Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Kauno valdininkų interesai


Kaunas grįžta prie E.Miliūno sporto arenos projekto  
Paulius Garkauskas, Portalas "Delfi"", 2007 07 04 
Nors oficialiai kol kas niekas nekalba, aiškėja, kad Kauno savivaldybė nepasirašys sporto arenos koncesijos sutarties su Nemuno salos areną projektuojančia Prancūzijos bendrove „Bouygues Batiment International" (BBI). Kauno meras Andrius Kupčinskas teigia, kad jau kitą savaitę vyks susitikimas su Eugenijaus Miliūno architektų grupe, kuri turi parengusi arenos projektą.
Oficialios derybos su BBI baigiasi jau penktadienį.
Kauno mero teigimu, nesėkmingą derybų baigtį daugiausiai lėmė neaiški BBI pozicija dėl ES lėšų, be kurių prancūzų siūlomo projekto būtų neįmanoma įgyvendinti. Iš ES prancūzai žadėjo gauti 241,5 milijono Lt, tačiau, A.Kupčinsko teigimu, jokių garantijų dėl lėšų gavimo pateikta nebuvo.
Kauno savivaldybė būtų įsipareigojusi per 25 metus sumokėti 200 milijonų Lt, dar 60 milijonų Lt žada skirti Vyriausybė.
Kauno miesto taryba derybinę grupę tęsti derybas įpareigojo iki liepos 5 dienos, o koncesijos sutartį tarybos valiai planuota pateikti liepos 19 dieną. Tačiau tampa aišku, kad sutartis nebus pateikta, nes ji papraščiausiai nebus paruošta.
Kiek savivaldybei kainuos derybų nutraukimas Kauno meras atsakyti negalėjo – čia daugiausiai darbo turės savivaldybės teisininkai.
„Teisininkai dar turi kur padirbėti kalbant apie derybų nutraukimą. Mes nesakome, kad derybos nutraukiamos, bet mes domėsimės ir kitomis galimybėmis. Mes nematome esminio noro iš prancūzų kompanijos susitarti. Rytoj baigiasi derybų laikas, todėl mes ir ieškome kitų išeičių", - sakė A.Kupčinskas.
Pasak Kauno mero antradienį ar trečiadienį planuojamas susitikimas su architektu E.Miliūnu ir bus susipažinta su jo siūlomu arenos projektu.
„Mes kitą savaitę planuojame susitikti su architektu E.Miliūnu ir jo vadovaujama architektų grupe ir detaliai susipažinti su jų siūlomu projektu. E.Milūnas rengė projektą specialiai Nemuno salai, tačiau tada buvo pasiūlyta sudaryti sutartį su BBI ir tas projektas buvo atidėtas į šoną, bet jau buvo praktiškai parengtas ir techninis projektas", - sakė A.Kupčinskas, kurio teigimu E.Miliūno projekte numatyta statyti 12 tūkst. vietų areną.
Mero teigimu, jei būtų nuspręsta statyti areną pagal E.Miliūno projektą, tereiktų skelbti konkursą statybų rangovams bei arenos operavimui.
"Žalgiris" E.Milūno projektą vertina skeptiškai
DELFI (P.Garkausko nuotr.)
Kauno "Žalgirio" krepšinio klubo viceprezidentas Gediminas Navikauskas kalba priešingai nei A.Kupčinskas.
Pasak G.Navikausko, iš savivaldybės pusės buvo daroma viskas, kad derybos baigtųsi nesėkmingai. "Jau prieš vakar buvo nuspręsta, kad prancūzus reikia mesti per bortą. Labai gaila… Politikai net nežino kiek E.Miliūno projektas kainuos. Čia yra politiniai žaidimai", - DELFI sakė G.Navikauskas.
Pasak "Žalgirio" viceprezidento jau dabar aišku, kad E.Miliūno arena bus nuostolinga.
"Nuostoliai yra užprogramuoti ir tą atvirai kalba savivaldybės administracijos darbuotojai. Teigiama, kad nieko baisaus, jei per metus E.Miliūno arena turės 7 milijonus Lt nuostolių - savivaldybė nuostolius dengs. Tai tada pinigų atsiras kiekvienais metais dengti po 5-7 milijonus Lt, kai dabar koncesijos mokestis yra panašus", - sakė G.Navikauskas.
"Žalgirio" viceprezidento teigimu, specialiai buvo nutylima, kad pagal BBI pasiūlymą į koncesijos mokestį įskaičiuoti ir eksplotacijos kaštai, o viską suskaičiavus E.Miliūno projekto įgyvendinimas kainuos tiek pat, tik pati arena bus prastesnė.
"Čia bus tie patys pinigai tik viskas iš Lietuvos kišenės, iš Kauno kišenės. Kažkam tas naudinga, kad prancūzai būtų išvaryti iš Kauno ir tai pasiekė", - sakė G.Navikauskas.
„Žalgirio" atstovas teigė, kad iš Kauno savivaldybės visų derybų metu jautėsi nenoras dirbti su prancūzais, kurie būtų garantavę ES paramą.
„Jei Vyriausybė įtraukia projektą į prioritetinių objektų sąrašą prancūzai garantuoja ES paramą, bet jie (Kauno politikai – DELFI) sako nekelti išankstinių sąlygų. Tai yra aklo ir kurčio kalba. Aš visą laiką dalyvavau derybose ir iš vienos pusės visą laiką buvo nenoras kalbėtis. Buvo keliamos nerealios sąlygos vien tam, kad išvaryti prancūzus", - DELFI sakė G.Navikauskas.
Vienas „Žalgirio" vadovų pripažino, kad derybų baigtį lėmė ir užkulisiniai tiek politiniai, tiek verslo struktūrų žaidimai, tačiau kas konkrečiai buvo suinteresuotas nesėkmingą derybų baigtimi G.Navikauskas atsakyti atsisakė.
„Mums ir „Žalgiriui" reikia gyventi Lietuvoje. Mes ir taip kariaujame su visais. Čia tokios nesamonės vyksta su Kauno arena...", - sakė G.Navikauskas .
Kauno valžiai ir toliau tvirtai laikantis pozicijos areną statyti Nemuno saloje vis labiau mažėja ir verslininko Augustino Rakausko viltys areną statyti šalia prekybos ir laisvalaikio centro „Mega".
A.Rakauskas areną siūlėsi pastatyti už asmenines ir ES lėšas. Iš miesto vienas turtingiausių Lietuvos žmonių prašė 50 milijonų Lt reikalingos infrastruktūros įrengimui.
Beje, A.Rakausko pasiūlymas į savivaldybės derybas su BBI taip pat įnešė nemažai sumaišties. Verslininkas nedalyvavo arenos koncesijos konkurse, o savo pasiūlymą pateikė kai BBI pasiūlė statyti areną už daugeliui šoką sukėlusią kainą, kuri siekė beveik pusę milijardo Lt.
Po A.Rakausko pasiūlymo nemaža dalis Kauno politikų pradėjo dairytis į alternatyvius pasiūlymus.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas