Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Politinės reklamos ir konkurencijos priemonės


Atsargiai – pagražintos biografijos!  
Nerijus Povilaitis, Dienraštis "Laikraštis Tau", 2007 02 01 
To Lietuvoje dar nėra buvę – sutrikus Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) tinklalapio serveriui buvo iškraipyti kandidatų į savivaldybių tarybas biografijos faktai
Į savivaldybių tarybas kandidatuojantys politikai sužinojo „svarbių" savo biografijos faktų. Užvakar vakare sutrikus VRK tinklalapį aptarnaujančiai kompiuterių sistemai, daugelyje rinkimų apygardų buvo iškraipytos kandidatų biografijos. Anksčiau politikoje aktyviai nedalyvavę kandidatai staiga tapo buvusiais parlamentarais, net Atkuriamojo Seimo-Aukščiausiosios Tarybos deputatais, kitų miestų tarybų bei rajonų tarybų nariais. Pasitaikė kurioziškų atvejų-kai kurie vyrai buvo pavadinti „Seimo narėmis", komitetų pirmininkėmis.
Prašys algos
Naujosios sąjungos rinkimų sąrašo lyderis Kauno rajono vicemeras Artūras Orlauskas apie savo biografijoje paminėtą faktą - esą jis buvo parlamentaras - sužinojo tik iš LT. žurnalisto. „Na ką, reikės kreiptis į Seimą, kad atlyginimą sumokėtų. Gal ir komandiruočių į egzotiškas šalis man dar buvo skirta, visai smagu būtų nukeliauti į Tunisą ar Tailandą", - šmaikštauti bandė politikas. Kiek surimtėjęs jis pripažino, kad oficialiame rinkimų puslapyje pasirodžiusios klaidinamos politikų biografijos juoko nesukėlė. „Tai pasityčiojimas iš kandidatų, juolab kad šis rinkimų tinklalapis labai lankomas. Ką gali pagalvoti žmogus, pamatęs akivaizdžiai klaidingus kandidatų biografijos faktus?.." - piktinosi Kauno rajono vicemeras.
Politikos darbštuolė
Įsivėlusiomis drastiškomis klaidomis piktinosi ne tik A.Orlauskas, bet ir dainininkė Liveta Kazlauskienė. 15-uoju numeriu konservatorių sąraše į Kauno rajono valdžią kandidatuojančios atlikėjos anketoje paminėta, kad ji nuo 1995 iki 2000 metų dirbo Kauno taryboje, ėjo Socialinių reikalų komiteto pirmininkės pareigas. „Čia kažkas ne taip, aš su Kauno miestu nieko bendra neturiu. Tikriausiai klaida įsivėlė arba jūs ne mano pavardę rinkimų sąraše žiūrite", - paklausta apie patirtį dirbant Kauno taryboje sakė L.Kazlauskienė.
Kaito telefonai
VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas L.T. pripažino, kad apie subjaurotas kandidatų biografijas pirmuosius pranešimus gavęs vakar anksti ryte. Netrukus pasipiktinę kandidatai iš visos Lietuvos ėmė skambučiais atakuoti komisijos narius. „Skambino labai daug pasipiktinusių kandidatų, kaito mūsų telefonai. Apie gedimą tuojau pat pranešiau rinkimų duomenis apdorojančiai firmai, dabar laukiame išsamių jų pasiaiškinimų. Baisu pagalvoti, kas nutiks, jeigu panašūs sutrikimai įvyks rinkimų dieną", - LT. sakė Z.Vaigauskas. Rinkimų duomenis apdoroja viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi sostinėje registruota įmonė „Algoritmų sistemos". Šios bendrovės darbuotojai, Z.Vaigausko įsitikinimu, privalo prisiminti visą atsakomybę už nemalonų incidentą.
Klaidos jau ištaisytos
Apie nemenką šurmulį politikų gretose sukėlusį sistemos gedimą bendrovės „Algoritmų sistemos" direktorius Rimgaudas Žaldokas L.T. sakė mažai ką žinantis. Kur kas kalbesnis buvo šios bendrovės projektų vadovas Artūras Stalutis. „Gedimą sistemoje sukėlė duomenų perkrova. Po pietų viską pavyko ištaisyti, dabar tinklalapyje pateikiami teisingi duomenys. Gal kai kam iškraipytos biografijos pasirodė juokingos, tačiau mums šis gedimas juokų nesukėlė. Dėsime visas pastangas, kad ateityje panašūs kuriozai nesikartotų", - žadėjo „Algoritmų sistemų" projektų vadovas A.Stalutis.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas