Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Politinės reklamos ir konkurencijos priemonės


Juodojoje kasoje – milijonai  
Dienraštis "Lietuvos rytas", 2007 01 26 
Prokurorai parodė V.Uspaskicho machinacijas
Nuslėpė ir nedeklaravo
Bandymai pavaizduoti į Rusiją pabėgusį Viktorą Uspaskichą tiktai politiškai persekiojamu, bet nieko bloga nepadariusiu veikėju privertė prokurorus atskleisti dalį savo tyrimo dėl Darbo partijos finansinės veiklos. Pavyzdžiui, V.Uspaskicho įkurta ir vadovauta Darbo partija 2005 metais nuslėpė ir nedeklaravo daugiau kaip 8 milijonų litų gautų pajamų, taip pat per 7 milijonus litų išlaidų. Tai išdėstyta vakar Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateiktame generalinio prokuroro pavaduotojo Gintaro Jasaičio rašte.
VRK dar neapsisprendė
Prokuratūra paprašė VRK duoti sutikimą savivaldos rinkimų agitacijos metu, taip pat iki naujai išrinktos savivaldybės tarybos pirmojo posėdžio patraukti įtariamąjį Viktorą Uspaskichą baudžiamojon atsakomybėn, suimti ir kitaip suvaržyti jo laisvę. Tačiau pradėjusi ginčytis dėl teisinių terminų komisija vakar nieko nenusprendė. Nutarta prokuratūros prašymą dėl neliečiamybės panaikinimo V.Uspaskichui svarstyti penktadienį vakare. „Posėdis atidėtas dėl procedūrinių klausimų, kadangi komisijos narys Julius Jasaitis iškėlė tokius klausimus dėl to, kad darbotvarkėje nebuvo paskelbta V.Uspaskicho pavardės. Tačiau to padaryti ir negalėjome, nes vakar dar V.Uspaskichas nebuvo paskelbtas kandidatu, o dabar jau galėsime padaryti. Tai labai mažai keičia esmę, bet dėl šventos ramybės mūsų komisija nusprendė atidėti posėdį 24 valandoms ir tada priimti sprendimą“, – BNS paaiškino VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas.
Įregistravo kandidatu
Kėdainių apygardos rinkimų komisija užvakar įregistravo V.Uspaskichą kandidatu savivaldybių tarybų rinkimuose. Tapęs kandidatu šis asmuo įgyja teisinę neliečiamybę ir be VRK sprendimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn. Pastarosiomis dienomis girdėti vis garsesnių kalbų, kad V.Uspaskichas gali grįžti į Lietuvą ir siekti savivaldybės nario mandato.
Pripažintas įtariamuoju
Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas atlieka ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimo ir kitų nusikaltimų. Šioje byloje V.Uspaskichas pripažintas įtariamuoju.
Pinigai plaukė pro šalį
G.Jasaičio rašte aiškinama, kad ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia teigti, jog V.Uspaskichas, būdamas Darbo partijos pirmininkas ir veikdamas kartu su partijos iždininke Marina Liutkevičiene, siekdamas išvengti mokesčių, įrašė į patvirtintą 2005 metų finansinės veiklos ataskaitą žinomai neteisingus duomenis apie pajamas, turtą ir jo naudojimą. V.Uspaskichas žinojo, kad 2005 metais Darbo partijos pajamos buvo apie 10,5 mln. litų, iš kurių 8 mln. litų neapskaityta apskaitos registre, o išlaidos – apie 9 mln. litų, iš kurių neapskaityta 7 mln. litų. VRK pateiktame rašte tvirtinama, kad 2005 metų ataskaitoje nurodyti apgaulingi duomenys, kad šios partijos pajamos buvo apie 1,9 mln. litų, o išlaidos – apie 1,6 mln. litų. V.Uspaskichas praėjusių metų kovą pasirašė minėtą apgaulingą ataskaitą ir pateikė ją Valstybinei mokesčių inspekcijai bei Vyriausiajai rinkimų komisijai.
Ir organizavo, ir kontroliavo
Be to, būdamas partijos pirmininkas V.Uspaskichas 2005-2006 metais kartu su Vitalija Vonžutaite organizavo apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą. V.Vonžutaitė savo ruožtu vadovavo iždininkės M.Liutkevičienės ir Nijolės Steponavičienės veiksmams tvarkant partijos dvigubą buhalterinę apskaitą. Prokurorai nurodo, jog V.Uspaskichas drauge su V.Vonžutaite taip pat kontroliavo neapskaitytų lėšų gavimą ir panaudojimą Darbo partijos veikloje bei N.Steponavičienės tvarkomą neoficialią šių pinigų apskaitą. Todėl iždininkė M.Liutkevičienė, pažeisdama daugelio nurodomų įstatymų reikalavimus, apskaitė tik dalį partijos pajamų bei išlaidų ir sudarė 2005 metų finansinės veiklos apgaulingą atskaitą.
Apsimetė, kad nieko neatsitiko
Nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstantis ir Rusijoje politinio prieglobsčio pasiprašęs V.Uspaskichas paprašė VRK garantuoti jam galimybę dalyvauti rinkimuose į savivaldą. Ketvirtadienį prieš posėdį VRK gavo faksu iš Maskvos atsiųstą V.Uspaskicho raštą, kuriame šis sako esąs pasirengęs bendradarbiauti su Lietuvos teisėsauga, žadėdamas, jog grįžęs į Lietuvą pats kreipsis į prokurorus, norėdamas duoti parodymus. BNS paklaustas, ar tikisi, kad atsiųstas raštas paveiks komisijos nuomonę sprendžiant dėl leidimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn, V.Uspaskichas atsakė manantis, kad VRK pareiga apginti kandidatą. „Aš išsakiau, nejaugi esu tiek pavojingas, kad reikėtų apriboti laisvę? Aš pats sutinku duoti parodymus, o sulaikytas aš neturėčiau lygių teisių su savo oponentais bendrauti su rinkėjais, dalyvauti kampanijoje“, – tarsi nežinodamas, kad yra įtariamasis, kalbėjo V.Uspaskichas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas