Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Klaipėdos valdininkų interesai


Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorei - turto areštas  
Virginija Spurytė, "Klaipėda", Portalas "Delfi", 2007 03 17 
Savivaldybės administracijos direktorės Juditos Simonavičiūtės nemalonumai, į kuriuos ji pateko dėl įtarimų piktnaudžiavinmo tarnyba, nesibaigia. Generalinės prokuratūros prašymu buvo areštuotas visas valdininkei priklausantis turtas. Kitaip tariant, areštas skirtas ir nekilnojamajam turtui, ir piniginėms lėšoms.
Esą taip stengiamasi apginti valstybės interesus, nes nusikaltimas, kuriuo įtariama administracijos direktorė, yra turtinis.
Žala - 11 mln. litų
Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Gintaras Plioplys teigė, kad J.Simonavičiūtei pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dokumento klastojimo ir kurstymo panaudoti suklastotą dokumentą.
„Visi įtarimai susiję su abejotinu bendrovės „Miško verslas“ akcijų pardavimu. Dėl to valstybė galėjo patirti 11 milijonų litų nuostolių. Kai kurios aplinkybės leidžia manyti, kad žala yra gerokai didesnė“, - sakė G.Plioplys.
Specialiųjų tyrimų tarnybos atliekamo ikiteisminio tyrimo duomenimis, savivaldybės administracijos direktorė, veikdama bendrininkų grupėje kartu su bendrovės „Miško verslas“ direktore J.Kerpaite, kurstė likviduojamos žemės ūkio bendrovės „Klaipėdos dekoratyviniai augalai“ likviduotoją T.Malinauską kartu su bendrovės „Eurovesta“ direktoriumi N.Tilindžiu tyčia suklastoti tikrą dokumentą ir juo pasinaudoti.
G.Plioplio teigimu, įtarimai yra pareikšti ir šiems trims minėtiems asmenims, jų turtas taip pat areštuotas.
Klaipėdos savivaldybė buvo viena bendrovės „Miško verslas“ steigėjų, įnešusi į naująją bendrovę „Klaipėdos dekoratyviniai augalai“ turtą ir už tai gavusi 34 proc. „Miško verslo“ akcijų.
Vėliau „Dekoratyvinius augalus“ imta likviduoti, tačiau procesas nesėkmingai tęsėsi septynerius metus.
Į teismą - šį mėnesį
Likviduojamą bendrovę pageidavo pirkti vienas iš likusių dviejų „Miško verslo“ akcininkų - „Eurovesta“.
Daugiausiai sumaišties šioje istorijoje kelia vertingas „Dekoratyvinių augalų“ turtas - trys žemės sklypai prestižinėse uostamiesčio vietose - šalia Labrenciškių esantis medelynas, „Žuvėdros“ stovykla Giruliuose ir didelis sklypas šalia Danės upės.
Likviduojamą bendrovę įsigijęs vienas „Miško verslo“ akcininkų įgavo teisę laisvai jais disponuoti.
Generalinės prokuratūros prokuroro teigimu, byla dėl piktnaudžiavimo tarnyba netrukus bus baigta nagrinėti. Ji dar šį mėnesį gali būti perduota teismui.
Tarnyba piktnaudžiavusiam valstybės tarnautojui gali būti atimta teisė dirbti tam tikrą darbą, taip pat gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.
Už dokumentų klastojimą, jei dėl to buvo padaryta didelė žala valstybei, gresia laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas