Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Kauno valdininkų interesai


Kauno savivaldybės užkulisiai: kiek išsilaikys naujasis meras?  
Paulius Garkauskas, Portalas "Delfi"", 2007 04 13 
Ketvirtadienį Kauno miesto taryba naujuoju meru išrinko 32 metų konservatorių Andrių Kupčinską. Tačiau jau pirmajame miesto tarybos posėdyje pasigirdo pasisakymų, kuriuose dviprasmiškai užsiminta apie menkas A.Kupčinsko galimybes visą kadenciją išsilaikyti mero poste.
Nepagarbūs pasisakymai nežeidžia
Ne kartą kritikos dėl jauno amžiaus sulaukęs A.Kupčinskas teigia nesieksiąs mero posto išlaikyti bet kokia kaina.
"Jei susimausiu – pasitrauksiu", - ketvirtadienį Tarybos posėdyje teigė A.Kupčinskas, kurio kandidatūrą parėmė 31 tarybos narys iš 41.
Kritikos A.Kupčinskui jau pirmajame posėdyje negailėjo opozicijos atstovai pažėrę ne vieną kandžią repliką.
"Man atrodo jūs šiandien galite padaryti neįkainojamą paslaugą mūsų jaunajam merui. Jūs matote – jums net nėra paruošta vieta – meras turės savo užleisti", - sakė darbietis Gintaras Furmanavičius kandidatui į vicemerus Steponui Vaičikauskui, kuriam pirmajame tarybos posėdyje nepavyko užimti šių pareigų.
"Manęs nežeidžia tokie pasakymai. Mes visi šioje žemėje laikini, o ypač politikų laikinumas atsiskleidžia. Aš matau, kad kolegos ne visada gali susitaikyti su rinkėjų nuomone ir bando toliau intriguoti. Laikas parodys. Aš tos kėdės įsikabinęs nesilaikau", - sakė A.Kupčinskas.
A.Kupčinsko manymu, nepagarbūs pasisakymai – pačių tarybos narių problema, o opozicija nenusiteikusi dirbti.
"Tai rodo tik pačių klausiančiųjų išsilavinimo lygį ir jų kultūros, moralumo ir politikos supratimą. Man tai – nieko nuostabaus. Aš miesto taryboje dirbu jau ne pirmą kadenciją. Dabar, kaip merui, tenka pirmininkauti posėdžiams. Čia jų reikalas, jie atsiskleidžia. Aš į tai stengiuosi nereaguoti, o jei reaguoju, tai gana santūriai. Net ir pasakymas, kad pirmininkauju posėdžiui kaip buvęs meras – buldozerio principais. Tai aš tiesiai sakau – jei jūs įžvelgiate buldozerį - tai jūsų problema, bet mano sudėjimas ir stotas niekaip neprimena buldozerio. Aš matau, kad opozicija nevisada nusiteikus konstruktyviai dirbti", - sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas.
Tiki koalicijos partneriais
"Sėkmės koalicija" šiuo metu vienija 23 tarybos narių - 14 konservatorių, 4 liberalus, 3 krikščionis demokratus, 2 jaunalietuvius.
Paramą koalicijai taip pat reiškia 7 socialdemokratai.
"Gerus darbus palaikysime, padėsime, tačiau jei matysime, kad dirbama blogai – kritikuosime. Jeigu tuo šansu Andriaus (Kupčinsko – DELFI) komanda, kuri gavo tiek miestiečių, tiek tarybos narių palaikymą, nepasinaudos - teks tik apgailestauti. Socdemai palaikys "Sėkmės koaliciją". Kiek ilgai palaikys priklausys nuo sugebėjimo dirbti skaidriai visų kauniečių labui", - sakė Socialdemokratų partijos Kauno skyriaus pirmininkas Gintautas Labanauskas.
Netekusi socdemų paramos "Sėkmės koalicija" turėtų labai trapią – 3 balsų persvarą, tačiau A.Kupčinskas teigia tikįs partnerių politine ištikimybe.
"Jei netikėsi - tai nieko doro ir nenuveiksi. Pirmiausia ir turi būti tikėjimas, o iš jo gimsta prasmingas darbas. O dabar šnekėti išsilaikys meras ar neišsilaikys, tai aš matau iš tų kolegų, kurie taip šneka, jie nenusiteikę dirbti, o tik žiūri kokios intrigos ir kaip kelti sumaištį", - sakė Kauno meras.
Dažna merų kaita – nenaudinga miestui
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Politikos mokslų ir diplomatijos insituto direktoriaus prof.dr. Leonido Donskio teigimu, situaciją savivaldybėse iškreipia netiesioginiai merų rinkimai.
"Meras yra renkamas politinių partijų susitarimu, tai kol tęsis partijų bendradarbiavimas, tol stipri bus mero situacija. Apskritai mero rinkimai yra labai smarkiai deformuoti demokratijos prasme. Lietuvoje savivalda labai silpna, beveik fiktyvi. Jei merai būtų renkami tiesioginiais rinkimais ir kada būtų renkami miestui pažįstami ir reikalingi žmonės - tai būtų viena situacija. Dabar, kai viską lemia didžiųjų šalies partijų susitarimai, viską lemia politikų branda – kokių tikslų jie siekia, ar jie nori savo sutartį ir bendradarbiavimą išlaikyti ilgesnį laiką ar ne, ar viskas yra paremta vienas kito šantažavimu ir varymu į kampą tam, kad išsireikalautum sau didesnės naudos", - sakė L.Donskis.
Politologo teigimu, dažna merų kaita nėra naudinga nė vienam miestui.
"Jeigu nė vienas žmogus ilgesnį laiką neišsilaikys mero kėdėje – nuo to miestui geriau tikrai nebus. Jei viskas vėl pradės svyruoti, tai didelė tikimybė, kad vėl meru gali tapti atsitiktinė ir silpna figūra, ir tai būtų didžiai nepageidautinas dalykas ", - sakė L.Donskis.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas