Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Interesų pinklės EBSW byoje


Kazys Starkevičius: EBSW veiklą tyrusi komisija paskelbė švelnias išvadas 
Portalas "Bernardinai", 2006 02 03 
Bankrutavusio ir milijonus gyventojų indėlių bei bankų paskolų iššvaisčiusio koncerno EBSW veiklą tyrusios parlamentinės komisijos išvadas Seimui jos narys konservatorius Kazys Starkevičius pavadino švelniomis ir Seimui svarstyti pateiks atskirąją nuomonę.
Kaip ir konservatorius Jurgis Razma bei liberaldemokratų frakcijai priklausantis Julius Veselka, K.Starkevičius susilaikė komisijai balsuojant dėl galutinių išvadų dėl EBSW veiklos įtakos šalies ūkiui ir gyventojams.
Liberalcentristas Raimundas Palaitis paskutiniame komisijos posėdyje nedalyvavo.
K.Starkevičius pasigedo komisijos principingumo vertinant tuometinių valstybinių institucijų vadovų veiksmus dėl EBSW veiklos.
"Yra nurodytos tik valstybės institucijos, kurios neužkirto kelio EBSW neteisėtai veiklai. Manau, kad reikėjo išvadose nurodyti ir konkrečias tų institucijų vadovų pavardes", - penktadienį spaudos konferencijoje sakė K.Starkevičius.
EBSW veiklą analizavusi komisija nutarė, kad investicinės bendrovės Kauno holdingo kompanijos (KHK) veikla negalėjo būti vykdoma be valstybės ir Lietuvos banko vadovų žinios, KHK neteisėtai veiklai nesutrukdė nei Seimas, nei teisėsauga, nei Finansų ministerija, nei Valstybinė mokesčių inspekcija.
Komisija į asmenų, dirbusių valstybės tarnyboje ir turėjusių ryšių su EBSW, sąrašą įrašė tik tris pavardes ir iš išvadų išbraukė valstybės tarnyboje dirbusius arba dirbančius asmenis, kuriuos anksčiau buvo įvardijusi kaip "artimai su EBSW nesusijusius".
Vietoj to išvadose nurodė tris Kauno teisėjus, kurių kvalifikaciją siūloma įvertinti Teismų tarybai ir Teisėjų garbės teismui.
Siūloma įvertinti Kauno teisėjų Raimundo Buzelio, Arūno Paštuolio ir Daivos Mekšraitienės veiksmus, nagrinėjant su EBSW susijusias bylas.
Komsija nustatė, kad artimai su EBSW susijęs trys buvę koncerno tarybos nariai - kaunietis verslininkas Sigitas Godelis, bendrovės "Linas", kuri valdo tekstilės audinių gamybos įmonę "Linas Nordic", valdybos pirmininkas Ramūnas Lenčiauskas ir buvęs EBSW pavaldžios bendrovės "Tekstilės investicija" vadovas Petras Česnulevičius.
Nei komisijos pirmininkas socialdemokratas Algis Rimas, nei kiti jos nariai BNS negalėjo pasakyti, kokius palankius sprendimus, dirbdami valstybės tarnyboje, šie asmenys yra priėmę.
A.Rimas BNS pripažino, kad tokių duomenų komisija neturi ir šio klausimo nenagrinėjo: "Mes ir neieškojome, ne toks mūsų tikslas buvo".
P.Česnulevičius nuo 1998 metų sausio iki 1999 metų vasario dirbo Vilniaus miesto savivaldybėje Ekonomikos departamente.
Konservatorių iškeltas R.Lenčiauskas 1997-2000 metais dirbo Panevėžio miesto savivaldybės tarybos nariu. 2000 metais jis kandidatavo į Seimą, bet gautų rinkėjų balsų neužteko, kad taptų parlamentaru.
Didžiausio Kauno viešbučio "Takioji Neris" generalinį direktorių S.Godelį 1993 metų gruodžio 18 dieną tuometinis prezidentas Algirdas Brazauskas, gavęs banko vadovo Kazio Ratkevičiaus teikimą, paskyrė centrinio banko nariu. S.Godelis Lietuvos banke dirbo iki 1996 metų vasario 3 dienos.
Būdamas EBSW tarybos nariu S.Godelis kuravo elektronikos pramonę, kurios beveik visų įmonių akcijų turėjo EBSW, bei buvo su šiuo koncernu susijusios ir vėliau bankrutavusios Kauno televizorių gamyklos "Banga" vadovas.
K.Starkevičius tvirtino, kad įmanoma įžvelgti tik S.Godelio galimą neigiamą veiklą - verslininkas neva galėjo turėti įtakos tam kad EBSW valdomų Lietuvos valstybinio komercinio bei Kauno komercijos ir kredito bankų, iš kurių buvo iššvaistyti milijonai, netikrintų centrinis bankas.
"Jis dirbo Lietuvos banke, kuris turėjo kontroliuoti komercinius bankus", - kalbėjo K.Starkevičius.
S.Godelis įtariamas principingumo stoka, kai jo vadovaujama ir pelningai dirbusi "Banga" pirko nepelningos "Jūros" akcijas, o pinigai už jas nepateko į "Jūrą".
EBSW valdė 19 proc. "Jūros" akcijų.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas