Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Verslo konsultantų interesai


Viktoras Uspaskich: "Savivaldybių vizijos – blefas“ 
Gediminas Rėklaitis, Dienraštis "Respublika", 2006 04 04 
"Savivaldybių kuriami projektai atrodo keisti. Gali susidaryti įspūdis, kad Lietuva iš Europos Sąjungos (EIS) gaus šimtus milijardų litų. To nebus", - "Respublikos" aprašytus nerealius savivaldybių planus panaudoti ES paramą įvertino Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskich.
Absurdiški planai
Didžiausią frakciją Parlamente turinčios Darbo partijos lyderis pažymėjo, kad, norint savivaldybių planus priartinti prie realybės, būtina skatinti užsienio investicijas ir didinti savivaldybių skolų limitus. "Dabar Lietuva užsienio investicijų srityje atrodo beviltiškai. Nėra sudaromos normalios sąlygos verslui, tad potencialūs investuotojai renkasi kitas šalis, - sakė "Respublikai" V.Uspaskich. - Kol nesukursime patrauklios verslui valstybės įvaizdžio, tol ir bet kokios didelės strategijos bus blefas". Darbo partijos taip pat teigė, kad reikėtų peržiūrėti biudžetinių įstaigų skolos limitus. Šiuo metu pagal Finansų ministerijos nustatytą tvarką savivaldybė gali skolintis neviršydama 30 proc. metinio biudžeto. "Yra šalių, kuriose leidžiama skolintis iki 200 proc. metinio biudžeto. Jei galvojame apie ilgalaikes investicijas, regionų infrastruktūros sutvarkymą, skolinimasis galėtų būti viena iš išeičių. Todėl limitus būtina didinti", - sakė V.Uspaskich.
Konsultantai čiulpia pinigus
Kalbėdamas apie dabartinę situaciją, kurią straipsnių ciklu praėjusią savaitę atskleidė "Respublika", Darbo partijos lyderis išskyrė kelias didžiausias problemas - per didelį savivaldybių optimizmą ir sparčiai populiarėjantį konsultavimo verslą. "Kai išgirsti, kad Kaunas iki 2015 metų tikisi gauti 7 milijardus litų, telieka kraipyti galvą. Didmiesčiams tikėtis tokios paramos nerealu. Atvirkščiai, manau, kad vienas svarbiausių mūsų prioritetų turi būti regionų plėtra, nes emigracijos tempai jau tampa nevaldomi. Reikia galvoti apie visą Lietuvą, o ne apie vieną miestą", - pabrėžė Darbo partijos vadovas. Pašnekovas pasiūlė savivaldybių strateginių planų realumu susidomėti Valstybės kontrolei ir atlikti savivaldybių vidaus auditus, kuriais būtų įvertintos tikrosios finansinės galimybės ir perspektyvos. "Kitas aspektas - konsultantų veikla. Kad jie čiulpia pinigus - faktas. Iš savo patirties žinau, kad patvirtinama tik dešimtadalis projektų, o kitiems išleisti pinigai nueina veltui. Šiuos dalykus reikia griežčiau koordinuoti už ES paramą atsakingoms institucijoms", - akcentavo V.Uspaskich. Darbo partijos lyderis teigia, jog jei laimėtų savivaldybių rinkimus, utopiniai projektai būtų smarkiai pakoreguoti. "Pergalės atveju svarstysime ir vykdysime tik realius projektus. Nedumiame žmonėms akių nerealiais pažadais ir per šią Seimo kadenciją įgyvendinsime 90 proc. savo programos. Protingas programas rengsime ir savivaldybės rinkimams", - tikino Darbo partijos pirmininkas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas