Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Klaipėdos valdininkų interesai


15 visuomeninių organizacijų mėgina sustabdyti uostamiesčio bendrojo plano tvirtinimą 
Portalas "Delfi", 2007 04 04 
Kadenciją baigiančios Klaipėdos miesto valdžios ketinimus ketvirtadienį patvirtinti naują bendrąjį miesto planą visuomeninės organizacijos laiko kultūrinio Klaipėdos, taip pat Mažosios Lietuvos paveldo naikinimu. Jų teigimu, plane numatyti sprendiniai kelia grėsmę ne tik istoriniam vienintelio Lietuvos uostamiesčio savitumui, bet ir Kuršių nerijai - Pasaulio paveldo objektui.
Trečiadienį išplatintame kreipimesi į politinių partijų frakcijas Seime, kultūros ministrą, Kultūros paveldo departamento direktorių teigiama, kad Klaipėdos valdžia nereaguoja nei į Nacionalinio UNESCO komiteto, nei į Valstybinės kultūros paveldo komisijos, nei į piliečių protestus išsaugoti paveldą.
Reklama
"Vien per praėjusius metus Klaipėdoje nugriauti trys istoriniai pastatai, o neseniai duotas leidimas griauti dar vieną ypatingos vertės objektą. "Dangoraižiai" K ir D istorinėje miesto dalyje pastatyti net nesutvarkius reikiamų dokumentų - t. y. nelegaliai. Agresyvios plėtros tendencijos, pražūtingos kultūriniam miesto savitumui bei istoriniam kraštovaizdžiui, bus įtvirtintos ir ateičiai - jeigu Klaipėdos valdžia rytoj patvirtins daug abejonių keliantį planą", - rašoma kreipimesi.
Visuomeninių organizacijų teigimu, už Klaipėdos ir Kuršių nerijos ateičiai lemtingus sprendimus yra atsakinga ne tik Klaipėdos savivaldybė ir Klaipėdos apskrities viršininko administracija, bet ir Seimo politinės partijos, nes jų nariai yra pasirengę balsuoti už planą, kurį yra neigiamai įvertinusi Valstybinė kultūros paveldo komisija - aukščiausia valstybės ekspertė, patarėja Seimui, Prezidentui ir Vyriausybei kultūros paveldo politikos ir jos įgyvendinimo klausimais.
Tiesioginę atsakomybę, pagal kreipimąsi, turi prisiimti ir kultūros ministras bei Kultūros paveldo departamentas.
"Mums nesuprantama, kodėl jie iki šiol niekaip nereagavo į jiems adresuotą Valstybinės kultūros paveldo komisijos sprendimą ir nesiėmė jokių veiksmų, kad užtikrintų Klaipėdos paveldo išsaugojimą", - teigia kreipimosi autoriai.
Jie ragina Seimo politines partijas įpareigoti savo narius ketvirtadienį Klaipėdos miesto taryboje netvirtinti Klaipėdos miesto bendrojo plano.
Už paveldo apsaugą atsakingos institucijos turėtų užtikrinti, kad jis nebus tvirtinamas, kol nėra įvertinta, kaip jo sprendiniai paveiks Kuršių neriją.
"Iki šiol nėra viešai atsakyta į klausimą, svarbų visos šalies visuomenei - ar plane yra panaikinta galimybė statyti tiltą į Kuršių neriją. Tiltas šią kultūriniu kraštovaizdžiu unikalią vietovę paverstų magistraline transporto arterija Lietuva/ES - Rusijos Federacija. Prieš kelerius metus apie šią idėją sužinoję UNESCO ekspertai liūdnai juokavo, kad ją įgyvendinę Kuršių neriją iš Pasaulio paveldo sąrašų turėsime išsibraukti patys. Tačiau Klaipėdos taryba jau yra priėmusi sprendimą, kuriuo sudarė sąlygas tilto statybai. Mūsų žiniomis, šis sprendimas nėra panaikintas", - rašoma kreipimesi.
Kreipimosi autorių teigimu, pirmiausia turi būti įsitikinta, kad plane numatyti aukštybiniai pastatai nesudarkys istorinio Klaipėdos kraštovaizdžio ir nesudarys vizualinės taršos iš Kuršių nerijos perspektyvos.
Pasak jų, būtina aiškiai įvardinti, įvertinti ir tinkamai pristatyti visuomenei plane numatytus istorinių miesto dalių pertvarkymus. Ypatingą nerimą kelia istorinio Vitės kvartalo likimas. Jų žiniomis, kvartalą numatyta užstatyti devynaukščiais ir išbraukti iš šiuo metu patvirtintos istorinės miesto dalies.
Plane numatyta "sumažinti" istorinę miesto dalį - ir ypač Vitės kvartalą - kai kuriose teritorijose panaikinant saugojimo režimą. Panašiai numatyta "apkarpyti" ir Senamiestį.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas