad Latvijoje dėl reguliavimo dujos yra pigesnės negu Lietuvoje. Nors kaimyninėje šalyje kainos yra reguliuojamos, joje dujas parduoda tik „Latvijas gaze“ bendrovė, o kainos vartotojams yra didesnės negu Lietuvoje. S.Bilys teigė, kad bendrovė pagal situaciją spręs, ar kreiptis į teismą, nes taip pat kyla įtarimų, ar kadenciją baigusi komisija gali priimti sprendimus.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas