Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Verslo konsultantų interesai


Seimo narius stebina nekuklūs savivaldybių užmojai 
Gediminas Rėklaitis, Dienraštis "Respublika", 2006 04 03 
Seimo nariai su nerimu stebi utopinius šalies savivaldybių planus panaudoti Europos Sąjungos (ES) paramą. Parlamentarai pripažįsta, kad "Respublikos" publikacijos apie savivaldybėms gresiančias milžiniškas skolas ir Lietuvą apraizgiusį intelektualinį reketą yra pagrįstos. "Respublikos" kalbinti Seimo nariai vieningai pripažino, kad ateities strategijas ir vizijas kuriančios savivaldybės nesusimąsto apie realias galimybes, visai valstybei gresiantį finansinį krachą. Seimūnai taip pat spėlioja, kad dabartiniai savivaldybių vadovai prieš kitais metais laukiančius savivaldos rinkimus bando gauti politinių dividendų.
O.Benderio sekėjai
Kalbant apie savivaldybių planus ir vizijas, keliems Seimo nariams išsprūdo palyginimai su garsiausiu literatūros personažu - aferistu Ostapu Benderių. "Savivaldybių siekiai kurti planus ir vizijas yra sveikintini, bet nereikėtų pamiršti realių galimybių. Nemanau, kad savivaldybės, neįgyvendinusios šių planų, imtų viena po kitos bankrutuoti, bet tiesioginėms jų funkcijoms gali pritrūkti lėšų, nes jas slėgs kiti įsipareigojimai. Tada bus prašoma Vyriausybės pagalbos. Tokių atvejų jau turėjome", - aiškino Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis ir priminė Anykščių savivaldybės vykdytą "grandiozinį" šilumos tinklų pertvarkymą. Kad savivaldybių planai prasilenkia su realybe, įsitikinęs ir socialdemokratas Algirdas Butkevičius. "Ne sovietiniais laikais gyvename, kai galėjome kvailinti žmones populistiniais pažadais, o vėliau tik paaiškinti, kad projektų negalime įgyvendinti ar negavome pinigų", - dėstė buvęs finansų ministras. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas, ekonomikos mokslų daktaras Kęstutis Glaveckas teigė, kad savivaldybių užmojai gali virsti fiasko. "Tai gresia finansiniais sunkumais tiek pačioms savivaldybėms, tiek valstybei, - pabrėžė K.Glaveckas. - Manau, užtektų, kad Vilniaus arba Kauno savivaldybės patirtų didelių nuostolių ir tai gerokai apmalšintų kitų miestų ir rajonų entuziazmą".
Pavyzdys - JAV sistema
"Respublikos" pašnekovai sutiko ir su tuo, kad daugelio savivaldybių vadovai nesusimąsto, kokį palikimą paliks įpėdiniams, kurie privalės utopinius planus įgyvendinti 2012 ar 2015 metais. "Ilgalaikio planavimo problema egzistuoja ir valstybiniame, ir savivaldybių lygmenyje. Ir vėl iškyla atsakomybės klausimas. Deja, nuolat pasitaiko atvejų, kad politikai mąsto: "Po manęs nors ir tvanas", - teigė Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys E.Masiulis. - Lietuvoje dominuoja praktika, kad politikai paskutiniais savo kadencijos metais prisiskolina pinigų, tarkime, gatvėms sutvarkyti, o pasekmės jau krenta ant kitos kadencijos atstovų galvų". K.Glaveckas pateikė pavyzdį, kad tokios problemos gerai išspręstos JAV, Pasak jo, už Atlanto vienus metus prieš savivaldos rinkimus atliekami pajamų ir išlaidų monitoringai, kurie apriboja kadenciją baigiančių politikų užmojus. Finansinės priežiūros stoka, pasak parlamentarų, puikiai naudojasi verslo nišą radusios konsultacinės firmos, kuriančios savivaldybių strateginius ir plėtros planus. Seimo nariai vieningai teigė, kad savivaldybės turi atsargiai rinktis konsultantus ir vertinti jų pateiktas vizijas.
Gresia Žečpospolitos likimas
Kategoriškiausią nuomonę apie savivaldybių projektus išreikė Ekonomikos komiteto narys Julius Veselka. "Tai yra beprasmis ir totalinis lėšų švaistymas. Tegul man duoda tokius pinigus, kiekvieną mėnesį sukursiu bent po vieną viziją", - sakė J.Veselka. Seimo nariui nerimą kelia tai, kad savivaldybės nesijaučia niekam atsakingos. "Tai labai primena Žečpospolitą, kurioje vietiniai bajorų seimeliai jautėsi visagaliai ir nebaudžiami. Žinome, koks likimas ištiko Žečpospolitą, ir labai sunku žiūrėti, kad tas pats vyksta šiais laikais", - apgailestavo J.Veselka. Darbo frakcijos seniūnė Loreta Graužinienė dar pridūrė, kad Seime būtina diskusija apie šalies prioritetus: "Privalome nuspręsti, ar akcentuosime tik atskirų regionų plėtrą, ar visos valstybės gerovę". Beje, apie būtinybę didinti valstybės centralizaciją skaitydamas savo metinį pranešimą antradienį užsiminė ir prezidentas Valdas Adamkus.
Laukia politinių dividendų
A.Butkevičius užsiminė apie dar vieną dabartinio projektų burbulo aspektą. "Manau, kad šios strategijos visuomenei pristatomos turint galvoje kitais metais vyksiančius savivaldybių rinkimus. Bandoma žmones įtikinti, kad reikia perrinkti dabartinę valdžią, kuri tuos gražius planus gali įgyvendinti", - svarstė socialdemokratas. Apie politinių dividendų siekiančius kolegas kalbėjo ir L.Graužinienė, o K.Glaveckas reziumavo: "Savivaldybių vadovai kovoja dėl dar vienos kadencijos. Ji baigtųsi 2011 metais, o planai siekia dar toliau".

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas