Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Kauno valdininkų interesai


A.Garbaravičius galvoja apie poilsį ir politiką 
Saulius Tvirbutas, "Kauno diena", Portalas "Delfi", 2007 04 07 
“Visoje Lietuvoje saulė šviečia vienodai, tačiau Kaune pesimizmo daugiau”, - tvirtino Kauno miesto meras Arvydas Garbaravičius, po ketverių metų valdymo kylantis iš miesto vadovo kėdės. 54 metų A.Garbaravičius buvo antrasis miesto vadovas, kuriam pavyko išsilaikyti visą kadenciją, ir pirmasis, kurio kadencija truko ketverius metus.
A.Garbaravičiaus valdymo laikotarpis nebuvo ramus. Jo valdymo metais pradėta daug svarbių miestui projektų, tačiau per kadenciją atsistatydino du administracijos direktoriai, buvo atleidžiami mero patarėjai.
Reklama

- Ką veiksite palikęs mero postą? - penktadienį “Kauno diena” paklausė A.Garbaravičiaus.
- Pirmiausiai noriu pailsėti. Galbūt kur nors išvažiuosiu. Visi merai pabaigę kadenciją atranda naują gyvenimą. Bet politikos nepaliksiu, jau galvoju ir apie rinkimus į Seimą. Suprantu, kad palikus mero postą nelaukia lengvas gyvenimas, nes įsigijau nemažai priešininkų.
- Ko nepavyko padaryti per kadenciją?
- Nepavyko įdiegti kauniečiams optimizmo. Saulė visur šviečia vienodai, tačiau čia daug pesimizmo. Iš materialių siekių labiausiai galia, kad nepastatėme sporto arenos. Mano nuomone, jau nuo 1998 metų nebuvo palaikymo, nuolat buvo trukdoma. Pradedant nuo vietos parinkimo iki įvairių gandų, esą Nemuno saloje užkastos bakteriologinio ginklo liekanos.
Buvo daug partinių interesų, tam tikrų verslo grupių trikdžių, konkurencijos su Vilniumi. Šis neigiamas fonas atbaidė konkurso dalyvius. Atėjo tik prancūzų kompanija. Ji supranta savo išskirtines sąlygas ir tuo naudojasi, o mus spaudžia laikas. Be to, mūsų derybų dalyviai nesijaučia saugūs, nes visi juos tik kritikuoja. Todėl kiekvienas sprendimas derinamas su juristais, baiminamasi dėl menkiausio žingsnio. Tai labai stabdo visą procesą.
- Jūsų kadencijos metu buvo daug trinties su koalicijos partneriais, konservatoriais Andriumi Kupčinsku ir Arūnu Keserausku. Dabar jie atėjo į valdžią. Kokie bus santykiai su jais?
- Mes, liberalcentristai, būdami valdžioje iš tikrųjų buvome mažuma. Taryba priėmusi sprendimus vėl iš naujo ir iš naujo juos pradėdavo gvildenti. Iškart po rinkimų buvome kaip vienas kumštis, ir galėjome daug nuveikti dirbdami kartu, tačiau vėliau prasidėjo pasirengimas rinkimams. A.Kupčinskas, būdamas mano patarėju, nuolat kritikavo mano sprendimus. Todėl jį ir atleidau iš savo patarėjų pareigų, nes tai nesuderinama su komandiniu darbu.
Dar vienas šios kadencijos akcentas buvo Eriko Tamašausko kerštas už tai, kad nuvertėme jį iš mero posto anksčiau buvusioje kadencijoje. Dabar jis pabandė atsilyginti tuo pačiu. Manau, ne be jo įtakos galėjo kilti nesutarimų su konservatorių deleguotu Savivaldybės administracijos direktoriumi A.Keserausku.
Tačiau mes būsime konstruktyvūs. Matome, kad valdančiosios partijos prisiėmė daug įsipareigojimų, kurie tęs mūsų pradėtus darbus.
- Jūs dažnai kritikuodavote Savivaldybės administracijos darbą. Ar tai nebuvo bandymas išvengti savo atsakomybės?
- Trūkumų administracijos darbe tikrai daug. Ir daug atsakomybės už prastą darbą buvo bandoma permesti man. Valdininkams trūksta kvalifikacijos. Tai protų nutekėjimo pasekmė, nes atlyginimai administracijoje maži. Be to, tūkstantį gerų darbų nusveria vienas blogas.
Aš, kaip meras, nebuvau sutelkęs valdžios. Administracija yra konservatorių rankose. Taryboje taip pat reikėjo savo veiksmus derinti su koalicijos partneriais. Vilniaus merui Artūrui Zuokui buvo lengviau, nes jis dirbo su vieninga komanda.
- Ar nebuvo noro pasitraukti, jei daug ko negalėjote įgyvendinti?
- Buvo. Tačiau nemačiau gero kandidato į mano vietą.
- Duobėtos gatvės, vakarais ištuštėjanti Laisvės alėja, siautėjantys chuliganai ir nusikaltėliai. Tai Kauno kasdienybė, kurios ir Jums nepavyko pakeisti.
- Tačiau būtent mes Laisvės alėjoje įdiegėme vaizdo stebėjimo kameras, kurios sumažino nusikalstamumą šešis kartus. Rūpindamiesi saugumu pirmieji šalyje išnuomojome 20 automobilių policijai ir pirkome jiems degalus. Nuolat tarėmės su pareigūnais, kaip užtikrinti viešąją tvarką.
Mūsų kadencijoje pagaliau pradėta tartis su visuomene ir architektais, kokia turėtų būti Laisvės alėja. Pradėjome inventorizuoti pastatus, siūlėme pradėti fasadų ir balkonų pagrindinėje gatvėje atnaujinimo programą. Tačiau kadencijos pabaigoje politikams tai jau mažai rūpėjo.
- Ar ne per daug lėšų ir energijos Jūsų vadovavimo metu skirta “Vasiukais” vadintiems ir brangiems projektams: upės uosto Petrašiūnuose statybai, nors specialistai siūlė pakrantę prie Marvelės, strateginiam 30 metų plėtros projektui ir panašiems?
- Lengviausia idėjas pavadinti “Vasiukais”, tačiau reikia galvoti ir apie ateitį. Jeigu lygintume tik duobes, sulauktume daugiau pritariančiųjų. Bet tai būtų tik šios dienos problemos sprendimas. O juk reikia galvoti, kas bus po kelerių metų. Džiaugiuosi, kad nutiesėme Europos prospektą, rekonstravome Aleksoto tiltą, pradėjome jo prietilčio mazgo ir Marvelės gatvės statybas. Tai labai svarbūs miesto ateičiai projektai.
Gaila, kad Vyriausybė daug kartų žadėjusi pagelbėti įgyvendinti kitus svarbius projektus palieka problemas tik mums. Taip, beje, yra daugelyje savivaldybių. Dėmesys sutelktas tik į sostinę. Nebent meras yra socialdemokratas, tada jam lengviau.
- Kodėl Jūsų paminėtus svarbius ir brangius projektus lydėjo skandalai? Jie kilo dėl Aleksoto prietilčio koncesijos, kuri buvo nutraukta, audito išvadose užfiksuoti pažeidimai tiesiant Marvelės gatvę, taip pat būta daug kitų?
- Beveik visi skandalai buvo dirbtiniai. Juos eskalavo ne žiniasklaida, bet susiformavę uždaro miesto klanai. Čia jau Kauno specifika. Susikūrusios uždaros grupės sunkiai įsileidžia naujas idėjas, priešinasi naujiems sprendimams. Dėl tos inercijos ilgai nieko nevyko ir su sporto rūmų projektu.
Dažnai įvairiuose sukeltuose skandaluose buvau linksniuojamas tik aš, pamirštant visą grandinę administracijoje. Visada įvairios interesų grupės norėjo tik paklusnaus kaip šuniukas mero. Tai buvo bandoma daryti su manimi. Visi nustebo, iš kur toks atsiradau, kuris bando kažką daryti. Vos pabandai pamaišyti nusistovėjusį purvą, tuojau iššauki į save ugnį. Būčiau žinojęs, kad šitaip būsiu koneveikiamas, būčiau dar pagalvojęs, ar vertėjo būti meru.
- Bet vėl dalyvavote savivaldos rinkimuose. Kodėl?
- Į rinkimus ėjau, nes valdžia iš tikrųjų kaip narkotikas, bet meru sutikčiau būti tik tada, jei galėčiau formuoti savo komandą.
- Kokiais darbais didžiuojatės?
- Miestas įsigijo naujų autobusų ir troleibusų, tiesiamos naujos gatvės, pastatyti vandenvalos įrengimai. Mano iniciatyva miestas pasiskolino 4 mln. litų Prisikėlimo bažnyčios atstatymo darbams pabaigti. Jei būtų pavykę įgyvendinti sporto rūmų projektą, sakyčiau, kad per kadenciją pasiekiau viską, ko norėjau. Dabar man svarbiausias darbas - Prisikėlimo bažnyčia.
- Ar dažnai joje lankotės?
- Bent kartą per mėnesį. Man ji labai brangi. Nesu krikščionis fanatikas, bet kai sulauki brandaus amžiaus, į bažnyčią pradedi žiūrėti kitaip, daugiau ką supranti.
- Ką veiksite per šv.Velykas?
- Kaip visada švęsime su šeima, priimsime svečius. Teks dalyvauti ir įvairiuose renginiuose, nes vis dar esu Kauno meras.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas