Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Politinės reklamos ir konkurencijos priemonės


Politinėje kovoje – mirusieji  
Aušra Lėka, Portalas lrt.lt", 2007 01 29 
Politinėje kovoje pasitelkiami net mirusieji. Skamba makabriškai, tačiau politikai nepraleidžia ir tokios galimybės suvedinėti sąskaitas, juolab kad iš Anapus politinėms diskusijoms neįmanoma nei pritarti, nei atsikirsti.
Artėjant dešimtmečiui, kai žuvo buvęs savanoris ir saugumo darbuotojas Juras Abromavičius, Seimas vėl įniko į net nežinia kaip pavadintiną procesą. Oficialiai tai vadinasi Seimo laikinoji komisija Juro Abromavičiaus žūties tyrimo aplinkybėms nustatyti. Būtent ne žūties, o jos tyrimo.
Taigi tyrimo objektas – žmogžudystės tyrimas, taigi gal ir reikėjo pradėti darbą nuo prokuratūros išvadų, kad žmogžudystę įvykdęs asmuo pats nebegyvas, o su konservatoriais susijusių įtariamųjų žmogžudystės užsakymu kaltei įrodyti nepajėgta surinkti pakankamai įkalčių.
Tačiau Seimo komisija, nors jau apklausinėja antrą dešimtį liudytojų, kol kas nesuteikė žodžio tiems, kurie beveik dešimtmetį tyrė žmogžudystę. Klausimų tikrai turėtų kilti, nes prokurorai po tiek metų tik pakartojo žiniasklaidoje seniai skelbtas sąsajas tarp Pakaunės savanorių maišto, Bražuolės, kitų sprogdinimų ir politikų.
Parlamentarai eilinį kartą įsijautė į prokurorų vaidmenį ir ėmė iš naujo apklausinėti jau davusius parodymus asmenis. Aiškumo, kokie tikrieji Seimo komisijos tikslai, įnešė ir tai, nuo ko pradėjo. Ne nuo byloje įvardytų sietinų su tragiška J. Abromavičiaus žūtimi asmenų, o nuo vietos valdžios rinkimų batalijose dalyvausiančių kontroversiškai vertinamos Tvarkos ir teisingumo partijos, pagarsėjusios ir Rusijos viešųjų ryšių specialistų konsultacijomis, atstovų.
Komisijos nariai, panašu, patingėjo pasiskaityti prieš dešimtmetį dirbusios analogiškos Seimo komisijos medžiagą ar nors pavartyti senus laikraščius, todėl iškviestų liudytojų tiesiog prašo pakartoti viešai jau skelbtus pasakojimus, kol kas daugiausia apie Pakaunės maištą.
O tyrimo baigtį galima prognozuoti jau dabar. Nebent pataisų įvestų savivaldybių rinkimai, jei kuriame svarbiame bastione prireiktų oponentų paramos. Per akis būtų vienos rankos pirštų suskaičiuoti komisijų narius, kurių nuomonė po mėnesių mėnesiais užsitęsusių tyrimų būtų tapusi kitokia nei prieš pradedant tyrimą. Arba kurie tyrimo finale balsuoja priešingai nei tyrimo pradžioje buvo nusistačiusi jų atstovaujama partija.
Beje, kai parlamente buvo dešiniųjų viršus, tada komisijai, prieš dešimtmetį tyrusiai Juro Abromavičiaus žūties aplinkybes, vadovavo konservatorius ir buvo aišku, kad bus ištrinti visi įtarimai dešiniesiems. Praėjus dešimčiai metų, analogiškai komisijai vadovauja konservatorių oponentai „darbiečiai“, nes dauguma dabar – kitų.
Seimo laikinosios komisijos, nesvarbu ką ir kiek pripasakotų liudytojai ir kokių dokumentų prisiskaitytų jų nariai, paprastai baigiasi išvada, kurioje viršų ima ne faktų dauguma, o Seimo dauguma. Jos – ne tiek objektyvus tyrimo rezultatas, kiek tuo metu egzistuojančios politinės daugumos nekintanti nuomonė kuriuo nors politiniu klausimu.
Niekas neginčija, kad Seimo komisijos – viena iš parlamento veiklos formų, tačiau, kaip nurodė ir Konstitucinis Teismas, šią formą reikia pasitelkti tik ypatingai svarbiais ir Seimo kompetencijai priskirtais klausimais.
Konstitucinis Teismas turbūt turėjo omeny ir tai, kad prie ypač svarbių valstybei klausimų nepriskirtinas komisijų tikslas – politinis revanšas. Kol tai buvo ir tebėra Seimo komisijų pagrindinė varomoji jėga, belieka stebėtis nebent tuo, kad politikai nesibodi savo siekiams pasitelkti net mirusiuosius.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas