Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Kauno valdininkų interesai


Draustinis virto kiršinimo priemone 
Dienraštis "Lietuvos žinios"", 2007 02 14 
Kauno valdininkai atsikerta, kad Lampėdžių gyventojų noras išsaugoti smetoninio kurorto iliuziją trukdo tiems, kurie čia turi susigrąžinę žemę ir negali nieko daryti
Sigitas Valadka
Antrasis viešas Nemuno ir Nevėžio santakos kraštovaizdžio draustinio nuostatų svarstymas, vakar įvykęs Vilijampolės seniūnijoje, gyventojus vertė priminti savo abejones dėl valdininkų galbūt neskaidrių sprendimų. Kauniečių kova dėl žaliųjų plotų ateities kaip niekada suvienijo miesto bendruomenių narius.
Atsidūrė neteisėtai?
Pirmieji rimti nerimo signalai dėl Lampėdžių ir gretimų teritorijų pasigirdo dar pernai lapkritį. Tada pirmą kartą buvo pasiūlytos naujosios draustinio ribos, dėl kurių jis sumažėtų net 100 hektarų. Nors vietos gyventojai, ypač lampėdiškiai, su tuo nesutinka, miesto aplinkosaugininkai tikina, kad jų pretenzijos nepagrįstos. Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėjos Marijos Stanikūnienės teigimu, dabartiniai siūlymai tik ištaisytų seniau padarytas klaidas. "2002 metais, kai buvo sukurtas Nemuno ir Nevėžio santakos kraštovaizdžio draustinis, jame neteisėtai atsidūrė Lampėdžiai ir dar keli plotai. Gyvenvietės negali būti draustinyje pirmiausia dėl to, kad natūrali buitinė veikla čia galima. Todėl Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba jau urbanizuotus Lampėdžius ir greta esančius Kaniūkus pasiūlė iš šios teritorijos išbraukti", - sakė jis.
Visiems neįtiksi
Tačiau tokie kraštutiniai sprendimai atitinka tik nedaugelio vietos gyventojų lūkesčius. "Savivaldybė turi derinti visų šalių interesus. Sprendimo, kuris tenkintų visus, nebus", - įsitikinusi Stanikūnienė. Pasak jos, gana gerai organizuota ir susitelkusi Lampėdžių bendruomenė akivaizdžiai pradeda diktuoti savo sąlygas. "Jūs norite gyventi tyliai, ramiai ir "žaliai", tačiau tai nebūtų teisinga kitų žmonių atžvilgiu", - susirinkusiems gyventojams kalbėjo savivaldybės administracijos Miesto plėtros departamento direktorius Povilas Kuprys. Jo teigimu, kai kurių vietos gyventojų noras išsaugoti smetoninio kurorto iliuziją trukdo tiems, kurie čia turi susigrąžinę žemę ir negali nieko daryti, tik mokėti mokesčius. Beje, dabartiniai įstatymai taip pat neleidžia puoselėti planų kurti didelę rekreacinę zoną, kurioje turėtų rastis modernus paplūdimys, seniai planuojamas pastatyti kempingas. Draustiniui galioja vienas tvarkymo reglamentas, tačiau jo teritorijoje esantiems žaliesiems plotams, gyvenvietėms ir užliejamoms teritorijoms jis negali vienodai gerai tikti. Todėl Kauno politikai prieš dvejus metus ir įpareigojo savivaldybės administraciją atlikti draustinio ribų pataisas. Jas parengė Žemėtvarkos instituto Kraštotvarkos ir teritorijų planavimo skyriaus specialistai.
Spręs nauja taryba
Į vakarykštį aptarimą susirinkusiems gyventojams daugiausia abejonių kėlė valdininkų sprendimų skaidrumas, mat ir dabar pažeidimų jautrioje teritorijoje apstu. "Vien daugiabučio statyba Gintaro gatvėje parodė, kad viskas įmanoma. Kas gali paneigti, kad pakeitus draustinio ribas bus įteisinta tai, kas jau yra neteisėtai padaryta?" - klausė Lampėdžių bendruomenės centro pirmininkė Edita Gudišauskienė. Pasak jos, jei ne vietos gyventojų aktyvumas, teritorija būtų beviltiškai sudarkyta. Po ilgų diskusijų gyventojams pasiūlyta pasirinkti vieną iš keturių galimų variantų. Bendru sutarimu kaip priimtiniausias pripažintas sprendimas išbraukti Lampėdžių ir Kaniūkų teritorijas iš draustinio ir paversti jas buferinėmis zonomis. Galutinį sprendimą iki liepos 1-osios priims jau nauja Kauno miesto taryba, į kurią gali patekti ir dabartinė Lampėdžių bendruomenės centro pirmininkė.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas