Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Panevėžio merijos interesai


Panevėžio arenos pinigus surijo infliacija  
Daiva Baronienė, Dienraštis "Lietuvos žinios"", 2007 07 25 
Kaunui sprendžiant įsisenėjusią universalios sporto arenos dilemą Panevėžyje svarstoma, už ką pasistatyti panašios paskirties objektą. Europinėmis ir savivaldybės lėšomis finansuojamoms statyboms miestas pritrūko 35 mln. litų.
Panevėžio universalioji sporto arena - vienas pirmųjų Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų paramą gavęs projektas. Idėjos autorius Vidmantas Urbonas, šiuo metu šturmuojantis Baltijos jūrą, tikėjosi, kad dar pernai arena pakvies lankytojus. Jei ją būtų pavykę pastatyti planuotu laiku, ES skirtų 48 mln. litų ir Panevėžio savivaldybės atseikėtų 15 mln. litų įkurtuvėms būtų pakakę.
Tačiau biurokratiniai formalumai, kuriuos tenka atlikti norint gauti pinigus ir įteisinti statybas, jų pradžią nukėlė porą metų. Todėl prieš 4 metus sumanyti ir tik šią vasarą pradėti darbai pabrango 35 mln. litų.
Prašo pinigų
Arenos statybą inicijavusi Panevėžio miesto savivaldybės administracija jau kreipėsi į Vyriausybę, kad ši inicijuotų, jog svarstant kitų metų biudžetą nubyrėtų pinigų ir šio sporto objekto pabaigtuvėms. Viltį, kad pinigų dalytojai nepamirš Panevėžio arenos reikalų, miesto valdininkams įžiebia tai, kad šiam statiniui suteiktas nacionalinės svarbos objekto statusas.
Viliamasi, kad Lietuva nepanorės apsijuokti prieš Europos krepšinio federaciją, įvertinusią mūsų šalies pastangas 2011 metais surengti Europos krepšinio čempionatą.
Laukti nebegali
Kad už turimas lėšas nepavyks pastatyti universaliosios sporto arenos, Panevėžio valdininkai suprato išsirinkę šio objekto statybų rangovą.
"Tarptautinį konkursą paskelbę 2006-ųjų rugsėjį, jo nugalėtoją išsirinkome tik šių metų balandį. Juo tapo dar vieną konkurentą nurungęs Panevėžio statybos trestas - atsižvelgėme į pigiausią siūlomą statybų kainą. Panevėžio statybos trestas areną apsiėmė pastatyti už 86 mln. litų", - LŽ tvirtino Panevėžio mero patarėjas ekonomikai ir investicijoms Tadas Jagminas.
Jis pripažino, kad savivaldybės administracija sulaukia kritikos dėl tokios didelės kainos. T.Jagminas tvirtino, kad rinktis daugiau nebuvo iš ko, o jei konkursas būtų pratęstas, statybų kaina būtų tik padidėjusi. Mero patarėjo teigimu, statybos Lietuvoje per pastaruosius metus ir taip pabrango maždaug trečdaliu, tad atidėlioti arenos darbų tapo nebeįmanoma.
Sportas ir pramogos
Abejojantiesiems dėl arenos kainos Panevėžio valdininkai siūlo šį statinį palyginti su naująja Seimo posėdžių sale, kuri atsieis per 55 mln. litų.
"Kad gautume ES pinigų, turėjome parengti originalų statinio projektą ir įrodyti unikalią jo paskirtį. Todėl sumanėme pasistatyti olimpinius standartus atitinkantį dviračių treką ir 5 tūkst. vietų areną. Projektas sumanytas taip, kad reikalui esant arenos vidaus erdvė galėtų būti skaidoma į mažesnes. Iš viso statinyje galės tilpti 7 tūkst. žmonių. Čia numatyta rengti įvairių šakų sporto varžybas bei kultūrinius renginius. Jų per metus turėtų būti apie 60", - pabrėžė T.Jagminas.
Jeigu bus gautas papildomas finansavimas, Panevėžio universalioji sporto arena turėtų iškilti kitų metų rudenį. Konkurso būdu jau išrinkta ją administruosianti įmonė - Vilniuje įsikūrusi bendrovė "Miesto arena".

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas