Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Verslo ir politikų intersai


Politikai – kiti, įpročiai – panašūs  
Ramunė Sotvarienė, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2007 08 01 
Vilniaus taryboje sprendimus dar lemia meilė arba neapykanta.
Taisyklės – tik popieriuje
Myliu – nemyliu. Toks principas įsigalėjo priimant sprendimus Vilniaus miesto taryboje. Įstatymas ir pačios savivaldybės priimtos taisyklės negalioja, jeigu jos nesutampa su asmeninėmis politikų simpatijomis arba interesais. Tai politikai atkakliai įrodinėja ne tiktai spręsdami žemės sklypų reikalus, bet ir balsuodami dėl mokesčių lengvatų verslui. Miesto tarybos priimtose Mokesčių lengvatų teikimo taisyklėse numatyta, kad prašymai svarstomi, kai objektas atitinka tam tikrus kriterijus. Tačiau tai – tiktai teorija. Praktikoje vadovaujamasi jausmais arba nauda. Anos kadencijos miesto tarybos nariai turėjo savus numylėtinius ir negeidžiamus verslininkus. Dabartiniai – savus.
Skirtinga politikų reakcija
Liepą balsuodami, ar verta svarstyti lengvatas dviem įmonėms, taryboje esantys konservatoriai ir Liberalų sąjūdžio atstovai pareiškė skirtingas nuomones. Vilniaus „Vichy“ vandens pramogų parkas pagal numatytas taisykles atitinka visus mokesčių lengvatų teikimo kriterijus. Tačiau net 21 politikas pareiškė nuomonę, kad nėra jokio reikalo net svarstyti lengvatos suteikimo prašymą. Tuo tarpu sostinės „Utenos“ pramogų arena sulaukė visiškai kitokios tų pačių politikų reakcijos. Sutartinai palaikyta nuomonė, kad ši arena, priešingai nei vandens parkas, yra verta mokesčių lengvatos, nors ir neatitinka kai kurių kriterijų.
Ištiesė ranką podukrai
„Mes laikomės principo, kad jokių mokesčių išimčių verslui iš viso neturi būti. Bet jeigu jau lengvatų yra suteikta anksčiau, jos turi būti taikomos visoms tokia pat veikla užsiimančioms bendrovėms“, – „Lietuvos rytui“ savo poziciją paaiškino Vilniaus konservatorių lyderis Kęstutis Masiulis. Pasak K.Masiulio, kadenciją baigusi miesto taryba buvo palanki sostinės „Siemens“ arenai, kuri buvo atleista nuo žemės ir turto mokesčių, o „Utenos“ pramogų arena ilgą laiką buvo podukros vietoje, ją bandyta pastumti į šoną. „Kadangi šios įmonės užsiima tokia pat veikla, reikia arba abiem teikti lengvatas, arba abiem neteikti“, – aiškino politikas.
Saugo Pandoros skrynią
K.Masiulio teigimu, Vilniaus vandens parkas – visai kas kita. Jo veiklos pobūdis skiriasi. Jeigu lengvata naudosis šis parkas, ją reikės suteikti ir visiems sporto klubams, kurie turi baseinus bei pirtis ir veikia toje pačioje rinkos nišoje. „Todėl turime atsakyti į klausimą, ar esame pasirengę atverti Pandoros skrynią? Ar reikia atimti iš miesto milijonus litų?“ – balsavimo niuansus aiškino konservatorius. K.Masiulio nuomone, visokios lengvatos yra blogas dalykas, jos neišvengiamai aplimpa protekcionizmu. Todėl konservatoriai ketina siūlyti daugiau niekam neteikti mokesčių lengvatų, išskyrus arenas.
Mokesčių lengvatų nebeliks?
Skirtingai dėl lengvatų balsavęs Liberalų sąjūdžio atstovas Vidmantas Martikonis irgi teigė, kad verslo sąlygos turi būti lygios, o lengvatų būtina iš viso atsisakyti. „Manau, jau nuo kitų metų jų galėtų nebelikti“, – mano liberalas. Paklaustas, ar tokia pat yra visos frakcijos nuomonė, politikas teigė, kad frakcija apie tai diskutavo ir pozicijos iš esmės sutampa. „Siemens“ gavo lengvatas daugeliui metų, tik todėl dabar būtina jų suteikti ir bendrovės „Versenta“ valdomai „Utenos“ arenai“, – kalbėjo V.Martikonis.
Verslą palaikyti – būtina
„Negalime neįvertinti didelių investicijų. Jeigu miestas nori tokio lygio objektų, reikia palaikyti verslą“, – „Lietuvos rytui“ teigė sostinės Liberalų ir centro frakcijos atstovas Gintautas Babravičius. Šis politikas, kaip ir kiti liberalcentristai, balsavo už abiejų bendrovių prašymus atleisti nuo nekilnojamojo turto mokesčio. G.Babravičiaus nuomone, konservatorius ir Liberalų sąjūdžio atstovus vargina įtarimai, esą kai kurios bendrovės yra nepagrįstai dotuojamos. „Man taip neatrodo. Manau, kad vilniečiams tokie objektai labai reikalingi“, – teigė liberalcentristas.
Lėmė teisininko interesai?
G.Babravičiaus nuomonę palaikantys kai kurie miesto tarybos nariai spėja, kad „Vichy“ nepalankią konservatorių poziciją galėjo lemti ir tai, kad vienas jų atstovų – teisininkas Stasys Šedbaras teikia paslaugas bendrovei „Versenta“. Balsuodamas dėl „Utenos“ pramogų arenos S.Šedbaras susilaikė. Tačiau jis prieštaravo vandens pramogų parko prašymui atleisti jį nuo mokesčių 2007-2009 metais.
Komitetui jau viskas aišku
Vilniaus taryba ketina svarstyti, ar patenkinti „Utenos“ pramogų areną valdančios bendrovės „Versenta“ ir bendrovės Vandens parko prašymus leisti nemokėti nekilnojamojo turto mokesčio. Nors visiems nustatytos vienodos taisyklės, miesto tarybos ekonomikos ir finansų komitetas, kuriam vadovauja V.Martikonis, jau priėmė skirtingus sprendimus. „Versentos“ prašymui pritarta, o Vandens parko – ne.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas