Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Verslo konsultantų interesai


ES parama su konsultantų pagalba 
Agnė Gintautaitė, Dienraštis "Verslo žinios"", 2007 01 18 
Antrasis ES struktūrinių ir sanglaudos fondų paramos skirstymo etapas dar tik prasidėjo, tačiau konsultacijų bendrovės jau skaičiuoja būsimus pelnus. Jos įsitikinusios: konsultantai darbo tikrai turės. Gal net daugiau nei 2004–2006 m. etape. „2007–2013 m. programavimo etape verslas daugiausia galės reikštis turizmo ir darbuotojų mokymų srityse, nes privačiam turizmo sektoriui remti skirta 279 mln. Lt, o darbuotojų mokymams – apie 1 mlrd. Lt. Tačiau kiekvieno projektui vykdyti reikalingas atitinkamas dokumentų paketas, kuriam parengti būtina profesionali pagalba. Čia ir prireikia konsultantų“, – teigia Nerijus Juškaitis, VšĮ „NPR“ partneris. Jis aiškina, jog norint gauti ES fondų paramą reikia parengti galimybių studijas ir detaliuosius planus – techninius projektus. „Kaip matyti, konsultacijų įmonėms pasireikšti rengiant galimybių studijas tikrai bus kur“, – džiaugiasi jis. Romas Venčkauskas, UAB „Informacinės konsultacijos“ (IK) savininkas, rengiantis vadybos, informacijos technologijų, PHARE bei struktūrinių fondų projektus, pritaria, jog antrajame ES lėšų skirstymo etape konsultantams darbo tik daugės. Jis prisimena, kad pirmajame etape bendrovės į ES paramą dar žiūrėjo įtariai – kaip į naują reiškinį, tačiau dabar padėtis pakito: verslas įgavo patirties ir noriai ne tik prašo paramos, bet ir samdo konsultantus, kurių taip pat pridygo kaip grybų po lietaus. „Konsultantus net galima skirstyti į grupes: vieni – „aplikacijų pildytojai“, kurie tik rengia paraiškas, bet neužsiima kitu verslu, kiti – be konsultavimo dėl ES paramos, kartu konsultuoja ir visais kitais verslo klausimais“, – dėsto p. Venčkauskas.
Pelnus kraus ne visi
O Justas Kapočius, UAB „PI konsultacijos“, konsultuojančios dėl projektų ES paramai gauti, atstovas, mano, jog 2007–2013 m. laikotarpiu būtent verslo konsultantams darbo sumažės. Tam labiausiai įtaką darys pasikeitę projektų atrankos principai. „Anksčiau savivaldybės peržiūrėdavo visų kandidatų į ES paramą verslo aprašymus, investicinius projektus ir planus, o dabar verslo planai bus rengiami tik tiems projektams, kuriuos apskritys numatys prioritetiniais“, – aiškina p. Kapočius. Vis dėlto jis ramina: „Kadangi gerokai didėja ES parama – nuo kelių milijardų praeitame etape iki dešimčių – šiame, verslo konsultantai greičiausiai nepajus finansinio smūgio.“ Ekspertas aiškina, jog verslo konsultantus reikia atskirti nuo inžinierių konsultantų. Pastariesiems, jo manymu, darbo tik daugės, nes pačių investicinių verslo projektų ir paraiškų, kuriems būtinas detalusis planas, bus priimama daugiau. Detaliojo ir techninio plano rengimas ir yra inžinierių konsultantų pagrindinis darbas.
Profesionalų darbas
Ponas Venčkauskas, IK savininkas, pritaria, jog ES projektų rengimas – ne pačių verslininkų, bet konsultacijų bendrovių darbas. „Verslo planą ar techninį projektą gali parašyti ir pačios įmonės, tačiau ar dažnai jos tai daro? Bendrovės retai imasi didesnių projektų dokumentų rengimo, nes apskaičiavus laiko ir darbo sąnaudas tai kainuotų beveik tiek pat, kiek samdyti konsultacijų įmonę, – skaičiuoja p. Venčkauskas. – Bendrovės darbuotojas privalėtų du tris mėnesius atsitraukti nuo įprasto darbo ir rengti projektus, o vadovas jam mokėtų panašiai kaip ir konsultacijų bendrovei.“ Ponas Juškaitis, „NPR“ partneris, įvardija konkrečias sumas, tenkančias konsultantams. „Dažniausiai vieno investicinio projekto ES paramai gauti vertė – 2–3 mln. Lt, o konsultantams bendrovės už pagalbą juos rengiant sumoka apie 25.000 Lt su PVM“, – skaičiuoja jis. Darbuotojų mokymų projektus įmonėms parengti atsieina pigiau: apie 12.000–15.000 Lt (su PVM). Tai lemia, jog jiems nereikia rengti galimybių studijų, kurios būtinos investiciniams projektams.
Konkrečiai kalbėti – anksti
Kokių verslo sričių projektai antruoju ES struktūrinių ir sanglaudos fondų skirstymo laikotarpiu bus populiariausi, konsultacijų bendrovių atstovai VŽ atsakyti dar negalėjo. „Prioritetai numatyti, tačiau konkrečių gairių, atrankos kriterijų ir dokumentacijos formų bei terminų, iki kada jas parengti, dar laukiame, – teigia p. Kapočius. – Pirmiausia reikia baigti 2004–2006 m. ES paramos skirstymo etapą, kuris realiai tęsis iki 2008 m. Šiemet ES pinigų projektams dar nebus duodama, nes šiuo laikotarpiu įmonės turės rengtis priimti paramą. Jos skirstymo laikotarpis nuo dvejų metų iki septynerių tam ir pratęstas, kad kandidatai ateitų su gerai parengtais techniniais projektais. Praėjusiame etape visi labai skubėjo ir parengė tik projektinius sprendimus, dėl kurių parama „plaukiojo“, – prisimena p. Kapočius. Taigi šiuo metu verslininkai kuria iniciatyvines grupes, planuoja paramos projektus, o kvietimų paraiškoms teikti tikisi tik rugsėjo–lapkričio mėnesiais.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas