Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Politinės reklamos ir konkurencijos priemonės


VSD: tariamų nacionalbolševikų šaukimai klaipėdiečiams į mitingą - provokacija  
Portalas "Delfi", 2006 04 07 
Tariamai Nacionalbolševikų partijos pasirašytos skrajutės, kviečiančios klaipėdiečius į mitingą prieš uostamiečio rusakalbių mokyklų pertvarką - provokacija, kuriai Valstybės saugumo departamentas (VSD) užkirs kelią, teigia VSD atstovas spaudai Vytautas Makauskas.
Tai saugumo atstovas penktadienį sakė BNS, paprašytas pakomentuoti Klaipėdos radijo stoties "Vox maris" pranešimą apie Klaipėdos rusakalbių mokyklose pasklidusius informacinius lapelius, raginančius gyventojus rinktis į balandžio 17 d. vyksiantį mitingą prieš neva miesto valdžios vykdomą rusakalbių mokyklų naikinimą.
Kvietimus pasirašė iki šiol uostamiestyje negirdėtas Nacionalbolševikų partijos Klaipėdos skyrius.
"Lietuvoje nėra Nacionalbolševikų partijos, tėra keletas apsišaukėlių, kurie inspiruoti iš Latvijos siekia sukelti provokaciją", - sakė V.Makauskas.
VSD atstovo teigimu, saugumas "imsis visų priemonių užtikrindamas, kad būtų laikomasi Lietuvos įstatymų ir užkirs kelią provokacijoms".
Klaipėdos vadovų teigimu, tokie raginimai nepakeis jau Valstybės mastu vykdomos švietimo reformos pertvarkos. Juolab, kad apie rusakalbių mokyklų pertvarką buvo ne kartą diskutuota ir pasirinktas tiek mieste gyvenančioms tautinėms mažumoms, tiek ir uostamiesčiui labiausiai tinkamas variantas.
„Ne pareiškimais, o konstruktyviu darbu sutvarkysime tinklą taip, kaip ir numatėme jį sutvarkyti. Apmaudu, kad atsiranda žmonių, kurie bando įnešti sumaištį, tokiais savo pareiškimais bando kiršinti miesto bendruomenę. Specialios tarnybos ir struktūros turėtų tai įvertinti ir imtis priemonių, kad tokie dalykai Klaipėdoje nevyktų, - sakė Klaipėdos miesto meras Rimantas Taraškevičius.
Jis pažymėjo, kad Klaipėdoje tautinėms mažumoms skiriamas itin didelis dėmesys, o rusakalbių mokyklos kasmet sulaukia vis daugiau biudžeto lėšų.
Beje Klaipėdos rusakalbių mokyklose nuo 1992-ųjų moksleivių skaičius sumažėjo beveik perpus.
Kvietimą į mitingą išplatinusi minėta Nacionalbolševikų partija Klaipėdoje neregistruota.
Latvijoje veikia radikali visuomeninė organizacija NBP, palaikanti tamprius ryšius su Eduardo Limonovo vadovaujama Rusijos Nacionalbolševikų partija, kurią pernai Maskvos teismas panaikino dėl raginimų kurti nacionalbolševikų armiją ir pakeisti Rusijos sienas.
Latvijos nacionalbolševikai aktyviai dalyvavo prieš kelerius metus vykusiose rusakalbių gyventojų protesto akcijose, nukreiptose prieš švietimo reformą, kuria remiantis, nacionalinių mažumų mokyklose dalis disciplinų dėstomos valstybine latvių kalba. Latvijos nacionalbolševikų lyderis Benesso Aijo už viešus raginimus nuversti Latvijos valdžią pernai nuteistas kalėti.
Rusijos nacionalbolševikai kelissyk buvo sulaikyti dėl vandališkų išpuolių prieš Rusijoje veikiančias Baltijos valstybių ambasadas ir konsulines įstaigas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas