Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Nepakantumas kitataučiams


Lietuvoje daugėja pabėgėlių iš Rusijos  
„Žinių radijas“, Portalas "Delfi", 2007 01 05 
Užsieniečių registracijos centras Pabradėje mini savo veiklos dešimtąsias metines. Tai vienintelis centras Lietuvoje, skirtas laikinai apgyvendinti neteisėtai esantiems ir neteisėtai į Lietuvą atvykusiems kitų šalių gyventojams.
Didžiausias apgyvendintų užsieniečių skaičius užfiksuotas centro veiklos pradžioje 1997 m. Tuomet centre gyveno 962 pabėgėliai. Kaip „Žinių radijui“ teigė Užsieniečių registracijos centro viršininkas pulkininkas leitenantas Robertas Petraitis, pabėgėlių srautai mažėja, be to, keičiasi ir jų geografija: „Per 10 m. pabėgėlių srautai pradėjo po truputį mažėti.
Dabar vienu metu centre gyvena 80–90 užsieniečių. Be to, 1997–1999 m. pagrindinį srautą sudarydavo pabėgėliai iš Pietų Azijos šalių – Vietnamo, Šri Lankos, Bangladešo, Pakistano. Dabar pabėgėlių srautų kryptis pasikeitė – tokių užsieniečių retai atvyksta, o pagrindą sudaro Rusijos arba artimųjų šalių – Baltarusijos, Ukrainos, Moldovos – piliečiai“.
Vis dėlto, palyginti su mūsų kaimynėmis Latvija ir Estija, Lietuvoje pabėgėlių iš užsienio yra beveik dešimt kartų daugiau.
„Iš trijų Baltijos sesučių mūsų situacija yra pati blogiausia situacija, nes mes istoriškai buvome tiltas tarp Rytų ir Vakarų. Atėjus į Latviją ar Estiją, reikėtų kokiu keltu ar lėktuvu vykti, o juose dirba aukštos kvalifikacijos pareigūnai, gerai atskiriantys padirbtus pasus nuo tikrų, turintys techniką tai kontroliuoti. Latvijoje šiuo metu yra 8 pabėgėliai ir latviai jau sako: „Oi, labai padaugėjo“. Estijoje pabėgėlių vos keletas – jie ten juos tik vienetais skaičiuoja“, – sakė R. Petraitis.
Per dešimtmetį pabėgėlių centre buvo apgyvendinti 38 šalių atstovai. Daugiausia – iš Afganistano, Pakistano, Indijos, Bangladešo ir Šri Lankos.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas